Czy to jest auto alarm?

Wszystkie informacje o elementach układu elektrycznego Corsy D.
ODPOWIEDZ
miketg
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2015, o 20:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Czy to jest auto alarm?

Post autor: miketg »

Cześć

Wybrałem miejsce tutaj na napisanie postu. W mojej Corsie D jest zamontowane coś takiego:
Obrazek
Ta mała okrągła pestka nad włącznikiem świateł. Od paru dni zaczyna to się odzywać, tzn po zamknięciu auta mruga na czerwono i odzywa się syrena z dwoma piknięciami (nawet nie wiedziałem, że jest syrena zamontowana). Wcześniej nic nie uaktywniałem chyba że przez przypadek. Wiecie może co to jest dokładnie, czy to alarm?
daavid117
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 27 mar 2012, o 09:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czy to jest auto alarm?

Post autor: daavid117 »

Wygląda na jakąś diodę od dołożonego alarmu. Zajrzyj może pod plastiki i sprawdź sam czy nie ma centralki jakiejś? Były w ogóle Corsy D bez fabrycznego alarmu?
Kwach
Świeżak
Posty: 40
Rejestracja: 1 cze 2016, o 00:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy to jest auto alarm?

Post autor: Kwach »

Dokładany bankowo, fabrycznie syrena była montowana do wersji z kierownicą po prawej stronie i alarm jest w jednym konkretnym zespolonym z resztą module.
miketg
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2015, o 20:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy to jest auto alarm?

Post autor: miketg »

A ktoś wie jak to ustrojstwo się obsługuje? Aktywancja, dezaktywacja? Wcześniej alarm nie działał a od jakiegoś czasu zaczął się odzywać, pewnie coś gdzieś nacisnąłem (kluczyk w pilocie ileś razy?).
Kwach
Świeżak
Posty: 40
Rejestracja: 1 cze 2016, o 00:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy to jest auto alarm?

Post autor: Kwach »

Masz ryglowanie zamków?, podaj firme i model tego dolepu(inaczej nie wywróżymy), gorzej jak to jest zintegrowane z szyna can.
daavid117
Nowy
Posty: 120
Rejestracja: 27 mar 2012, o 09:40
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Czy to jest auto alarm?

Post autor: daavid117 »

Musisz poszukać centralki tego systemu - po kabelku od diody dotrzesz tam. Pewnie gdzieś pod kierownicą, pod plastikami. Wtedy odczytasz model i będzie można coś kombinować.
miketg
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 11 maja 2015, o 20:14
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Czy to jest auto alarm?

Post autor: miketg »

To jest te autoalarm http://www.metasystem.it/index.php/msy_ ... /MOP3-MVX2
Mniej więcej ogarniam temat tzn już wiem czemu odzywała się syrena alarmu. Przez uszkodzony mikro styk tylnej klapy (body komp widział, że klapa jest otwarta) i wtedy syrena dawała znać że coś jest otwarte. Jeśli wszystko jest pozamykane (podomykane) wtedy syrena się nie odzywa tylko miga dioda w "pastylce".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Elektryczny”