Swap silnika

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie C.
ODPOWIEDZ
duczez
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 9 cze 2018, o 15:59
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Swap silnika

Post autor: duczez »

Witam szanowne grono.

Drodzy forumowicze, dostało mi się w spadku Corsę C 1.0 xep 2003r. Niestety silnik jest w stanie agonalnym (dużo by gadać, nie nadaje się do naprawy). Samochód sam w sobie jest w bdb stanie, tylko ten nieszczęsny silnik. Teraz kilka pytań:
1. Wymiana silnika na taki sam (powaliło na głowę sprzedających z takimi cenami silników 1.0)
2. Czy 1.0xe (sam słupek) można stosować zamiennie ze słupkiem 1.0xep? Wiem że to podobne konstrukcje, ale czy na tyle żeby przełożyć sam słupek?
3. Temat swapa - generalnie to nie ma być zapierdalałka, ma poruszać się z punktu A do punktu B. Chodzi mi o silniki 1.2 lub 1.4. Jaki silnik najlepiej żeby było jak najmniej roboty? Swapa wykonam sam, mam jakieś tam doświadczenie z mechaniką (4.2v8 w mojej audi mam obcykane i wszystko robię sam ;) ). Oraz co potrzebne będzie do takiego swapa z osprzętu, a co można wykorzystać z tego co jest aktualnie.
4. Auto nie ma klimy, a jak dla mnie to obowiązkowy element w dzisiejszych czasach. Czy jest skomplikowane dołożenie klimy do tego auta i co potrzebuję do montażu?

Szukałem na forum, nic ciekawego nie znalazłem (dlatego że nie wiem czy są jakieś różnice między 1.0xe a 1.0xep). Widziałem post o swapie 1.0xe na c14se, pytanie czy se to dobry silnik, czy 16v nie będzie lepszy i prostrzy w swapie. Podpowiedzcie coś proszę :) . Z góry dzięki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”