Montaż zestawu naprawczego maglownicy w corsie c

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego Corsy B.
ODPOWIEDZ
tofik wstawaj
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 13 sie 2010, o 08:27
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Montaż zestawu naprawczego maglownicy w corsie c

Post autor: tofik wstawaj »

Na czym polega montaż zestawu naprawczego maglownicy

W skład zestawu naprawczego wchodzą: tulejka, seger, 2 opaski, simering i smar cena w serwisie opla ok.120 zł. Zestaw ten eliminuje luz poprzeczny listwy maglownicy . Naprawa polega na wymianie tulejki w obudowie przekładni . Niestety aby to zrobić trzeba maglownicę wyjąć z auta co jest najtrudniejsze w całej operacji.Po rozmontowaniu przekładni usuwamy starą tulejkę a w jej miejsce wciskamy nową którą zabezpieczamy segerem. Zestaw skutecznie eliminuje stukanie przekładni. :D
corsa13
Bez listowiec ;-)
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2013, o 19:28
Imię: mirosław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Montaż zestawu naprawczego maglownicy w corsie c

Post autor: corsa13 »

Wspomaganie elektryczne czy hydrauliczne? Jeśli skorzystałeś z zestawu naprawczego podziel się informacjami.

-- 21 lip 2013, o 22:54 --

Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Wiedziałem o takich zestawach. Jednak dzięki twojej informacji o występującym pierścieniu wyjaśniła mi się przyczyna usterki luzu poprzecznego. Otóż po zdjęciu gumy osłonowej zauważyłem luźną tulejkę teflonową wystającą z poza maglownicy, a pod gumą ślady wody. Byłem bardzo zdziwiony takim stanem rzeczy :( .Moje wnioski są następujące:
Woda dostała się pod gumę ponieważ nie było na niej zacisku od strony przegubu drążka. Korozja "zjadła" pierścień i lekko luźna tuleja wypadła. Ot i cała historia.
Jeśli chodzi o wymianę, to jest to możliwe bez wyciągania maglownicy (sprawdziłem). Mało tego również bez wyjmowania przegubu drążka i samego drążka jeśli oczywiście nie jest uszkodzony. Tyle co pamiętam ten zestaw naprawczy jest chyba z drążkiem, ale podobno można dostać same tuleje za parę groszy. Ktoś na południu Polski kupował.
Jeśli ktoś ma tzw. smykałkę (dobrze rozumianą) to polecam zająć się problemem osobiście i nie dawać się naciągać na duże koszty wymontowania i wmontowania maglownicy przez warsztaty, które prawdopodobnie tej usługi nie wykonują. Należy jednak pamiętać, że układ kierowniczy jest ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów dlatego należy znać podstawowe zasady mechaniki ,a czynności serwisowe wykonywać bardzo uważnie.
Pozdrawiam.

-- 22 lip 2013, o 22:10 --

Niestety nie mogę znaleźć zestawu naprawczego, a z wytoczeniem tulejek również trochę kłopotu. Chyba będę musiał się zdecydować na regenerację. Jeśli ktoś wymontowywał maglownicę to proszę o spostrzeżenia i uwagi. Na pewno będą pomocne. Z góry dziękuję.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Kierowniczy”