[Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy B.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

[Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: Marcin '2F' »

Jak w temacie szukam jakiegos tlumika koncowego, ktory musi byc cichy (!) w zakresie obrotow tak do ~4k (do jazdy po miescie, przelotach po trasie), i zeby nie bylo problemu z zielonymi/niebieskimi oraz na przegladach - pozniejszych :grin: powyzej 4k wsio mi jedno, moze urywac glowe przy zap***niu ;), dzwiek tez raczej bez znaczenia, basu byc nie musi :)
czytalem ze komorowe, pozniej ze przelotowe jakies tam wyciszone, to ze nie moze przytykac spalin ani w druga strone i sam juz nie wiem.

uklad 4-2-1 po calosci 2cale
2 tlumiki srodkowe - bodajze przelotowe
silnik 20xe

odnosnie szukajki - szukane ale konkretnej odpowiedzi nie znalazlem
podpiac sie pod inny temat tez nie bylo jakos tak

aha i jakas skromna koncowka, nie rzucajacy sie w oczy itp. itd ;D napewno zadnej rynny :grin: i w umiarkowanej cenie (nawet niskiej :P) moze byc alledrogo
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
mr_luke
Nowy
Posty: 447
Rejestracja: 29 lip 2010, o 01:13
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: mr_luke »

Masz jakoś grzebnięte to Twoje xe? Bo te 2" to lekka przesada w niegrzebanym wolnossaku...
Jeśli ma być cicho i bez spadku mocy to tylko komorowy. Konkretnej firmy Ci nie podam bo tam naprawdę różnie to z nimi bywa a nietestując, nie moge Ci tu pomóc. Zastanów się czy może nie lepiej poprosić jakiegoś tłumikarza o zrobienie dla Ciebie wersji custom. Na Alledrogo jest jeden gość, którego polecają ludzi i słyszałem dużo pozytywnych opini o jego produktach.
http://moto.allegro.pl/listing.php/user?us_id=13137266

Jeśli chodzi o końcówkę, to polecam Ulter Sport. Są droższe ale pożądne i myślę, że jako pogadasz z tym tłumikarzem to zamontuje Ci wybraną z inch katalogu :oko:
Corsa - sold
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: Marcin '2F' »

ori xe czyli 156ps, 2" cale - czyli caly wydech sa od dawcy silnika, poza koncowym ktory wlozyl poprzedni wlasciciel, odnosnie tego pana z allegro, kontaktowalem sie z nim i polecil takie cos:

przelot porządnie wygłuszony z końcówką 80mm

dźwiek basowy bo musimy zastosować wygłuszacze go "zbijające"

tłumik pod tą konfigurację (jak opisana w temacie) 220zł


Przeraza mnie troche ta koncowka (innych podobniez nie ma) 80mm :(
a takto chyba sie zdecyduje na niego, co o tym myslicie? bo cena jest dobra
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
mr_luke
Nowy
Posty: 447
Rejestracja: 29 lip 2010, o 01:13
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: mr_luke »

Mamy na forum kilka przykładów gdzie wyraźnie widać, że pełen przelot zabiera mocy. To nie jest silnik Turbo, tylko N/A i on musi mieć jakieś ciśnienie w wydechu bo ono powoduje powstawanie podciśnienia, które zasysa spaliny na zewnątrz (fala mechaniczna poprzeczna). Turbo działa troszkę inaczej dlatego tam luźny wydech jest dobrą opcją.
Z tego co pamiętam to c20xe miało coś w okolicy ale nie pełne 2". Nvm, niech wypowie się jakiś posiadacz, będzie wiedział najlepiej.
Wydaje mi się, że dobrą konfiguracją jest brak środkowego i końcowy komorowy.
Corsa - sold
tomaszeke
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 6 lut 2012, o 21:15
Imię: tomek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: tomaszeke »

fajnie się takie coś czyta - merytoryczna dyskusja pomiędzy chcącym coś podłubać a osobą która niestety nie bardzo wie jak pomóc i wali slogany.
Otóż przyjacielu mylisz się co do 2 cal czyli 51mm na zewnątrz do silnika c20xe. Kadett miał ten silnik z seryjnym układem 55mm (wiem bo miałem), 2cal jest przewidziany do silników c20NE natomiast w c20seh były zarówno 51mm jak i 55mm.
Niemcy jak oszaleli ładują do c20xe jak oszaleli wydechy a-grupowe czyli na 2,25 cal na pełnym przelocie tylko z trzema tłumikami - zwariowali pewnie co?
otóż nie. Robiąc wydech z przypadkowych elementów masz potem przypadkowe wyniki. Jak kupujesz wszystko co najtańsze no to wychodzi jak wychodzi że zamiast zysków są straty
Zobacz na forum jest !markos i podejrzewam że potwierdzi moje słowa - 2cal to optimum do 1,5 / 1,6 lub jak kto woli okolice 110KM i takie coś jest ładowane do civiców.(do 1,4 tez to stosują i nie narzekaja jeśli mają zmieniony kolektor) Tutaj mamy w bazie 150KM, jeśli ma z pierwszej serii to ma bonus na ok 160KM i 210NM i do tego 2l które gdzieś trzeba wypróżnić.
Poza tym ten silnik niezależnie od wersji oprogramowania czy auta był zawsze projektowany pod trzy tłumiki których zadaniem było utrzymywanie stałego ciśnienia w wydechu bez strat na przepływie. A to są w stanie załatwić dobre tłumiki przelotowe
Awatar użytkownika
Marcin '2F'
Nowy
Posty: 317
Rejestracja: 24 mar 2009, o 19:36
Imię: Marcin
Lokalizacja: West Warsaw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: Marcin '2F' »

wrócmy moze do meritum sprawy :grin:
chce zamienic obecny PIERDZACY I GLOSNY wydech ktory jest w kroscie na cos cichego nie urywajace glowy :) fajnie by bylo gdyby sie to nie odbilo na innych sprawach technicznych samochodu :D i bylo przyjazne uzytkownikowi- czyli mi ;]
Tomek rozumiem ze Toba mailuje? zakanczamy sprawe? :)
Biala CB DEAD
Teraz czas na szybsza :D
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

M-tech/SSG twin loop. Bardzo wazna jest tez jakosc i wielkosc tlumika srodkowego (po co 2 sztuki?). 2" to wcale nie jest przesada.

Tu z B20:
[youtube]8Yiv8YPGcDk[/youtube]
Obrazek
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: Porszak »

tomaszeke pisze:fajnie się takie coś czyta - merytoryczna dyskusja pomiędzy chcącym coś podłubać a osobą która niestety nie bardzo wie jak pomóc i wali slogany.
Otóż przyjacielu mylisz się co do 2 cal czyli 51mm na zewnątrz do silnika c20xe. Kadett miał ten silnik z seryjnym układem 55mm (wiem bo miałem), 2cal jest przewidziany do silników c20NE natomiast w c20seh były zarówno 51mm jak i 55mm.
Niemcy jak oszaleli ładują do c20xe jak oszaleli wydechy a-grupowe czyli na 2,25 cal na pełnym przelocie tylko z trzema tłumikami - zwariowali pewnie co?
otóż nie. Robiąc wydech z przypadkowych elementów masz potem przypadkowe wyniki. Jak kupujesz wszystko co najtańsze no to wychodzi jak wychodzi że zamiast zysków są straty
Zobacz na forum jest !markos i podejrzewam że potwierdzi moje słowa - 2cal to optimum do 1,5 / 1,6 lub jak kto woli okolice 110KM i takie coś jest ładowane do civiców.(do 1,4 tez to stosują i nie narzekaja jeśli mają zmieniony kolektor) Tutaj mamy w bazie 150KM, jeśli ma z pierwszej serii to ma bonus na ok 160KM i 210NM i do tego 2l które gdzieś trzeba wypróżnić.
Poza tym ten silnik niezależnie od wersji oprogramowania czy auta był zawsze projektowany pod trzy tłumiki których zadaniem było utrzymywanie stałego ciśnienia w wydechu bez strat na przepływie. A to są w stanie załatwić dobre tłumiki przelotowe
nooo. zapraszam. przewioze Cie moim sprzetem z tlumikien koncowym, komorowym i bez, ale Ty go zdejmiesz i zalozszy z powrotem.....

marcin, uwazam ze bedziesz mial szczescie jesli trafisz odrazu w swoj gust z tym tlumikiem. komorowy, moze byc ciut luzniejszy niz seria i tyle
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
tomaszeke
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 6 lut 2012, o 21:15
Imię: tomek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: tomaszeke »

!markos pokazał co potrafią dobre tłumiki przelotowe

a dobranie odpowiedniej średnicy to podstawa sukcesu
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: Porszak »

ok, my też Cie witamy.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2072
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: [Corsa B] tlumik końcowy c20xe - cichy!

Post autor: ja37 »

U mnie siedzi komorowy z omegi x20xev i nie narzekam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”