Autko zakupiłem mojej Mamuśce ale za cholere nie chciała jeździć czarna corsa B 1.6 16v z magicznym środkiem do zapalniczek:)) dość szybko wyszło, że silnik leci na końcówce (szybko zaczął brać litr oleju na 300km) więc szybka decyzja z bratem - szukamy c20xe.. zeszło się trochę ale nie trafiliśmy na sensowny silnik więc brat zdecydował o oddaniu swojej omegi B MV6 jako dawcy (która notabene miała trafić do jego Manty:) )
mieliśmy osobę do swapa ale zwodził nas i w końcu po poszukiwaniach trafiliśmy do Guziora z BRMotors:)
corsa kilka tyg po zakupie na 16
http://imageshack.us/photo/my-images/339/corsana16.jpg/
auto szykowane jest pod tor a nie na ćwiartkę.. prowadzi się w zakrętach ciężko ale pracujemy nad tym.. będzie szerzej i niżej niż obecnie..
http://www.youtube.com/watch?v=U_r2h4T8 ... r_embedded
startowałem na Bemowie ale z uwagi na nieznaną usterkę nie było kiedy poćwiczyć 1/4 mili i czasy były tragiczne.. teraz jest już lepiej a będzie dobrze:)
http://www.youtube.com/user/respectluka ... D70UdMiGLA
najlepszy przejazd...
BODY
- felgi z vw polo 15" wykonane w hydrografice, opony przod 195/50 Parada Spec 2 tyl 195/50 Rainsport 2
- zderzak przedni - RS Look:)
- przyciemnione szyby
- seryjna tylna lotka

Uploaded with ImageShack.us
MODYFIKACJE SILNIKA
- wymieniony x16xe na x30xe
- bez remontu ale wymienione wszystkie podstawowe elementy jak rozrzad, olej itp
- poliuretanowa poduszka pod silnikiem
UKŁAD NAPĘDOWY
- skrzynia F18 krotkie przełożenia
- sprzegło wzmocnione od astry GSI
- zamach jednomas
UKŁAD DOLOTOWY
- kolektor dolotowy od x30xe plus stożek, na poczatku byl od c25xe
- rezygnacja z przepływomierza
- duża chłodnica wody plus zmieniony termostat
UKŁAD WYDECHOWY
- kolektory wydechowe zrobione przez Guziora owinięte "bandażem termicznym"
- układ wydechowy na 2 tłumikach z nierdzewki
ELEKTRONIKA
- wymieniony seryjny komputer na komp z odcinka przeniesiona na 7000rpm (wrzucony na wyścigach na Bemowie)
- akumulator przeniesiony do bagażnika
- dołożony Ecumaster - strojenie przez Śpiącego
ZAWIESZENIE I HAMULCE
- kompletne gwintowane zawieszenie MTS Technik ale z uwagi na ciężki silnik przednie amory zostały dodatkowo utwardzone
- przednie heble 296mm zaciski Omega MV6, tył seryjne bębny
- przewody hamulcowe na dniach będą w stalowym oplocie
- płyn hamulcowy - zagości na dniach RBF
- piasty i przeguby Kadett GSI
- poliuretanowe elementy przedniego zawieszenia
WNĘTRZE
- zagoscil obecnie obrotomierz autogauge z shiftlight
- elementy wnętrza wykonane w hydrografice w firmie Hydrotransfer.pl
- rozpórka górna pod maską i górna z tyłu (wykonane przez Przemocar)
- fotele seryjne - półkubełki z Corsy B GSI
- kierownica Momo 31 cm
http://imageshack.us/photo/my-images/851/corsapit.jpg/
MOC
zaraz po wyjeździe ze swapu zmierzone w Kreator mocy - 206KM i 274Nm (choć wrażenia były jakby miał ponad 230KM)
nastepnie jeszcze pod koniec zimy po wymianie kolektora na ten od x30xe auto zostalo zmierzone w Kreator mocy - 229KM i 273Nm
podziękowania dla Guziora i reszty z BRMotors, Śpiącego, Przemka z Przemocar, Krzysztofa Zakrzewskiego (zakład mechaniczny w Wolicy przy ul. Wspólnej) i oczywiście dla Hydrotransfer za wykonanie wnętrza i moich alusów (http://www.hydrotransfer.pl)
PLANY
niżej, szerzej i może mocniejsza skrzynia a w przyszłym sezonie jak auto zostanie dopracowane i bedzie jeździło to NX (strzał 75 lub 100KM) i ewentualnie szpera










