Słabe hamulce tylne

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mihó
Nowy
Posty: 498
Rejestracja: 17 sty 2006, o 19:37
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Słabe hamulce tylne

Post autor: Mihó »

Mam problem, na tylna oś słabo mi hamuje (tak powiedzieli na przeglądzie), siła hamowania jest ok. 1kN/1.09kN, ręczny 0.95 i 0.73. Jestem po wymianie płynu hamulcowego, na szczękach jeszcze "zostało materiału", nie wiem jak bębny. Ręczny łapie tak uczciwie od 2-3 ząbka od końca. Przebieg 130 500. Byłem u mechanika kiedyś, on podkręcił samoregulatory o 1 obrót nakrętki każdy, ale nie zauważyłem wielkiej poprawy (może o 1 ząbek się reczny przesunął). Wydaje mi się (skoro ręczny też słaby), że problem leży gdzieś między bębnem a szczękami (raczej wykluczam tłoczki pozapiekane itp.)

No a teraz kilka pytań:

1. Bębny kosztują niemało, bo są razem z piastą. Czy może wymienić piastę od innego Opla i wtedy kupować już bębny bez piast ?

2. Po prostu się czepiają, czy Wy też macie tylne hamulce +/- w takim zakresie ?
Opel. Technik die begeistert
Corsa C Z18XE, Vectra B X18XE, Trabant 1.1, PTS 3.8 V6, Trabant 601
Awatar użytkownika
D12
Weteran
Posty: 1835
Rejestracja: 15 mar 2005, o 21:52
Imię: Daniel
Model auta: Corsa B
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CA] Słabe hamulce tylne

Post autor: D12 »

emes125 pisze:Mam problem, na tylna oś słabo mi hamuje (tak powiedzieli na przeglądzie), siła hamowania jest ok. 1kN/1.09kN, ręczny 0.95 i 0.73. Jestem po wymianie płynu hamulcowego, na szczękach jeszcze "zostało materiału", nie wiem jak bębny. Ręczny łapie tak uczciwie od 2-3 ząbka od końca. Przebieg 130 500. Byłem u mechanika kiedyś, on podkręcił samoregulatory o 1 obrót nakrętki każdy, ale nie zauważyłem wielkiej poprawy (może o 1 ząbek się reczny przesunął). Wydaje mi się (skoro ręczny też słaby), że problem leży gdzieś między bębnem a szczękami (raczej wykluczam tłoczki pozapiekane itp.)

No a teraz kilka pytań:

1. Bębny kosztują niemało, bo są razem z piastą. Czy może wymienić piastę od innego Opla i wtedy kupować już bębny bez piast ?

2. Po prostu się czepiają, czy Wy też macie tylne hamulce +/- w takim zakresie ?
U mnie łapie również na 2-3 ząbku i blokują się koła.
Na przeglądzie nie robili problemów. Może okładziny już masz styrane i trzeba wymieniać też bębny. Poprostu zwykłe zużycie.
STOP Pijanym kierowcom
Karuzel
Świeżak
Posty: 12
Rejestracja: 10 lut 2006, o 20:03
Lokalizacja: Ozorków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Karuzel »

moze to niekoniecznie wina szczek i bebnow...u ojca na warsztacie tez byly podobne przypadki... ze slaby byl reczny i nozny pedal... moja rada taka ->
popusc maksymalnie regulacje recznego.... zdejmij bebny i spusc samoregulatory na szczekach...najlepiej to je wyjmij i przeczysc bo moga stac... pozniej jak przykladowo rozbierzesz szczeki to jak je zalozysz to ustaw samoregulatory tak zeby beben lekko wszedl..potem powciskaj pare razy hamulec nozny a druga osoba niech kreci kolem tylnim...wtedy sie doloza samoregulatory i dopiero po tym wszystkim ustaw sobie reczny...powinno pomoc :D
Opel Corsa A 1.2 54KM gazniczek 1992 rok =]
Awatar użytkownika
Szwagier
Weteran
Posty: 1053
Rejestracja: 15 lis 2002, o 09:13
Lokalizacja: Białystok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Szwagier »

jak to bebny sa z piasta :-?
Obrazek
Corsa odeszla...jak ja mowie zmienila miejsce zamieszkania
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”