Przekładnia kierownicza w Corsie C

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego Corsy C.
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

Kurbat pisze:
endo pisze: nadal wymieniaja bzdurne laczniki za 20zl, ktore de facto nic nie daja i nie eliminuja usterki.. tragedia :-?
bo zapomniałem wcześniej zapytać : masz edno w takim razie własna diagnoze tego "stukania" ?
skoro mówisz, że to nie łącznik to co jest na Twojej liście dalej :D

sory, że Ci tak wypytuje ale jak sam powiedziałeś masz C najdłużej chyba więc... :oko: :-D
Diagnoze pewnie bede mial jak sam sie poloze w kanale to moze cos wymysle, a mowie, ze lacznik nic nie daje bo mialem wymieniany chyba 5 razy i za kazdym razem albo zaraz po wejsciu do autka albo po paru dniach stuki znowu byly, zniknely dopiero po wymianie calej maglownicy, ale tego udalo mi sie dokonac tylko raz w okresie gwarancyjnym po przyjechaniu w srodku lata na zimowkach 155/80r13 :lol:, potem gwarancja sie skonczyla i nie usmiecha mi sie wydawac 1200zl za czesc, ktora jest felerna i predzej czy pozniej znow sie zepsuje (znajac zycie juz po gwarancji..).
A swoja droga to slyszalem, ze uklad kierowniczy w gsi jest inny (?), swego czasu myslalem nawet nad adaptacja go do siebie, ale jak widac usterka neka nawet tych bardziej "sportowych" :oko: :oko:
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: stuki w układzie kierowniczym

Post autor: Kurbat »

greeg pisze:....witam Was (...) :-D
Witamy również - niestety w SwUKC :oko:
Nie rezygnuj jednak ze zmagań z ASO - gwarancja potrzebna rzecz :)
Napisz więcej o swojej Corsiawie ale to w osobnym topicu żeby OT nie robić i nie zmieniać tematu :oko:
Na razie jeszcze topicu "Dzień dobry" nie ma, ale na pewno niebawem znowu się pojawi po reorganizacji forum.
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: endo »

greeg pisze:no to już po wymianie.........łącznika kolumny. Jak na razie stuki ucichły.........ale nie łudzę sie :-D ......wcześniej czy później ...wrócą.....a wtedy znowu pojedziemy na wycieczke do ASO :-D
Jezdzijcie ile wlezie, zawsze to przedluzanie gwarancji (i nekanie opla :lol:), ja odpuscilem i zepsulo sie juz po okresie gwarancyjnym :-?
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

greeg pisze:no to już po wymianie.........łącznika kolumny. Jak na razie stuki ucichły.........ale nie łudzę sie :-D ......wcześniej czy później ...wrócą.....a wtedy znowu pojedziemy na wycieczke do ASO :-D
no to na łącznik masz znowu dwa lata gwarancji licząc od daty wymiany

moje autko trzy dzni w serwisie było : podokręcali wszystkie śruby i polikwidowali w zawieszeniu luzy, stuk jest nadal co prawda, ale zobaczymy czy sie nie nasili
oprocz tego wymieniono tuleje w tylnym zawieszeniu - to jako usuniecie usterki "skrzypienie na nierównościach" - owszem, juz nie skrzypi
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

zas stuka - już wiem gdzie dzisiaj pojade po pracy. trudno.
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

Kurbat pisze:zas stuka - już wiem gdzie dzisiaj pojade po pracy. trudno.
jedź do tego ASO i powiedz że jak nie usuną ci tej usterki należycie to zadzwonisz do GM w Warszawie a zobaczysz reakcje :lol:
Obrazek
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

Dziś byłem kolejny raz w ASO, przejechaliśmy sie moja Corsiawa, potem inna - koszmar ! - w kiepskim stanie była - i znowu moją.
Na kierownicy jest mały stuk przy obracaniu na postoju no i tłuczenie sie tez nadal wystepuje.
Jutro koło 18 znowu sie umowiłem, sprawdzą jeszcze całe wspomaganie - może to stamtąd się coś przenosi.
Zobaczymy.Oby teraz juz mieli racje i to wyeliminowali...

20.01.2005 - wczoraj raz jeszcze skontrolowano zawieszenie - wszystko jest OK wg ASO. Zaklinaja się, że wszystkie możliwe elementy zostały sprawdzone i powymieniane w podczas wcześniejszych badań i diagnozowania usterki...

To tyle.
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

Kurbat pisze:20.01.2005 - wczoraj raz jeszcze skontrolowano zawieszenie - wszystko jest OK wg ASO. Zaklinaja się, że wszystkie możliwe elementy zostały sprawdzone i powymieniane w podczas wcześniejszych badań i diagnozowania usterki...

To tyle.
Wiesz ile powinno cie to obchodzic ze wedlug nich jest wszystko ok? NIC 8) Nekac nekac i jeszcze raz nekac do tego jeszcze radze przejrzec sobie odpowiedznie paragrafy z Kodeksy Cywilnego i podczas njegocjacji w aso opierac sie na KC. Moze smieszne ale warto (ja mam juz 3 komorke w ramach tej samej umowy z IDEA :P ) Pamietaj ze to nie ASO dyktuje warunki gwatrancji tylko ustawodawca. No i zawsze istnieje cos takiego jak rekojmia(tylko nie wiem jak to sie w przypadku samochodow sprawdza)
..::CTM#117::..
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

Stukanie sie nasiliło znowu, odgłosy jak wozem drabiniastym :bardzozly:
Przyszły tydzień to kolejna wizyta w ASO.
Skorzystam tez chyba z rady Budzia.
Ręce normalnie opadają od tego...

AxiD: dowiedziales się czegoś w ASO? Co z Twoją usterką?
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

Kurbat pisze:Stukanie sie nasiliło znowu, odgłosy jak wozem drabiniastym :bardzozly:
Przyszły tydzień to kolejna wizyta w ASO.
Skorzystam tez chyba z rady Budzia.
Ręce normalnie opadają od tego...

AxiD: dowiedziales się czegoś w ASO? Co z Twoją usterką?
Jedz z nimi!
Jostatnio do NOKII pisze listy i ich mezc bo skurw... sie bledami w oprogramowaniu wykrecaja i mi je updateuja a tel jak sie sie jebal tak robi to dalej
..::CTM#117::..
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

Stuka coś bezpośrednio pod osłoną kolumny za kołem kierowniczym. Stuk słychać jak sie ruszy kierownicą minimalnie przy zgaszonym silniku.
Co tam jest ?
Wspomaganie oże jednak ? Ja nie mam pojęcia co to może być.
Awatar użytkownika
Chudyk
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 12 lut 2005, o 23:06
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Chudyk »

Budzio pisze: Jedz z nimi!
Jostatnio do NOKII pisze listy i ich mezc bo skurw... sie bledami w oprogramowaniu wykrecaja i mi je updateuja a tel jak sie sie jebal tak robi to dalej
Czy twoja nokia to 6230??

Cos mi sie wydaje ze te problemy ze stukami beda nam sie ciagnely tak dlugo jak bedziemy mieli nasze corsiny.
Corsa C GSi
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

Chudyk pisze:
Budzio pisze: Jedz z nimi!
Jostatnio do NOKII pisze listy i ich mezc bo skurw... sie bledami w oprogramowaniu wykrecaja i mi je updateuja a tel jak sie sie jebal tak robi to dalej
Czy twoja nokia to 6230??

Cos mi sie wydaje ze te problemy ze stukami beda nam sie ciagnely tak dlugo jak bedziemy mieli nasze corsiny.
miejmy nadzieję, że jednak nie :oko:
AxiD
Nowy
Posty: 100
Rejestracja: 16 gru 2003, o 21:18
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AxiD »

Padniecie!! :-D
Bylem w ASO i uslyszalem, ze nie ma co tej przekladni wymieniac po raz trzeci (mogli pomyslec o tym od razu)... Wymontuja ja i wysla do GM w Polsce bo podobno oni je "naprawiaja" tak ze nie pukaja... Autko unieruchomione na 4 dni... No i nie wiem czy zastepcze dostane (prawdopodobnie dostane ale raczej na 2 dni :-? )

Kurbat te stuki spod pulpitu pojawily mi sie po wymianie kolumny kierowniczej :lol:

OPEL IS MAGIC!!! :-P
C Silver GSi powered by MG Motorsport
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

AxiD pisze:Padniecie!! :-D
Bylem w ASO i uslyszalem, ze nie ma co tej przekladni wymieniac po raz trzeci (mogli pomyslec o tym od razu)... Wymontuja ja i wysla do GM w Polsce bo podobno oni je "naprawiaja" tak ze nie pukaja... Autko unieruchomione na 4 dni... No i nie wiem czy zastepcze dostane (prawdopodobnie dostane ale raczej na 2 dni :-? )

Kurbat te stuki spod pulpitu pojawily mi sie po wymianie kolumny kierowniczej :lol:

OPEL IS MAGIC!!! :-P
Rewelacja :-?
Ciekawe czy "naprawią" Ci tą przekładnię. Jeśli tak to moje ASO powinno to samo zrobić.
Dzis byłem sprawdzić na nowej Corsiawce w salonie stuki przy kręceniu kierownicą nie występują.
Było to co prawda autko bez wspomagania, ale cicho kierownica chodziła.

Zatem czekamy na wynik Twojej reanimacji przekładni !
:oko:
AxiD
Nowy
Posty: 100
Rejestracja: 16 gru 2003, o 21:18
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AxiD »

:-D Wiec tak...: Oddalem samochod do ASO (musialem wywalczyc oczywiscie bardzo mocnym starciem autko zastepcze).. Mialo byc tak pieknie, mialo nie pukac 8-) ... No i oczywiscie super-hiper regeneracja, podobno okreslana jedynym lekarstwem na przekładnie nie pomogła.. Ku*** stuka jeszcze bardziej!!!! :x Czy ktos ma jakis pomysl co teraz zrobic? :lol:
Pozdrawiam all
C Silver GSi powered by MG Motorsport
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

no a co ASO na to?
Obrazek
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

No to kiszka z ta przekładnią. U czestera sprawdzałem i nie stuka, w jednej Corsiawie w ASO sprawdzałem i też nie stukało - a obie były bez wpsomagania, może to kurna coś na tym silniku/siłowniczku jest ? Jakiś luz na wspomaganiu wydaje takie stuki.
Ja na razie obmyślam jakiegoś bata na aso bo na razie pomysły mi sie skończyły.
Boombel
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 11 lut 2004, o 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Boombel »

U mnie też stuka, a mam juz 3 maglownicę... Są jeszcze inne usterki, których aso nie potrafi zlikwidować, bo nawet nie wie co to może być :-( Na zimnym silniku/skrzyni przy ruszaniu słychać zgrzyty jakby jakies łożysko, rolka, sam nie mam pojęcia. Ehh...
AxiD
Nowy
Posty: 100
Rejestracja: 16 gru 2003, o 21:18
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AxiD »

Panowie... Może połączymy siły , wynajmiemy prawnika i pozwiemy GM, że nie potrafi usunąć wad fabrycznych w wyprodukowanych przez siebie pojazdach. Defakto niektórzy z nas słono zapłacili za swoje autka i nie bardzo jest to puścić płazem.
Pozdro
C Silver GSi powered by MG Motorsport
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

AxiD pisze:Panowie... Może połączymy siły , wynajmiemy prawnika i pozwiemy GM, że nie potrafi usunąć wad fabrycznych w wyprodukowanych przez siebie pojazdach. Defakto niektórzy z nas słono zapłacili za swoje autka i nie bardzo jest to puścić płazem.
Pozdro
Jak bym miał tą usterkę i auto na gwarancji to byłbym za :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Porszak »

ja tez, tylko juz nie mam gwarancji hehe, ale mnie tez stuka, ostatnio zaczelo jeszcze glosniej :bardzozly:
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
AxiD
Nowy
Posty: 100
Rejestracja: 16 gru 2003, o 21:18
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AxiD »

Jezeli juz nie masz gwarancji, a podczas trwania zgłaszałeś usterkę, której Ci nie naprawiono to gwarancja trwa do czasu, aż Ci jej nie usuną.
Cos widzę, że Panowie wolą naprawiać samochody z własnej kieszeni, niż wymusić słuszną naprawę z GM. W takim razie zostaje mi walczyć samemu. :x Rozumiem temat za zamknięty.
Pozdrawiam
C Silver GSi powered by MG Motorsport
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Post autor: Porszak »

Porszak pisze:ja tez, tylko juz nie mam gwarancji hehe, ale mnie tez stuka, ostatnio zaczelo jeszcze glosniej :bardzozly:
zle sie wyrazilem. moja corsa przyjechala z niemcow
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

Cześć, ja myślalem nad Twoją propozycją grupowego wystąpienia, jednak na razie sam wysmarowałem do GM reklamacje. To samo wysłałem tez do mojego ASO. Zobaczymy.
Z własnej kieszeni nie mam zamiaru nic naprawiać co związane z gwarancją, ale wydaje mi sie, że na prawnika z kasą będzie krucho.
A masz może jakieś propozycje Axid ?
AxiD
Nowy
Posty: 100
Rejestracja: 16 gru 2003, o 21:18
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AxiD »

No widzę porządne działania - gratuluję odwagi, ale nie koniecznie w takich przypadkach, chociaz życze najlepszego, korzystne jest działanie w pojedynkę. Trzeba tutaj wykorzystac efekt skali. Jeden sygnał zbagatelizują, ale tłumu nie. Ja jadę jeszcze do jednego ASO i to jest moj ostatni raz :bardzozly: ... Jezeli nie da to zadnego skutku, wysyłam, tak jak Ty przedsądowe wezwanie do naprawienia usterki fabrycznej, a raczej usterek :lol: .
C Silver GSi powered by MG Motorsport
llionn
Nowy
Posty: 118
Rejestracja: 11 mar 2005, o 20:07
Lokalizacja: Lublin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: llionn »

To chyba naprawdę musi być jakaś wada fabryczna. Ja jeżdżę Corsą A i mam takie same objawy- ale na razie się jej nie dziwie bo mam ją od niedawna i musze dopracować kilka rzeczy.
Czasami jeżdżę także samochodem ojca Astra Clasic 93 i musze przyznać że mimo regularnych przeglądów zawsze mówią ?wszystko jest ok.? a w samochodzie słychać na nierównościach stuki oraz jak wspominali niektórzy dziwny dźwięk przy ruchach kierownicą na postoju.
AxiD
Nowy
Posty: 100
Rejestracja: 16 gru 2003, o 21:18
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: AxiD »

Kurbat masz jakas odpowiedz od GM?
C Silver GSi powered by MG Motorsport
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

odpowiedź posłałem emilem
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: czester 1 »

::Red:: pisze: Jestem na etapie kompletowania czesci do montazu wspomagania ale trazsie zastanawiam czy w to wchodzic..
jak przez ASO to odradzm szkoda kasy...

ja mam 195 i daje rade :oko:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Kierowniczy”