Skrzynia z diesla podejdzie do benzyny?

Wszystkie informacje o elementach układu napędowego i skrzyniach biegów montowanych w Corsie A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szajboos
Nowy
Posty: 343
Rejestracja: 23 sie 2005, o 08:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Skrzynia z diesla podejdzie do benzyny?

Post autor: szajboos »

Przejrzałem archiwum, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie(wszystko o przekladaniu skrzyni z benzyny do benzyny). Mam skrzynie F-13 z mojej CA 1.5D isuzu. Kumpel chciałby założyć ją do swojego kadzia C14NZ. Nie wiem tylko czy nie różni się ta skrzynia budową kosza i/lub wałkiem od f-13 montowanej z benzyniakami. Czy ktoś się z tym spotkał i umie mi odpowiedzieć? Kumpel ma teraz F-10 4B
GUMIS2000
Weteran
Posty: 1557
Rejestracja: 1 mar 2003, o 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: GUMIS2000 »

popiewrsze to pytanie do czego urzywa twoj kupel tego wozu ??
jak jest to dupowuz to spokojnie mozna zapodac
generalnie dłuzej bedzie sie rozpedzał ale spalanie
moze nawet bedzie miejsze . wszystko zalerzy
koła
przebieg momentu
moc
styl jazdy

zobaczcie tylko ja ze sprzegłęm i swapować :)
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

po pierwsze... 1,5D isuzu to nie OPEL tylko isuzu wiec zapomniej o przelozeniu skrzyni, bo chyba tylko nazwa jest podobna... F13? :-? cos chyba nie halo... poza tym jak zapakujesz skrzynie od diesla to licz sie z 30% zywotnoscia sprzegla bo bedzie to efekt mniej wiecej ruszania z 2... do 1,4? dajcie se spokuj... jeszcze sprawdze ale nie wydaje mi sie zeby silniki isuzu mialy oplowskie skrzynie.. 1,7 D Opla owszem... skrzynie roznily sie przelozeniem glownym
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

Juhol co ma pernik do wiatraka? (nie jesteś pewien nie wprowadzaj w błąd)

skrzynia łączy się z silnikiem poprzez tarcze sprzęgła, i jeśli wałek sprzęgłowy i wielowpust w tarczy pasują, to wszystko będzie współgrało.
100% nikt nie da, bo sam "dzwon" w 1,5D i TD ma różne numery i raz jest identyczny z c14se, raz numer inny.

ps. powiedz jakim cudem masz f13 przy c20ne ? ;)
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

chodzi mi o to ze isuzu ma zupelnie inna skrzynie i inny blok, jak ktos przerobi mocowania samej skrzyni (tylko po co?) to ok... wszystko mozna podlaczyc... u mnie dzwon bez problemu sie wkreca w blok, a isuzu to zupelnie co innego (dziwi mnie oznaczenie F13)

ale z tego co patrze to moja teoria chyba jednak jest sluszna
Obrazek
blok opel i blok isuzu to nie to samo :oko: oznaczenia tez nie bardzo wspolgraja z oplem (MUA5C, AISIN-AI-AR-5, S8U, S9W)

jezeli wprowadzilem w blad to sorki, ale nie zmienia to faktu ze wciaz nie widze sensu pakowania skrzyni diesla do 1,4, ze wzgledu na ogromne pozniejsze zuzycie tego silnika
Obrazek
Awatar użytkownika
AdamXXL
Post Mistrz
Posty: 2554
Rejestracja: 24 kwie 2001, o 02:00
Lokalizacja: Bolesławiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AdamXXL »

wcześniej piszesz :
=JUHol= pisze:.. 1,7 D Opla owszem... skrzynie roznily sie przelozeniem glownym...
potem dajesz fotkę skrzyni od astry, gdzie montowane były wyłącznie 1,7 diesle, i z którymi były skrzynie : F13,F15, F17, F16 i F18 (jaka z tych skrzyń jest na fotce ??? )
i stwierdzasz
=JUHol= pisze:ale z tego co patrze to moja teoria chyba jednak jest sluszna
Obrazek
blok opel i blok isuzu to nie to samo :oko: oznaczenia tez nie bardzo wspolgraja z oplem (MUA5C, AISIN-AI-AR-5, S8U, S9W)

jezeli wprowadzilem w blad to sorki, ale nie zmienia to faktu ze wciaz nie widze sensu pakowania skrzyni diesla do 1,4, ze wzgledu na ogromne pozniejsze zuzycie tego silnika

więc chyba jednak coś nie tak. jeszcze raz apeluję, o pisanie sprawdzonych rzeczy. jak czegoś nie wiem, czy nie jestem pewien, to się albo nie wypowiadam, albo zaznaczam, że nie ma pewności.

lista skrzyń z astry
skastra4nj.jpg
skastra4nj.jpg (32.18 KiB) Przejrzano 4030 razy
skrzynki z corsy B
sk14vi.jpg
sk14vi.jpg (50.91 KiB) Przejrzano 4030 razy
sk28kg.jpg
sk28kg.jpg (41.95 KiB) Przejrzano 4030 razy
Obrazek.. Wybierz sobie cel, a potem idź... idź pod prąd
Awatar użytkownika
szajboos
Nowy
Posty: 343
Rejestracja: 23 sie 2005, o 08:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: szajboos »

Dzięki chłopaki za pomoc.
Gumiś auto będzie użytkowane do normalnej jazdy, głównie poza miasto, stąd pomysł, żeby tę skrzynie wykorzystać bo mi ona leży, a kumpel nie ma 5-tki.
Juhol
Ta skrzynia od kumpla wygląda inaczej niż ta na fotce.
Adamxxl dzięki za pomoc. Teoretycznie to wejdzie, ale praktycznie to będzie trzeba sprawdzić. Skoro isuzu zrobił ten silnik dla opla to może oni dopasowali silnik do kosza, a nie odwrotnie.

Mam prośbę, czy ktoś mógłby zrobić fotkę swojej f-13 od strony wałka, tak, żeby były widoczne wszystkie otwory i ew pomierzyć odległości między otworami?
Wie ktoś jakiej średnicy wałek jest w f-13 w benzynowcach i ile ma zębów. Wtedy wszystko się wyjaśni czy podejdzie kumpla sprzęgło.
Anal
Nowy
Posty: 202
Rejestracja: 18 paź 2002, o 21:18
Lokalizacja: Lubniewice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Anal »

Ja mam w combo 1,7D oplowski i skrzynka jest F13
Corsa B c20se
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

AdamXXL pisze:wcześniej piszesz :
=JUHol= pisze:.. 1,7 D Opla owszem... skrzynie roznily sie przelozeniem glownym...
potem dajesz fotkę skrzyni od astry, gdzie montowane były wyłącznie 1,7 diesle, i z którymi były skrzynie : F13,F15, F17, F16 i F18 (jaka z tych skrzyń jest na fotce ??? )
i stwierdzasz
=JUHol= pisze:ale z tego co patrze to moja teoria chyba jednak jest sluszna

więc chyba jednak coś nie tak. jeszcze raz apeluję, o pisanie sprawdzonych rzeczy. jak czegoś nie wiem, czy nie jestem pewien, to się albo nie wypowiadam, albo zaznaczam, że nie ma pewności.
hehe... 1,7D ale nie oplowskie tylko isuzu... skrzynia przeciez tez jest isuzu co nie ma nic wspolnego z pozniejszym 1,7D opla
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”