kontrolka check engine sie zapala

Wszystkie informacje o elementach układu wydechowego Corsy D.
ODPOWIEDZ
jimmy1971
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:50
Imię: Tomasz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

kontrolka check engine sie zapala

Post autor: jimmy1971 »

Kontrolka check engine zapala sie w czasie jazdy nieraz gasnie ale ostatnio nie gasnie auto tak jak by sie dławi troche na wolnych obrotach spadaja obroty troche podejrzewaja ze to katalizator bo jeszcze stuki sa takie jak by panewki ale one byly sprawdzane i sa ok moje pytanie brzmi co to moze byc w serwisie opla Bonkowski Poznan nie poradzili sobie z tym żenada auto nie gasnie i odpala bez problemu jest to corsa d 2010 kod silnika a
a14xer
Awatar użytkownika
mr_luke
Nowy
Posty: 447
Rejestracja: 29 lip 2010, o 01:13
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 7 razy

Re: kontrolka check engine sie zapala

Post autor: mr_luke »

Po primo: Radzę udać się do okulisty w prawej górnej części strony jest takie DUŻE pole z napisem Szukaj. Do tego pola powinno się zastukać w pierwszej kolejności! Jeśli to dziwne to może zastanówmy się dlaczego.... może dlatego, że sporo jest w polsce samochodów i byłoby to szalenie dziwne, gdyby taki problem dotyczył tylko Ciebie, prawda?

Po secundo: Okulista once again. Nie dalej jak jeden temat niżej jest coś o "kontrolce silnia" i o zgrozo jest nawet powiedziane co należy zrobić ! O kurna... odczytanie błędów, niewpadłbym na to :pig:

Po tercio: W każdym kraju, województwie, instytucji czy też forum istnieją pewne prawa w postaci ustawy lub regulaminu. Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, zatem powinno się najpierw zajrzeć do dział¨FAQ, gdzie pewnie od razu znalazł byś odpowiedź, co zrobić w pierwszej kolejności :)2

Po kwarto: Logika kombinowania mnie zaskakuje. Skoro coś ale tamto nie, to pewnie to -.- Sprawdź błedy i będziesz wiedział co go gryzie bo jak narazie to można sobie gdybać i gdybać.... części w samochodzie jest naprawdę dużo :pig:
Corsa - sold
greenapple
Bez listowiec ;-)
Posty: 3
Rejestracja: 9 maja 2012, o 10:44
Imię: Jakub
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: kontrolka check engine sie zapala

Post autor: greenapple »

Witam,
miałem podobny problem, Check Engine zapalało się cały czas, nikt nie mógł znaleźć usterki, mechanicy podejrzewali przepustnice, sonde lambda i inne rzeczy, najlepiej udać się na diagnostykę komputerową, jednak mi to też nie pomogło, znalazłem w końcu sam, był to zużyty przepływomierz, samochód nie miał mocy, czasem przerywał a na diagnostyce komputerowej wyświetlał błąd zbyt ubogiej mieszanki paliwa, po wyminie od roku jest wszystko ok.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Wydechowy”