Alternator Bosch 55A - jaki regulator napięcia

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy B.
ODPOWIEDZ
morhol
Nowy
Posty: 182
Rejestracja: 31 sie 2009, o 22:01
Lokalizacja: SPS
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Alternator Bosch 55A - jaki regulator napięcia

Post autor: morhol »

Witam,
jako że pół roku temu zakupiłem regenerowany alternator Boscha 55a i już spieprzył się regulator napięcia (nie ładuje, pewnie jakiś chińczyk) prosiłbym o polecenie jakiegoś pewnego regulatora. Ciężko się do niego dostać? Trzeba rozpoławiać alternator?
ziomas1233
Świeżak
Posty: 99
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 19:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Alternator Bosch 55A - jaki regulator napięcia

Post autor: ziomas1233 »

Pewny to jest tylko nowy bosch-owski org. lub aczkolwiek niekoniecznie używka z pobliskich szrotów\złomowisk, rozpoławiać nie trzeba, za plastikową osłoną jest.
Awatar użytkownika
morfeo2000
Świeżak
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2015, o 21:37
Imię: Adam
Lokalizacja: wągrowiec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternator Bosch 55A - jaki regulator napięcia

Post autor: morfeo2000 »

zależy jaki masz typ alternatora, bo do niektórych można kupić razem ze szczotkami już za 16zl, a jak pali regulatory to bym stawiał na przebicie w uzwojeniu samego alternatora, bo jakaś przyczyna musi być i naprawianie samych objawów wiele nie da chyba, ze faktycznie trafiłeś na jakiś trefny
morhol
Nowy
Posty: 182
Rejestracja: 31 sie 2009, o 22:01
Lokalizacja: SPS
Podziękował;: 2 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Alternator Bosch 55A - jaki regulator napięcia

Post autor: morhol »

Na tym alternatorze zrobiłem 7000 km więc tak od razu się nie spalił. Chciałbym kupić jakiś porządniejszy regulator a nie znów chińczyka za 16 zł bo to bez sensu co parę tys. km wyciągać alternator i ryzykować brak prądu w najmniej oczekiwanym momencie.
Awatar użytkownika
morfeo2000
Świeżak
Posty: 78
Rejestracja: 27 cze 2015, o 21:37
Imię: Adam
Lokalizacja: wągrowiec
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Alternator Bosch 55A - jaki regulator napięcia

Post autor: morfeo2000 »

morhol pisze:Na tym alternatorze zrobiłem 7000 km więc tak od razu się nie spalił. Chciałbym kupić jakiś porządniejszy regulator a nie znów chińczyka za 16 zł bo to bez sensu co parę tys. km wyciągać alternator i ryzykować brak prądu w najmniej oczekiwanym momencie.
ja mam chińczyka juz od roku, zrobiłem ponad 15kkm i nadal działa, może się mylę bo kazdy przypadek inny ale szukałbym raczej przyczyny innej niż niska cena, a bosch tez się zepsuł i czasem robi części o wiele gorsze niż tanie zamienniki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”