Silowniki regulacji swiatel przednich

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Silowniki regulacji swiatel przednich

Post autor: YAQB »

Witam!

Mam do Was takie pytanie. Nabylem do swojej CA lampy z regulacja elektryczna pochylenia. Zalozylem je na samochod i cos sie okazalo?

Otoz jedna z nich swieci na "przyzwoitej" wysokosci (nie oslepia jadacych z przeciwka) przy jednoczesnym maxymalnym ustawieniu swiatla "w dol". I tu jest w zasadzie OK.

Natomiast druga lampa zas swieci "w asfalt" a jednoczesnie jej silownik jest ustawiony maksymalnie "do gory" (praktycznie rzecz biorac silownik zapina sie w lampie tylko w tej pozycji).

Postanowilem porownac silowniki (bo zawsze moglem dostac dwa dowolne ..). No i na oko sa identyczne, z jedna roznica. Otoz taka biala "tuleja" w ktorej porusza sie silownik jest wysunieta na rozna wysokosc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teraz jest pytanie czy sa to silowniki np. od dwoch roznych typow lamp (np CA, CB) czy moze ta tuleje da sie "wyciagnac" ??

Macie jakies pomysly? Czy poprostu musze zdobyc inny silownik?
CTM #204
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

a jak krecisz z tyłu to regulacja działa i pomimo niej nie da sie ustawic lampy??
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Regulowanie z tylu powoduje wieksze lub mniejsze wysuniecie tego czarnego elementu (zakonczonego kuleczka ktora sie zapina w reflektorze). Ten natomiast jest w tej bialej tuleji (o ktorej tu mowa), ktora jest nieruchoma. W jedym jest bardziej wysunieta w drugim schowana co powoduje, calkowite dlugosci sa rozne.
CTM #204
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Ja miałem podobny problem, że jedna jakby nie reagowała na regulację i wiesz co się okazało, że w jednej lampie miałem odczepioną tą kuleczkę od części wewnątrz lampy która łączy ją z odblaskiem... za cholere nie mogłem tego założyć pomimo, że wysunąłem ten czarny element maxymalnie z siłownika. Ale jeżeli masz taki problem to jest na to sposób... :oko:
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

NIE NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE :-P

1. Oba silowniki sa sprawne (sprawdzalem bez wsadzenia do lampy)

2. Zapiac jest bardzo latwo

3. To moze zadam inaczej pytanie - czy w CA, CB i dowolnym innym oplu bywaly rozne silowniki do lamp pod wzgledem dlugosci wystajacego "patyka" z kuleczk a dokladnie takiej samej obudowie i zakresie regulacji?

Krotko mowiac - obydwa silniki sa sprawne, maja dokladnie taki sam zakres pracy, dokladnie tak samo reaguja na regulacje mechaniczna (ktora jest z tylu silownika) TYLKO jeden z nich ma widocznie wysuniety caly ten ruchomy dynks przez co wypycha bardziej do gory caly wklad lampy.

Zeby to skompensowac jeden musze wykrecic prawie na maxa a drugi skrecic na maxa zeby laczna dlugosc byla taka sama. To oczywiscie powoduje ze jeden nie moze sie juz bardziej opuscic a drugi podniesc i szlag trafia sens regulacji heh ... jasniej cos ? czy nadal nie ? :D
CTM #204
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

YAQB pisze:NIE NIE NIE NIE i jeszcze raz NIE :-P

1. Oba silowniki sa sprawne (sprawdzalem bez wsadzenia do lampy)

2. Zapiac jest bardzo latwo

3. To moze zadam inaczej pytanie - czy w CA, CB i dowolnym innym oplu bywaly rozne silowniki do lamp pod wzgledem dlugosci wystajacego "patyka" z kuleczk a dokladnie takiej samej obudowie i zakresie regulacji?
Siłowniki się różnią, jeśli różnią się lampy (producenci). Do Corsy A robili Valeo i zamienniki DEPO. A z tego co wiem, ro są te same silniczki. Chyba że masz od innego samochodu, co jednak jest wątpliwe
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Corstek
Nowy
Posty: 448
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 02:01
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Corstek »

A przypadkiem tak nie powinno byc? Krotszy silownik do lewej lampy. Przeciez obie lampy powinny swiecic troche inaczej??
B x14sz
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

Ja mam inny kłopot - nie widzę ruchu lustra (ale zobaczę czy snop światła się rusza). Na ustawieniu świateł gość powiedział że prawe swieci za wysoko, a nie można więcej wycofać tych bolców do regulacji co są z tyłu silniczków. Czy jest możliwe, ze mam źle zapiętą kulkę w lustrze ? Jak należy ją włożyć ?
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Moze tak byc. Jesli kulka jest zapieta, to po przekreceniu silownika w celu jego odlaczenia, powinen sie trzymac na tej kulce i dopiero po lekkim szarpnieciu sie wypina. Co do montazu, to najlepiej rozkrec go mechanicznie na maksimum i wtedy zamontuj - powinno sie zapiac.
CTM #204
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

YAQB pisze:Co do montazu, to najlepiej rozkrec go mechanicznie na maksimum i wtedy zamontuj - powinno sie zapiac.
Tzn. bolce wkręcone, czy wykręcone ?
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Naturalnie wykrecic, tak zeby kuleczka siegala jak najglebiej wewnatrz lampy. Dodatkowo mozesz wyjac zarowke swiatel drogowych i palcem przytrzymac caly wklad (tylko nie lap za odblask), tak zeby "nie uciekal" do srodka.
CTM #204
Awatar użytkownika
Mazur
Nowy
Posty: 194
Rejestracja: 9 maja 2006, o 18:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Mazur »

Yaqb jak dalej masz problem z tymi siłownikami to możę Cię odwiedzę, ja ze dwa tygodnie temu przywróciłem moje silniczki i działają, może Tobie pomogę z problemem. Szkoda, że nie mówiłeś jak dzwoniłem do Ciebie w sobotę. Niedzielę całą nic nie robiłem a byłem u Agi :D
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Post autor: Mihó »

To ja wtrącę swoje wnioski:

Nie mam na żadnym z silniczków takiej białej tulejki. Oba pracują poprawnie (regulują snop światła), miałem tylko kłopot z tym że kulka nie siedziała w lustrze, ale z pomocą uzyskaną na forum sobie poradziłem :) Wczoraj byłem na przeglądzie, nie było żadnych kłopotów. Ustawienie poprawne, nie było nawet potrzeby dokonywania regulacji (jest z tyłu silniczka takie pokrętło)
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

Ja juz rozkminilem o co chodzi z ta tuleja i jak to wszystko dziala. Oba silowniki mam sprawne i wszystko gra :D
CTM #204
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

YAQB pisze:Ja juz rozkminilem o co chodzi z ta tuleja i jak to wszystko dziala. Oba silowniki mam sprawne i wszystko gra :D
wszyscy bardzo się cieszymy, że udało Ci rozkminić ten problem ale może podzieliłbyś się rozwiązaniem :oko: być może ktoś będzie miał podobny problem i dzieki Tobie upora się z nim :zakrecony:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

-=m&m=- pisze:wszyscy bardzo się cieszymy, że udało Ci rozkminić ten problem ale może podzieliłbyś się rozwiązaniem :oko: być może ktoś będzie miał podobny problem i dzieki Tobie upora się z nim :zakrecony:
JA tez sie ciesze :D A w nawiazaniu do Twoje posta - chcialem to opisac, tylko musze miec chwile, zeby to opisac i na fotkach pokazac - bedzie, nie placz :-P
CTM #204
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

YAQB pisze: bedzie, nie placz :-P
podbije troche bo topic spadł :-P
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

-=m&m=- pisze:
YAQB pisze: bedzie, nie placz :-P
podbije troche bo topic spadł :-P
Yaqb film montuje, nie ma czasu na manuale :grin: :grin: :oko:
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

endo pisze:
-=m&m=- pisze:
YAQB pisze: bedzie, nie placz :-P
podbije troche bo topic spadł :-P
Yaqb film montuje, nie ma czasu na manuale :grin: :grin: :oko:
no dobra film zmontowany :-P a co z manualem :lol:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Post autor: -=m&m=- »

YAQB dnia 5 listopada 2006 roku pisze: JA tez sie ciesze :D A w nawiazaniu do Twoje posta - chcialem to opisac, tylko musze miec chwile, zeby to opisac i na fotkach pokazac - bedzie, nie placz :-P
no to juz ponad rok będzie :lol:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

-=m&m=- pisze:
YAQB dnia 5 listopada 2006 roku pisze: JA tez sie ciesze :D A w nawiazaniu do Twoje posta - chcialem to opisac, tylko musze miec chwile, zeby to opisac i na fotkach pokazac - bedzie, nie placz :-P
no to juz ponad rok będzie :lol:
jak tygrys glodny krwi :lol: :lol:
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”