wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
robertdj
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2011, o 13:58
Imię: robert
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: robertdj »

witam mam pytanie posiadam corse z silnikiem c12nz i chcial bym zwiekszyc moc czytalem ze mozna to zrobic przez wymiane walka. I tu zaczynaja sie moje pytania
-na jaki najlepiej walek wymienic
-czy bedzie pasowal aparat zaplonowy do nowego walka
-czy posiada ktos rysunek przyzadu do wyciagania dzwigienek popychaczy tak zeby nie zciagac glowicy
-czy trzeba wymieniac wtryskiwacz zeby byla wieksza dawka paliwa

chyba tyle pytan prosze o jakies podpowiedz
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: Wydra9 »

Nie wiem czy warto sam miałem x12sz i chciałem zwiększać moc, w końcu skończyło się na c20ne. Ale jak chcesz poczytaj moje posty tam jest pare rzeczy o zwiększaniu mocy w 1.2.
Ps. mam wałek od 16nz i kolektor wydechowy na dwururke od kadeta 1.3 chyba pasuje tego nie wiem bo w końcu nic z tych rzeczy nie wsadziłem. mam też komplet uszczelek.
robertdj
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2011, o 13:58
Imię: robert
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: robertdj »

mialem swego czasu corse 1.3 i powiem ci ze szalenstwo bylo w tym aucie ten silnik. czytalem ze te walki od 1.3 byly ,,wsmacniane" (tak sobie ladnie to nawet inter cars opisal w katalogu) i dlatego kusi mnie zeby zalozyc taki walek czytalem tez ze te walki od 1.6 ladnie pasuja i fajnie sie auto zbiera. tylko nie znalazlem nigdzie odpowiedzi czy ktos to poskladal i czy to dziala. 2.0 silnik w moiej opcji nie przejdzie bo startuje w kjs-ach i chce startowac w tej grupie do 1300cm. a takie pytanie co dokladnie posiadasz za czesci i ile bys sobie cenil za nie.
Awatar użytkownika
Wydra9
Użytkownik Premium
Posty: 808
Rejestracja: 22 maja 2009, o 23:14
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: C20NE
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 10 razy
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: Wydra9 »

Mam cały silnik 1.2 x12sz od wakacji w garażu zalany olejem 130tyś przejechane. 650zł ze skrzynią chyba f10
półosie kompletne długa i krótka 100zł za dwie
chłodnice 40zł
wałek 16nz 50zł
kolektor wydechowy od kadeta 1.3 30zł
zaciski hamulcowe od corsy 1.2 50zł za komplet 2szt
jeszcze pare cześci od calibry a to wymienione mam w dziale sprzedam
robertdj
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2011, o 13:58
Imię: robert
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: robertdj »

poszukam tych tematow jaki bedzie efekt zalozenia walka od 1.6 i moze bysmy sie dogadali co do tego walka. musze tez znalesc ten przyzad do wyciagania walka bo nie chce mi sie sciagac glowicy. jakis rysunek jak wyglada to sie posiedzi chwilke na plazmie i wytnie cs takiego :-)
Awatar użytkownika
mariusz2247
Nowy
Posty: 263
Rejestracja: 30 gru 2010, o 22:05
Imię: Mariusz
Lokalizacja: łódzkie
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: mariusz2247 »

bo życie jest po to, by spełniać swoje marzenia
robertdj
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2011, o 13:58
Imię: robert
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: robertdj »

dzieki mariusz za linka tez go wlasnie znalazlem jak sie uda to jutro skocze na szrocik po walek bo dzwonilem dzis i maja za pare groszy i bede probowal wymiany. ciekaw jestem tylko efektu. czy faktycznie bedzie mozna odczuc zmiane.
Awatar użytkownika
rafaal
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 9 sty 2009, o 11:30
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: rafaal »

Mam 1,2 z wałkiem od c16nz, zobacz "moje posty", opisałem moje wrażenia po zmianie, lub zapraszam na przejażdżkę jak niedaleko masz.
Niestety silnik 1,3 dość znacznie różni się od "naszego" 1,2 (głowica, wałek, skok wału, kolektory...) ale wymiana wałka i kolektorów no i wydech jest dość mało inwazyjna a jakiś efekt da.
ps. ja akurat mam kolektor ssący z przepustnicą i wtryskiem od 1,6 jak byś chciał tanio oddam :)
raf
robertdj
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 3 lip 2011, o 13:58
Imię: robert
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: wymiana walka 1.2 a zwiekszenie mocy

Post autor: robertdj »

powiem ci ze zmienilem ten walek pare h.. i k... sie posypalo bo nie chcialem sciagac glowicy. i wedlug mnie po zmiane walka autro troszke lepiej ciagnie na wyrzszych obrotach. posiadam glowice do 1.3 tylko jeszcze musze znalez walek do kompletu. i moze wtedy poskaladam calosc. a ile bys sobie cenil za ten zestaw kolektor plus reszta. a daleko do siebie nie mamy ja jestem z gorlic kolo nowego sacza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”