Urwana część podwozia?

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia Corsy C.
ODPOWIEDZ
koriakin
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2011, o 08:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Urwana część podwozia?

Post autor: koriakin »

Witam

Na wstępie przyznam się że nie użyłem szukajki przede wszystkim dlatego, że nie wiem czego szukam, jestem w temacie mechaniki i części samochodowych totalnie zielony, więc jeżeli do poniższego problemu jest już rozwiązanie proszę tylko o podanie linka lub słów (nazwy części itp) jakich mam użyć do wyszukania wtedy ten temat będzie do zamknięcia a nawet do usunięcia.

Samochód, którego dotyczy problem to Corsa C 2002 r. 3 drzwiowy.

W chwili wsiadania pasażera do tyłu przez drzwi kierowcy, po wstawieniu nogi do wnętrza i przeniesieniu ciężaru ciała na tą nogę można było usłyszeć dźwięk urywanego metalu. Po pobieżnych oględzinach wewnątrz i od podwozia nie zauważyłem żadnych śladów uszkodzeń (samochód nigdzie nie ma najmniejszego śladu korozji). W trakcie ruszania i późniejszej jazdy również nie zauważyłem żadnych problemów, dopiero na pierwszym rondzie usłyszałem za sobą dźwięk spadającego metalu. Po zatrzymaniu i po poszukiwaniach jedyny metalowy przedmiot jaki znalazłem to ten do którego podaje linki do zdjęć:

Zdjęcie nr 1
Zdjęcie nr 2

Nie mam bladego pojęcia co to jest i czy to co znalazłem jest w ogóle z mojej corsy. Pytania moje są następujące: czy przedmiot na zdjęciach pochodzi z mojego samochodu? Czy jego nieobecność w pojeździe znacząco wpływa na użytkowanie? Jeżeli to nie ta część to co mogło pęknąć?

Pytam ponieważ to auto MUSI dzisiaj zrobić trasę 240 km i po prostu nie mogę sobie pozwolić na jakiekolwiek inne wyjście.

Myślę że podałem wszystkie szczegóły, jeżeli jakiekolwiek inne będą potrzebne to je dopiszę.
Awatar użytkownika
Konik
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 957
Rejestracja: 28 maja 2009, o 23:49
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków, spotkać można wszędzie:)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: Konik »

Obrazek
"Nigdy nie lekceważ corsy" ;D
c16xe --> ... ;)

Pamiętaj, wymień świece.
Smalcyk
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 425
Rejestracja: 27 wrz 2009, o 22:38
Imię: Marcin
Lokalizacja: Anglia - Harlow
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: Smalcyk »

jesteś pewien że to z corsy ? bo ciężko stwierdzić od czego to jest ;/ a nie wjechałeć na coś na tym rondzie ?
było C14SE - 101 KM 120 NM
Później C14NZ -seria
Obecnie C16XE - obecnie seria :->

Pomogłem ? wciśnij pomógł :)
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: -=m&m=- »

od jak dawna jesteś właścicielem auta ? może je ktoś złożył z dwóch ?
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
koriakin
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2011, o 08:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: koriakin »

Smalcyk pisze:jesteś pewien że to z corsy ? bo ciężko stwierdzić od czego to jest ;/ a nie wjechałeć na coś na tym rondzie ?
No właśnie prawdę powiedziawszy nie wiem czy to z corsy i nie wykluczam że na coś najechałem, ale zakładając że 5 minut wcześniej przy wsiadaniu coś strzeliło zastanawia mnie to.
-=m&m=- pisze:od jak dawna jesteś właścicielem auta ? może je ktoś złożył z dwóch ?
Zasadniczo właścicielem jest teść, ale historia tego samochodu jest mniej więcej taka: wyprodukowany w 2002, pierwsza rejestracja w 2003, w 2005 salon Wawrosza odkupił auto od pierwszego właściciela i w 2006 kupił go tam mój teść.

Od tego czasu, poza wymianą tłumików 2 miesiące temu, nic w okolicach podwozia nie było robione.

PS. czy jest możliwe że to coś jest odpowiedzialne np za podtrzymywanie i stabilność podłogi? bo skoro urwało się przy wsiadaniu...
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: czester 1 »

wjedz na kanal i sprawdz...
Obrazek
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: -=m&m=- »

a może nic się nie urwało a stuki, które słyszysz to tłumik uderzający o belkę, która idzie w górę w momencie dociążenia auta z tyłu :)
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
koriakin
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2011, o 08:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: koriakin »

czester 1 pisze:wjedz na kanal i sprawdz...
I w tym sęk, że do 16 byłem w pracy, a teraz jak wcześniej wspomniałem muszę nim przejechać ponad 200 km i chciałem wiedzieć czy to w ogóle bezpieczne.
-=m&m=- pisze:a może nic się nie urwało a stuki, które słyszysz to tłumik uderzający o belkę, która idzie w górę w momencie dociążenia auta z tyłu :)
No bez przesady, tyle to bym się raczej zorientował, to był bardzo głośny trzask urywanego metalu.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: Porszak »

moze Ci co robili wydech zostawili sobie cos czym pomagali sobie w pracy,a Ty to zgubiles.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
koriakin
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 7 mar 2011, o 08:28
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: koriakin »

Porszak pisze:moze Ci co robili wydech zostawili sobie cos czym pomagali sobie w pracy,a Ty to zgubiles.
Zdarza się lekarzom to pewnie i fachmanom...
Autko przejechało co miało przejechać, nic nie stukało nic więcej nie odpadło, nawet przy 140 km/h, więc chwilowo problem przestał być palący.
Awatar użytkownika
Aro
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2004, o 19:03
Imię: Arek
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: Aro »

Znam corse c od spodu dość dobrze i nie przypominam sobie, żeby coś takiego miała gdziekolwiek przyczepionego - wersja Porszaka jest chyba najtrafniejsza.
Awatar użytkownika
nolack
Nowy
Posty: 272
Rejestracja: 15 lut 2007, o 12:50
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: NowyDwórMazowiecki/Jabłonna
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: nolack »

Z mojego doswiadczenia rozbierania cors ten element na 200% nie jest z corsy takze luzik
www.corsaclub.pl/sklep NOWE I UŻYWANE CZĘŚCI DO OPLA
Awatar użytkownika
KO$TEK
Nowy
Posty: 284
Rejestracja: 30 sie 2009, o 23:27
Imię: Michał
Lokalizacja: KRA
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: KO$TEK »

Porszak pisze:moze Ci co robili wydech zostawili sobie cos czym pomagali sobie w pracy,a Ty to zgubiles.
Porszak dobrze pisze... Samego mnie pare razy krew zalewala bo cos mi metalicznie stukalo po wizytach u rozmaitych fachmanow... A teraz mam w garazu srubokret, kombinerki, i klucz 13tke ktore znalazlem w rozmaitych miejscach: w przednim zderzaku, pod dywanikiem, w zaglebieniu obok aku... Roznie bywa :-D
Awatar użytkownika
marmi
Nowy
Posty: 245
Rejestracja: 19 mar 2008, o 00:26
Lokalizacja: K-ce
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Urwana część podwozia - Corsa C

Post autor: marmi »

Szkoda komentować naszych rodzimych mechaników co zostawiają w aucie.... ja także potwierdzam ta część z fotek nie jest z corsy... natomiast bardziej ciekawe jak i w jakich okolicznościach się znalazła na aucie.... ja bym sie dobrze przyjrzał podwoziu czy coś nie było robione....
Corsa C 1,7CDTI Z17DTH 101PS
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”