Luz między kielichem a talerzem kolumny McPherson.

Wszystkie informacje o elementach zawieszenia Corsy C.
ODPOWIEDZ
kryst16
Świeżak
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2015, o 15:28
Imię: KRYSTIAN
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Luz między kielichem a talerzem kolumny McPherson.

Post autor: kryst16 »

Witam.

Mam w Corsie dość duży luz między kielichem a górnym talerzem mocującym kolumnę McPherson, czy tak powinno być?
Żeby to lepiej zobrazować chodzi mi o ten luz gdy samochód stoi prosto:
Obrazek (Zdjęcie nie mojego autorstwa ale u mnie jest tak samo, może minimalnie mniejszy luz).

Czytałem że ktoś mógł zamontować złe (zbyt grube) nakrętki trzymające poduszkę amortyzatora co tworzy luz między kielichem - talerzem.
Sprawdziłem i rzeczywiście są założone dość grube nakrętki tak samo szerokie jak te mocujące od góry talerz.
Podczas jazdy z małą prędkością po dziurawej drodze słychać stuki gdy samochód nagle wpada w dziurę.

Jakby jakiś dobry użytkownik Corsy C sprawdził u siebie czy też ma taki luz to byłby wdzięczny :good:
Jaca.
Nowy
Posty: 170
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 13:45
Model auta: Corsa A
Silnik: 20XE
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Luz między kielichem a talerzem kolumny McPherson.

Post autor: Jaca. »

po prostu wymień te nakrętki na niższe i tyle, problem rozwiązany.

Inna sprawa ze ktoś być może kupił talerzyki oraz poduszki od innej wersji silnikowej, są zamienne nawet z Vectra B.
często gęsto w sklepach dają co popadnie gdyż jest to źle opisane w katalogach zamienników.
kryst16
Świeżak
Posty: 59
Rejestracja: 22 lis 2015, o 15:28
Imię: KRYSTIAN
Podziękował;: 6 razy
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Luz między kielichem a talerzem kolumny McPherson.

Post autor: kryst16 »

Tak zrobię, kupię jak najniższe się da, z tego co patrzę w sieci po zdjęciach to mam teraz przynajmniej dwa razy wyższe niż te co powinny być.

Dlatego pytałem tutaj bo niektórzy na innych forach opla twierdzą że tam ma być luz...
turbo300
Świeżak
Posty: 25
Rejestracja: 18 lut 2019, o 17:46
Imię: jacek
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Luz między kielichem a talerzem kolumny McPherson.

Post autor: turbo300 »

mi odstawal talerzyk,poprostu wymienilem poduszki i odleglosc jest mala,chodzi panu o odleglosc ,a nie o luz ,luz tam jest roboczy przerabialem to w 3 autach.na youtube bogdan muwil o tym astra.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie”