Szarpanie w Corsie B

Wszystkie informacje o elementach układu napędowego i skrzyniach biegów montowanych w Corsie B.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wiciu12v
Świeżak
Posty: 46
Rejestracja: 29 sie 2012, o 09:29
Imię: Witek
Lokalizacja: Gdów (okolice Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Szarpanie w Corsie B

Post autor: Wiciu12v »

Witam,
mam do Was pytanie, bo może ktoś już przerabiał taki problem, mianowicie w mojej Corsie B 1.0 gdy zmienię bieg i puszczę sprzęgło czuć takie 2-3 szarpnięcia, tak samo jest jak jadę na obojętnie jakim biegu i puszczę pedał gazu to tak samo szarpnie ze 2-3 razy. Przy hamowaniu biegami to szarpanie jest dwa razy większe...
Ogólnie to ja wiem jak operować gazem i sprzęgłem żeby nie szarpało aż tak, ale jak dzisiaj jeździł nią kolega to byłem przerażony jak nią rzucało... :sad:

I teraz pytanie od czego to może być ? Kolega mnie troche nastraszył że może to być mechanizm różnicowy...
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Od przebiegu.

Po drodze silnik-koła jest pińcet elementów, na których może pojawić się większy lub mniejszy luz. Sumarycznie po pierdyliardzie kilometrów ten luz robi się na tyle duży, że może objawiać się w formie szarpania. Zacząłbym chyba od stanu tarczy sprzęgła, ale mogę źle typować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wiciu12v
Świeżak
Posty: 46
Rejestracja: 29 sie 2012, o 09:29
Imię: Witek
Lokalizacja: Gdów (okolice Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Szarpanie w Corsie B

Post autor: Wiciu12v »

A jest cos co moznaby sprawdzic przed ta tarcza ? Bo to juz grubsza robota. Moga miec wplyw na szarpanie przeguby albo poloski ?

Wybaczcie brak polskich znakow ale pisalem z telefonu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Napędowy”