corsa D jak D..A

Wszystkie informacje o silnikach benzynowych i diesla montowanych w Corsie D.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klapek
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009, o 21:05
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

corsa D jak D..A

Post autor: klapek »

Witam
Mam problem z moją corsiarką 2 miechy temu skończyła się gwarancja :( i tu patrzę a nie mam płynu w chłodnicy i masełko pod korkiem oleju :( a oleju aż za nadto :(. Więc pewnie poszła uszczelka pod głowica :( i teraz moje pytanie brzmi... Czy da radę (napewno da ) zapodać silnik x16xep :) zamiast x12xep wiadomo 115KM to nie to co 80KM :)? czy będą jakieś komplikacje?? Wiem że auto nowe i chyba nikt jeszcze nie robił swap-a w corsie D :( Co bym musiał zmienić poza samym silnikiem i pewnie kompem. Czy skrzynia i półosie podejdą? Czy instalacja może zostać?

Nie chcę pakować większej pojemności bo nie potrzebuję (wystarczy c20let w innym i c20xe w jeszcze innym aucie) to samochód typowo miejski na dodatek jeździ nim moja Żoncia :)

A jeśli to nie opłacalne to ile mogą mnie wykasować za naprawę uszczelki pod głowicą w tym x12xep? - niestety ja mam 2 lewe ręce do remontów silników i nie mam czasu na zabawy tego typu :(
combolot c14nz 60KM ale będzie ---> c20xe :) 154KM
corsa D 1.2 80KM
viki b kombi c20let 204KM
nie ma już enzo kombi c20xe 154KM
Awatar użytkownika
corsarz
Swój
Posty: 860
Rejestracja: 2 mar 2008, o 16:38
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Królewski Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: corsa D jak D..A

Post autor: corsarz »

napewno już swapowali corse D na wyspach, poczytaj angielskie fora, kiedyś widziałem temat o swapie w corsie D.
Ale dziwne że w tak nowym aucie poszła uszczelka. Może podjedź do ASO albo innego autoryzowanego serwisu i zobacz co powiedzą.
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: corsa D jak D..A

Post autor: STELMI »

powiem ci, ze w tak nowym aucie aż szkoda coś kombinować, bo przy późniejszej chęci sprzedaży będziesz miał nadzieję na wyższą cenę, a faktycznie g... dostaniesz, bo ludzie będą podejrzewali, ze to jakiś szczep i będą omijać szerokim łukiem. Niestety ze świerzymi autami tak już jest, że każda ingerencja w wymianę silnika odbierana jest jako chęć oszustwa kupującego
Awatar użytkownika
klapek
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 18 lis 2009, o 21:05
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: corsa D jak D..A

Post autor: klapek »

no wczoraj wymieniłem olej i filtry oraz uzupełniłem płyn w zbiorniczku zobaczę co się będzie dziać. Pewnie ją naprawię bo szkoda mi tego autka a na miasto jest fajowe :) i ekonomiczne
combolot c14nz 60KM ale będzie ---> c20xe :) 154KM
corsa D 1.2 80KM
viki b kombi c20let 204KM
nie ma już enzo kombi c20xe 154KM
Awatar użytkownika
mojo
Nowy
Posty: 180
Rejestracja: 15 gru 2009, o 10:03
Imię: Artur
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: corsa D jak D..A

Post autor: mojo »

To lepiej z17dtr i masz wtedy w miarę mocno i ekonomicznie w paliwie a możesz go wyciągnąć do 150KM i 340Nm. Wersje D z mocniejszymi silnikami mają skrzynie 6-biegowe i inne zawieszenie. Ekonomicznie w ujęciu całościowym to się bardziej opłaca sprzedać serię i kupić serię np 1.7cdti lub gsi lub ..... :-D OPC :-D
Można też 1.2 podkręcić bez swapa do ok 100KM choćby kolektorem dbilasa za ca. 5 tys :D

STELMI ma dużo racji, że wówczas auto musi długo pozostać w rodzinie bo statystyczny nabywca tego nie łyknie.
doszedł nowy wynalazek 3.0 160 PS 400Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik”