Regeneracja serwa?

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy A.
ODPOWIEDZ
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Regeneracja serwa?

Post autor: llionn »

Zaczynam wątpić w moją Corse , młodziutka nie jest ale na pewien czas mogła by sobie odpuścić.
W grudniu wymieniłem płyn, klocki, prowadnice przeczyszczone a tu kurcze serwo padło na amen.
Wcześniej pedał był trochę twardy ale przy sprawdzaniu - wciśnięty pedał hamulca i zapalenie silnika opadał troszkę - teraz w miejscu stoi .
MAM DWA PYTANIA:
a) słyszałem o jakiś sprecyfikach które naprawiają serwa - czy to działa?? - bo wolał bym nie płacić mechanikowi za wymiane z powodu deficytu :-D
b) jeżeli nic nie da się nic zrobić z obecnym, od jakiego samochodu moge włożyć zeby pasowało, może corsa b ??????
Corsa A 1.2i 91r
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: D12 »

Może to wina płynu i temperatur zimowych?
STOP Pijanym kierowcom
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

CA tak ma, nie to żeby słabo hamowało, tylko łapie "od połowy". Z regeneracją serwa pierwsze słyszę - serwo może się uszkodzić mechanicznie więc niewiem o jakich sprecyfikach mówisz, napewno nie baw się w to sam - nie rozbrajaj serwa-tam jest taka mocna sprężyna w środku (- wstawianie zębów kosztuje drożej), serwa raczej się nie psują - używki kosztują grosze.

A papatrz jeszcze czy Ci się gdzieś przewód podciśnienia nierozszczelnił - chociaż wtedy silnik by dostał lewego powietrza to by wariował.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

PETERS pisze:
A papatrz jeszcze czy Ci się gdzieś przewód podciśnienia nierozszczelnił - chociaż wtedy silnik by dostał lewego powietrza to by wariował.
Jeżeli nieszczelniść jest nie wielka to silnik nie będzie wariował, w zimie i tak obr są trochę wyższe.
Obrazek
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: llionn »

Jak byłem na przeglądzie to mi facet powiedział że hamuje troche za słabo i pedał pracuje strasznie mechanicznie, podobno jakis prazewód był troche nie szczelny ale poprawili to ale ja nie widziałem różnicy przy hamowaniu.
Podobno można sprawdzić czy serwo działa wciskając hamulec- trzymać ciągle przyciśnięty i odpalić silnik - po zapaleniu pedał hamulca powinien sie delikatnie obniżyć - a umnie stoji w miejscu.
Ciekawe jak już kupie uzywane serwo ile mechanik weżmie za wymiane??
A może ta wymiana nie jest skomplikowana :zakrecony:
Narazie hamuje jako tako tylko musze strasznie mocno nasiskać na pedał hamulca.
Myślałem że jest jakiś specyfik który się dolewa do serwa i je troszke zregeneruje.
Corsa A 1.2i 91r
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”