Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak mocy

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie C.
ODPOWIEDZ
bartong
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2009, o 20:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak mocy

Post autor: bartong »

Witam, na początek chciałem się przedstawić, nazywam się Adam i od stycznia jestem średnio zadowolonym właścicielem Corsy C z silnikiem 1.0 12V:)

Mam z nim kilka problemów, mianowicie, ten najważniejszy czyli głośne stukanie silnika po rozgrzaniu- pojawia się od 80 paru stopni, jest jednostajne, słychać je wyraźniej podczas ruszania z miejsca, z rana na zimnym silniku nie słychać praktycznie nic, nawet przez chwilę. Myślałem że to rozrząd ale wg. mechanika są to popychacze (słuchałem stetoskopem i te stuki wydają się być najmocniejsze przy kołach zębatych- w okolicach 1 tłoku).
poniżej jeszcze link do nagrania z dyktafonu, chyba najlepiej odzwierciedla dziwięki wydawane przez ten motor:

http://w874.wrzuta.pl/audio/550N6zmuVcS/glos_010

komp pokazał 2 razy błąd wypadanie zapłonów na 1 cylindrze

W samochodzie zdarza się także że na 1 i 2 biegu się jakby dławi, tzn. nie dosłownie, tylko jakby nie miał mocy, można mu wcisnąć gaz do dechy a on sobie jedzie jakby miał czas... ktoś zasugerował zapchany katalizator, ja ze swojej strony to czyściłem już egr, przepustnicę, przepływomierz, wymieniła olej, filtry. Ostatnio zalałem go środkiem STP do czyszczenia wtrysków, jest jakby lepiej z tym brakiem mocy ale jeszcze występuje....

Dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
Adam
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak m

Post autor: mehes »

Witamy
bartong pisze:komp pokazał 2 razy błąd wypadanie zapłonów na 1 cylindrze
może pada cewka

jakim olejem masz zalany motor ?
Po wymianie oleju zaczął silnik stukać ?
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
mlody1224
Świeżak
Posty: 29
Rejestracja: 8 gru 2012, o 11:08
Imię: Kamil
Lokalizacja: Ciechanów/Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak m

Post autor: mlody1224 »

ja natomiast obstawiam panewkę :(
miałem identyczny silnik jeszcze do niedawna i identyczne objawy, skutkiem był urwany korbowód
patryk98719
Świeżak
Posty: 83
Rejestracja: 16 lip 2012, o 20:17
Imię: Patryk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak m

Post autor: patryk98719 »

cewki nie ma tylko listwa dis. jak cewka pada to auto raz chodzi raz nie, czasem ciezko odpalic a kolega ma typowy przypadek na cos mechanicznego. mozliwa panewka..
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak m

Post autor: mehes »

zgadza się że listwa, jednak w katalogach widnieje cewka zapłonowa

u mnie klepał rozrząd ale ciszej
możliwe że był wlany "doktor"
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
yosh
Nowy
Posty: 425
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:37
Imię: yosh
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak m

Post autor: yosh »

Nie brzmi to najlepiej, częstotliwość stuków w przypadku popychacza jest mniejsza, jak dla mnie to coś w układzie korbowym :-?
Pokusił bym się jeszcze o sprawdzenie ciśnienia na cylindrach, może luz na pierwszej korbie jest tak duży że wpływa na ciśnienie, co siłą rzeczy czujnik stukowy będzie czytał jako wypadający zapłon pierwszego cylindra.
Może bonusowy hałas układu korbowego wprowadza chaos w sygnałach czytanych przez czujnik stukowy ?
Tak właściwie bardziej to brzmi jak by panewki już nie było :-?
bartong
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 19 lut 2009, o 20:51
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak m

Post autor: bartong »

witam po przerwie, sprawa stukania juz załatwiona, wymienione popychacze i kompletny rozrząd.... jednak dalej pozostał problem braku mocy przy ruszaniu, objawy zaniku mocy nie uległy zmianie, komp nie wyrzuca błędów, problem pojawia sie po rozgrzaniu silnika, egr i przepustnica wyczyszczone, przepływka też. Przy ruszaniu można dusić gaz do oporu a samochód jak żółw, tylko przy bardzo powolnym ruszaniu daje jakoś radę, jak się go gazuje na luzie to tak jakby sie dusił, z wydechu wtedy "pryka"
na zimnym silniku problem nie występuje, wraz z jego nagrzewaniem problem narasta, może jednak coś z egr nie tak?
rogervin
Świeżak
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2011, o 20:36
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa C z10xe stuka po rozgrzaniu silnika, czasem brak m

Post autor: rogervin »

Jeśli litrówka nie jedzie, to problemy mogą być w zasadzie tylko dwa, góra trzy. Rozrząd (wada tych silników, stukanie po rozgrzaniu), przepływka (wymiana tylko na nowy, oryginał) lub EGR (zaślepić).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”