Wycięcie katalizatora

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy A.
ODPOWIEDZ
DarkB
Świeżak
Posty: 40
Rejestracja: 6 wrz 2003, o 01:06
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Wycięcie katalizatora

Post autor: DarkB »

Mam pytanie bo chce wyciąć katalizator z mojej Corsy rocznik 90 i mam s. lambda ale odrazu za kolektorem wiec nie bede musiał jakis zmian robić w komputerze? czy może jest jeszcze jedna sąda za katalizatorem? I czy duzo mi to "zwiększy "moc? bo kurde już jest troszke zerzarty i czasami nim zachacze to po co mi on:P
Opel Corsa 1,4 i 90r.
CTM#265
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

Od strony technicznej możesz się go pozbyć. To jest za stare auto aby trzeba było kombinować z oszukaniem lamdy.
Obrazek
DarkB
Świeżak
Posty: 40
Rejestracja: 6 wrz 2003, o 01:06
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: DarkB »

No ale chyba i tak sonda jest odrazu za kolektorem to nie bedzie dla niej różnicy?
Opel Corsa 1,4 i 90r.
CTM#265
Awatar użytkownika
YAQB
Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:58
Lokalizacja: 100lica - Konstancin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: YAQB »

W zasadzie to ja tez sie zastanawialem nad wycieciem tego elementu. Mam Corse 1.2 z grudnia '91. Jakie sa zady i walety ... yyy wady i zalety ;) tego rozwiazania

Pozdro
CTM #204
shreek
Swój
Posty: 796
Rejestracja: 4 sty 2004, o 11:47
Lokalizacja: krakow - kryspinow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: shreek »

nawet swojemu arogowi nie polecalbym wyciecia kata:
1. zlapia cie na pomiar spalin na miescie wsadza ci rure w dupsko i zmierza i zabiora dowod - wiem jestes odwazny i ryzykujesz dobra
wiec 2: odkad ja mam swoj wydech seryjny moje autko stalo sie o 50% niezawodne i przewudywalne.... malo dobra
wiec 3: jak juz musisz jedz do profesjonalisty zeby ci caly wydech przerobil fachowo a nie wycinaj "u kazka w garazu"

4: a wogoole poczytaj dzial filozofia na stronie chojnackiego - to jest fachowiec i hyba jego zdanie na ten temat jest znaczace!!!!

gupi temat wogoole!
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

shreek pisze:nawet swojemu arogowi nie polecalbym wyciecia kata:
1. zlapia cie na pomiar spalin na miescie wsadza ci rure w dupsko i zmierza i zabiora dowod - wiem jestes odwazny i ryzykujesz dobra
wiec
Jeżeli silnik jest zdrowy, i nie bierze oleju to nawet bez kata spełnia normy spalin przewidziane dla danego rocznika (bo trudno żeby polonez z 85r spełniał normę euro3)
shreek pisze:2: odkad ja mam swoj wydech seryjny moje autko stalo sie o 50% niezawodne i przewudywalne.... malo dobra
wiec
Tylko mi nie pisz że po zamontowaniu kata Twoje auto stało się niezawodne.
shreek pisze:3: jak juz musisz jedz do profesjonalisty zeby ci caly wydech przerobil fachowo a nie wycinaj "u kazka w garazu"
Wcale nie musi wycinać. Corsa A była oferowana w wersji z katem i bez. Wystarczy zakupić od tej drugiej....
shreek pisze: gupi temat wogoole!
Temat jak temat wałkowany był wiele razy.
Obrazek
shreek
Swój
Posty: 796
Rejestracja: 4 sty 2004, o 11:47
Lokalizacja: krakow - kryspinow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: shreek »

ale wazne tez chyba przyjacielu jest zeby za miesiac nie chodzic z butla tlenu po ulicy i kupowac go za sztabki zlota bo tylko tak bedzie dostepny!!!
auto stalo sie sprawniejsze i niezawodne bo pali o 5l gazu mniej i sie zbiera czego przedtem nie bylo!

ciekawe czemu chojnacki pisze na swojej stronie inaczej!!!!

Temat jak temat wałkowany był wiele razy - i dlatego glupi!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”