[CC] luz i stuki w układzie kierowniczym

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego Corsy C.
ODPOWIEDZ
hachlu
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2008, o 09:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

[CC] luz i stuki w układzie kierowniczym

Post autor: hachlu »

Witam szanownych kolegów,

problem chyba standardowy w cc, ale może niekoniecznie.
tłucze się przy jeździe po nierównym podłożu, sprawdziłem wczoraj wszystkie gumy i łaczniki w zawieszeniu i zero luzów.
Przy postoju i szybkich ruchach kierownicą wali coś niesamowicie z okolicy pedałów (siedząc w samochodzie), przy przednich kołach wiszących w powietrzu czuć stuki trzymając ręką za obudowę maglownicy. Najmniejsze ruchy kierownicą przenoszą się na koła, nie ma żadnego "martwego punktu" , zero luzów na drążkach przy maglownicy, końcówki drążków wymieniane zeszłej jesieni.
Pytanie czy stuka coś w przekładni, czy może w problem leży w kolumnie(krzyżakach)? Wszyscy wymieniają przekładnie, a tu zonk bo nadal się tłucze. Wyszperałem gdzieś w necie że są problemy z krzyżakami - są tam jakieś plastikowe kołki które jeden gość rozwiercił i dał nity zamiast nich (nie zbyt mądrze moim zdaniem) ale problem zniknął.
Dodam jeszcze, że czasami po ruszeniu i przejechaniu pięciu metrów z nieco skręconymi w lewo kołami - powiedzmy na stałym gazie - słychać jedno, solidne, metaliczne tąpnięcie.
Ktoś przerabiał temat? Nie chcę rozbierać pół samochodu żeby dowiedzieć się że jednak magiel jest OK.
dzięki za wszelkie info
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: [CC] luz i stuki w układzie kierowniczym

Post autor: mehes »

koleżanki też są na forum :D

A dlaczego nie zerkniesz na krzyżaki ?
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
hachlu
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 24 cze 2008, o 09:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CC] luz i stuki w układzie kierowniczym

Post autor: hachlu »

sprawa rozwiązana w weekend.
padło łożysko kol. mcphersona - wymieniłem + nowa poduszka założona.
Krzyżak zdjąłem i sprawdziłem - zero luzów. Coś w kolumnie ma minimalny luz ale nie sprawia to problemów.
Wszystko jest cacy teraz, cisza jak trzeba :)

A koleżanki przepraszam za pominięcie :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Kierowniczy”