Kilka pytań

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
Skała
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2007, o 15:46
Lokalizacja: Zawiercie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Kilka pytań

Post autor: Skała »

Haloha, niedawno zostałem szczęśliwym posiadaczem Corsy A 92' i w związku z tym mam kilka pytań:

1. Poprzedni właściciel twierdzi że silnik jest 1.0 z 96 roku, trochę dziwna sprawa bo silnik jest na gaźniku i nawet ssanie ma ręczne i nie wiem czy w tym roku robili silniki 1.0 na gaźniku. Po za tym jak na moje oko to zbyt dobrze się zbiera z tak małym silnikiem, czy po nr. silnika można dojść jaki jest faktyczny rok silnika i czy to oby na pewno 1.0 i czy czasem to nie jest 12V???

2. Jako że skrzynie biegów mam 4, a chciałbym 5 mieć czy skrzynia z silnika 1.2 pasuje do 1.0??? No i czy skrzynia ta nie obciąży za bardzo tak małego silnika???

3. I zapomniałem trzeciego pytania, może to z niewyspania 8-)
oczarowany
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 18:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: oczarowany »

jezeli twoj silnik wyglada tak.. http://img.otomoto.pl/photos/original/C ... 7587_4.jpg

to bedzie 1.0 na gazniku 45 km i nie ma mowy o 96 roku
1.0 zle sie nie zbieralo bo gaznik swoje robi
jest jeszcze mozliwosc ze byl wymieniony silnik na 1.2 60km z Kadetta D, ktory doslownie niczym sie nie rozni (sam wymienialem zostawiajac mase gratow od 1.0 min: dolot z gaznikiem alternator pompe paliwa/wody rozrusznik skrzynie kolektor wydechowy)
CA 1.0 45km--> 1.2 60km na gratach 1.0--> sold ! ---> XR3i... 110 km
Obrazek
Skała
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2007, o 15:46
Lokalizacja: Zawiercie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Skała »

Toż to mój silniczek :-D ale tak myślałem że kolo mnie w konia robi, ale za tą cenę za jaką ją kupiłem grzechem było by jej nie wziąść. Aha i przypomniało mi się 3 pytanie, trochę snu i człowiek już normalnie funkcjonuje.

Szukałem w necie firmy co by robiła dokładki do zderzaków, nakładki na progi i takie tam pierdoły i nie znalazłem. Może ktoś z was wie gdzie na śląsku można się zaopatrzyć w akcesoria tunningowe, samemu żeby coś zrobić to trzeba by mieć czas, którego ostatnio nie mam
oczarowany
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 8 wrz 2006, o 18:01
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: oczarowany »

powiem ci tak silnik prawie nie do zaje**nia 2 razy mi obrocil na panewkach (za kazdym razem trzeba bylo go odpalac z popychu az obróciło tak ze chodzil :D )
Powinienes miec gaznik Webbera ktory jest naprawde genialny (przy przekladce na 1.2 najpierw jezdzilem na solexie ale wsadzilem webbera od 1.0 i bez regulacji smigal o wiele lepiej

najwazniejsze to trzymac olej (NIE LEJ LOTOSA !) ustawic zaplon i gaznik i powinien palic max 8 litrow po miescie przy ostrym cisnieciu
CA 1.0 45km--> 1.2 60km na gratach 1.0--> sold ! ---> XR3i... 110 km
Obrazek
Skała
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 20 paź 2007, o 15:46
Lokalizacja: Zawiercie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Skała »

cennych informacji nigdy za wiele ^^

a co z ta skrzynia biegów, mam taką do kupienia za pare zeta i nie wiem czy brać
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”