Światła - a konkretnie ich brak...

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy A.
ODPOWIEDZ
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Światła - a konkretnie ich brak...

Post autor: PETERS »

No witam, po wakacjach. W tym czasie moje autko troche postało (w garażu) no i już wychodzą tego efekty. Otórz niemam świateł z przodu, działają tylko postojówki, długie nie działają (bo bez włączonych świeteł nie będą)..... ale po podciągnięciu manetki od długich do siebie świecą! Tak samo przeciwmgielne tylne nie świeci, mimo, że tylne światła są OK(no bo też działa tylko ze światłami). Z tego co wiem, to w aucie tym niema przekaźnika od świateł a więc wydaje mi się, że może to być włącznik od świateł. Ale niby przełącza normalnie, włącza postojówki (na pozycji swiatła, też tylko postoje świecą) załącza światło w środku. Jak można go sprawdzić ??... może ktoś posiada opis pinów tego przełącznika?? ... i gdzie jeszcze ewentualnie szukać przyczyny??
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
cursor
Nowy
Posty: 218
Rejestracja: 7 maja 2006, o 11:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: cursor »

Sprawdzałeś czy potrafisz włączyć długie jak masz "włączone" światła mijania(nie chodzi mi o blende)? Jeśli nie ma takiej możliwości to spróbuj poruszać delikatnie włącznikiem jak włączysz światła mijania(w obrębie danego ustawienia, czyli włącznik od świateł na maks w prawo i delikatnie nim ruszasz), jeśli ci się zapalą światła to znaczy, że musisz rozebrać włącznik i go przeczyścić(z tego co pamiętam to masz jedną blaszkę do podgięcia).

Ja miałem podobny problem u siebie, jak włączałem mijania to postoje gasły. Jak ruszyłem włącznikiem delikatnie w lewo to się włączały. Przeczyściłem włącznik, podoginałem blaszki i narazie mam spokój.
Jeden lubi słuchać, drugi jak go słyszą , ot taka sobie różnica .....
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

No właśnie nie ma długich. Blenda działa. A włącznikiem ruszałem i nic...
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

Też mam takie coś, tj. zdarza mi się. Winę ponosi włącznik świateł, ten obracany, trójpozycyjny. Mignięcia Ci działają, bo one są niezależne od włącznika świateł. Rozbierz, wyczyść styki, ew. podoginaj je. U mnie czasem pomagało włączenie i wyłączenie lampki we wnętrzu
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Nic żadne kręcenie nim nie pomagało, wyczysciłem styki w tym włączniku i jest OK. Dzięki za pomoc. Swoją drogą chyba z 1,5 h rozbierałem ten włącznik... ale udało się.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”