Tajemnicze złącza w CA w bagażniku po lewej stronie i inne

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Tajemnicze złącza w CA w bagażniku po lewej stronie i inne

Post autor: Mihó »

Znalazłem dwie kostki z tyłu obok tylnej lampy - jedna z nich - jest to typowe gniazdo przekaźnika, ma wszystkie 4 piny obsadzone. Czy wiecie może do czego to służy ? Dodam jeszcze że wszystkie światła z tyłu mi świecą, nie mam haku holowniczego. Czyżby przekaźnik pod trzeci stop ?

I drugie, już bliżej zaślepki lampki bagażnika (dodam że mam wersję CITY) - potrójna, tzn. 3 piny, podobna do tej jak ta do podłączenia zegarka/zapalniczki. Do świetlówki ? To po co aż trzy konekrory ?


A jak już w temacie złączy/gniaz, instalacji...

Udało mi się założyć zapalniczkę i zegarek (niestety był od Kadetta, więc mniejszy i nie założyłem go w końcu), jak się okazało miałem wyprowadzenia właśnie do zapalniczki i zegarka. Ale nie wiem jak jest z instalacją radiową. Widzę że mam antenę (tzn. takie srebrne coś - nawet nie wiem czy antene się zamiast tego wkręca, czy też można jakiś bat znaleźć do wkręcania w to), nawet mam wtyczkę antenową, ale nie mogę znaleźć gniazda ISO ani niczego podobnego. Czy ono tam powinno być ? A co z głośnikami ? Widzę że są jakieś fabryczne 10cm, ale czy one są podpięte i poprowadzone gdzieś ?
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Kostka ISO - niewiem - wydaje mi się, że powinna być seryjnie- poszukaj dobrze pod deską. To złącze z tyłu na przekaźnik - to mam pod lewym tylnym podszybiem - to przekaźnik od wycieraczki tylnej. A to 2gie złącze to niewiem, musiał byś fote zarzucuć.

A czy możesz mi powiedzieć kolego czy masz podświetlany włącznik od włączania świateł?? Bo jak kupiłem to nie świecił i niewiem, a np. przełącznik od korektora wysokości świateł - te cyferki po włączeniu świateł normalnie są podświetlane 8-)
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

PETERS pisze:Kostka ISO - niewiem - wydaje mi się, że powinna być seryjnie- poszukaj dobrze pod deską. To złącze z tyłu na przekaźnik - to mam pod lewym tylnym podszybiem - to przekaźnik od wycieraczki tylnej. A to 2gie złącze to niewiem, musiał byś fote zarzucuć.
No ciekawe... Nawet na tabliczce znamionowej mam nabite że nie ma tylnej wycieraczki, a tutaj się okazuje ze instalacja nawet jest...
PETERS pisze:A czy możesz mi powiedzieć kolego czy masz podświetlany włącznik od włączania świateł?? Bo jak kupiłem to nie świecił i niewiem, a np. przełącznik od korektora wysokości świateł - te cyferki po włączeniu świateł normalnie są podświetlane 8-)
Zanikm nie naprawiłem, też nie miałem ;) Tutaj opisano jak to rozgrzebać http://www.blauetachos.de/doc/opel/kade ... halter.htm

Ja po prostu włączyłem postojówki i oświetlenie wnętrza i od spodu lekko się wysunął włącznik. W jego gnieździe siedzi żarówka + oprawka 12V 1,2W. Podświetlenie działa po przekręceniu stacyjki
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Ooo to fajnie. Chyba też się diodami pobawię, bo te żaróweczki nie chcę świecić więcej niż jeden sezon. A gdzie to pisze na tabliczce znamionowej, że nie masz wycieraczki. Ja mam z tyłu ogrzewaną szybę, wycieraczkę i spryskiwacz tylnej szyby-chociaż niewiem, gdzie jest do niego pompka.

A to zegarka nawet niemiałeś w serii. To co było w tym miejscu?? A chyba widziałem ostatnio na allegro do CA zegarek coś za 14zł.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

PETERS pisze:Ooo to fajnie. Chyba też się diodami pobawię, bo te żaróweczki nie chcę świecić więcej niż jeden sezon. A gdzie to pisze na tabliczce znamionowej, że nie masz wycieraczki. Ja mam z tyłu ogrzewaną szybę, wycieraczkę i spryskiwacz tylnej szyby-chociaż niewiem, gdzie jest do niego pompka.

A to zegarka nawet niemiałeś w serii. To co było w tym miejscu?? A chyba widziałem ostatnio na allegro do CA zegarek coś za 14zł.
Diody... hmm... ja wolę żarówki ;) Klimat "tamtych lat" zachowują, a o to mi chodzi ;)

Pod maską masz tabliczkę znamionową - na pasie przednim z paroma rządkami oznaczeń po 3 znaki - jest tam barwa szyb, skrzynia, silnik, katalizator, wyposażenie i inne. Odczytasz sobie w EPC (którego niestety nie mam, więc Ci nie pomogę, chyba że masz EPC w którym CA jest ładnie opisana albo TISa 1997 ;) )

Zegarka w serii nie miałem, był tam schowek, do którego nawet nie wchodzi komórka na głębokość. Szukam teraz po taniości obrotka od fiata 125, bo on tam ładnie wchodzi :)
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

PETERS pisze: Ja mam z tyłu ogrzewaną szybę, wycieraczkę i spryskiwacz tylnej szyby-chociaż niewiem, gdzie jest do niego pompka
A ja wiem ;)

Zobacz czy z pompki przedniego nie idą Ci dwa przewody gumowe ;)

Najpewniej masz tak, że pompka jest dwukierunkowa - ma dwa wężyki, jeden na przód, drugi na tył sika
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Aż popatrzę, bo pompkę mam jedną przy zbiorniczku. Jak już to elektrozawór może być. Bo na 100% działają osobno - pozatym osobno są załączane na włączniku zespolonym.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”