[Corsa B] Kierownica przy skręcie bardzo szybko odbija

Wszystkie informacje o elementach układu kierowniczego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Sitol
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2012, o 09:40
Imię: Mateusz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

[Corsa B] Kierownica przy skręcie bardzo szybko odbija

Post autor: Sitol »

Witam!

Wspomaganie w mojej corsie B 97r. moim zdaniem chodzi nie tak jak powinno. Co prawda nigdy nie miałem do czynienia z inną corsą, natomiast w astrze również 97 (1.8 16V ten 115KM) chodzi ja masełko kierownica, a u mnie nie dość, że wcale nie tak bardzo odczuwam wspomaganie, to jeszcze np. na rondzie gdy trzyma się kierownicę skręconą to jakbym ją puścił to by mi tak szybko odbiła jakby była podpięta pod jakaś sprężynę...
Jak ją kupiłem miała pęknięty zbiorniczek płynu wspomagania, juz go sam wymieniłem nic nie cieknie, ale objaw nie ustąpił. Nie jest to jakieś strasznie uciążliwe, ale nie wiem czy to normalne. ;)

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: [Corsa B] Kierownica przy skręcie bardzo szybko odbija

Post autor: mehes »

Odpowietrzałeś układ wspomagania po wymianie zbiorniczka?
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Sitol
Świeżak
Posty: 23
Rejestracja: 24 mar 2012, o 09:40
Imię: Mateusz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Corsa B] Kierownica przy skręcie bardzo szybko odbija

Post autor: Sitol »

Tak, przynajmniej tak mi się wydaje ( przekręciłem kilka razy kierownica w każdą strone przy otwartym zbiorniczku i oczywiście odpalonym silniku :D )

-- 15 lip 2012, o 22:12 --

I jak nikt nie miał podobnego objawu??
Doda że pojawił się dziwny stukot w zawieszeniu, przeguby to nie są na skp nie są w stanie jednoznacznie stwierdzić co to, chyba to ten objaw bardzo popularny 'nierozwiązany' .

Pozdrawiam! ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Kierowniczy”