Swap hamulcy na większe. 240--->260mm

Wszystkie informacje o elementach układu hamulcowego Corsy C.
ODPOWIEDZ
mat123
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 13 lis 2017, o 12:38
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Swap hamulcy na większe. 240--->260mm

Post autor: mat123 »

Witam.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Corsy C z silnikiem 1.2 75KM (Z12XE) z 2002 roku.
Jako że pewnie w zimie czeka mnie wymiana klocków przyszedł mi na myśl pomysł montażu większych tarcz hamulcowych.
Aktualnie posiadam tarcze 240mm nie wentylowane, niestety kiepsko hamują na tle innych nawet starych aut którymi mam okazję jeździć.

Poczytałem trochę na forum i zastanawiam się nad montażem zacisków wraz z jarzmami od Corsy C 1.4 tam występowała chyba tarcza wentylowana 260mm?

Mam następujące pytania do bardziej doświadczonych użytkowników:
1. Czy zestaw taki będzie pasował bez żadnych przeróbek? (Wstępnie czytałem, że tak, ale wolę się upewnić). Wystarczą jarzma wraz z zaciskami?
2. Czy skuteczność hamulców odczuwalnie poprawi się? Przerabiał ktoś może taką zmianę i się wypowie?
3. Czy wszystko zmieści się do każdej felgi aluminiowej 14 cali? (Taką aktualnie posiadam).
4. Nie posiadam w swojej Corsie ABS, czy będzie to miało jakiś negatywny wpływ na jazdę przy "lepszych" hamulcach?
5. Warto zmieniać pompę/serwo? W Corsie C 1.4 z tego co widzę zacisk ma tłok 54mm.

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”