problem ze światłami

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy A.
ODPOWIEDZ
Karuzel
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2006, o 20:03
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

problem ze światłami

Post autor: Karuzel »

no wiec mam problem ze swiatlami a raczej z bezpiecznikami, w lutym tego roku kupilem corse A i nie mialem swiatel postojowych z prawej strony przod i tyl i podswietlenie tablicy i deski rozdzielczej no i bezpieczniki mi ciagle siadaly od prawej strony i powodem byla zarowka z tylu no i wymienilem i bylo az do srody....w srode wracalem z Lodzi w nocy i u siebie w miescie jak wrocilem jechalem i wpadlem w dziure i bezpiecznik poszedl,wymienilem go i chce wlaczyc swiatla i znowu poszedl to na nastepny dzien pojechalem na warsztat i wymienilem cala tylnia lampe lewa i bylo dobrze swiatla byly, minely z 3 godzinki i autko stalo, chce wlaczyc swiatla i bezpiecznik poszedl. dzis rozebralem tylnie lampy i wszystkie kostki porozlaczalem z przodu i z tylu i deske odpiolem i ten przelacznik od swiatel i nadal wysadza bezpieczniki i juz niewiem co robic i gdzie szukac dziury w calym :(
Opel Corsa A 1.2 54KM gazniczek 1992 rok =]
Awatar użytkownika
Gobo
Nowy
Posty: 473
Rejestracja: 12 wrz 2003, o 13:26
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Gobo »

To nie jest problem z bezpiecznikami tylko z instalacją . Po prostu masz gdzieś zwarcie na przewodach . Poszukaj w wiązce przewodów czy są ok . A bezpieczniki są po to żeby ci się przewody nie spaliły .


:grin: A jak nie boisz to zamiast bezpiecznika wsadź wkrętak i szukaj na węch , gdzie się pali . Ale to jest sposób dla Hardcorowców :lol:
Wyginaj śmiało ciało
Karuzel
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2006, o 20:03
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Karuzel »

hehehehe ten sposob wyprobuje w ostatecznosci hehehe
no ale wiazka troche przewodow ma..
a moze by tak pociagnac od lewej strony do prawej prad i wogole i na jednym bezpieczniku zrobic...tylko niewiem jak wtedy z deska rozdzielcza...
Opel Corsa A 1.2 54KM gazniczek 1992 rok =]
Awatar użytkownika
szajboos
Nowy
Posty: 343
Rejestracja: 23 sie 2005, o 08:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: szajboos »

Ja miałem podobny problem,tyle że z wycieraczkami.Jak włożyłem bezpiecznik i kluczyk na zapłon przekręciłem,to od razu go wysadzało (bezpiecznik oczywiście :grin: ).Podstawiłem małą kumplowi,podłubał w niej 2 dni,sprawdzał kabel po kablu(nie tylko te z wycieraczek),ale po tym wycieraczki działały jak ta lala (dopóki auta nie rozebrałem i se nie zrobiłem pojedynczej wycieraczki :grin: ).Więc pozostaje szukać.A numer ze śrubokrętem zamiast bezpiecznika szczerze odradzam.To naprawde niezły hardcore.
Awatar użytkownika
cursor
Nowy
Posty: 218
Rejestracja: 7 maja 2006, o 11:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: cursor »

Sprawdź lampkę oświetlenia tablicy czy tam nie dostała się woda/wilgoć. Jeśli nie to to odłącz aku, włóż bezpiecznik, włącz światła i sprawdź czy nie masz jakiegoś zwarcia. W tym celu najlepiej wyjąć/odłączyć wszystkie żarówki, żeby nie przekłamywały pomiarów.
Przejrzenie wiązki od świateł jest banalnie proste i nie potrzeba dużo roboty. Na stronie http://www.corsa-a.pl jest schemat instalacji do CA, jest on w języku niemieckim, jakbyć czegoś nie czaił z niego to odezwij się na gadu(5866644) to postaram się pomóc. Sam obwód świateł ma tylko kilka przewodów i co moim zdaniem najgłupsze to nie ma tam żadnego przekaźnika, nawet do długich.
Jeden lubi słuchać, drugi jak go słyszą , ot taka sobie różnica .....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”