Zakup fotela kubełkowego - opinie

Wszystkie informacje o elementach wnętrza Corsy A.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Zakup fotela kubełkowego - opinie

Post autor: =JUHol= »

... wlasnie! mam pytanie... zastanawiam sie nad zakupem kubelka Bimarco (prawdopodobnie expert). Mozecie mi powiedziec jak to jest w eksploatacji, jak z "wygoda"? czy ma sie dosc auta po godzinie jazdy? wiadomo sztywniejsze zawieszenie i nasze kochane polskie drogi :-x czy na trasie da sie wytrzymac w kubelku? nie mialem okazji nigdy przetestowac tego poza torem. Nie chodzi tylko o bimarco ale ogolnie jak to z kubelkami jest!
Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

mialem napisany dlugi post, ale oczywiscie forum sie na chwilke wysralo i nie wyslal sie. w skrocie:

to ile wytzzymasz w kuble zalezy od tego jak dobrze dobierzesz go do wlasnej dupy. dmuchana podusia pomaga w dopasowaniu czesci plecowej, bo kubel jest prosty, zwykly fotel jest wybrzuszony w dolnej czesci. wazne tez jest zamocowanie go pod odpowiednim katem, trzeba pamietac, ze regulacji oparcia to tam raczej nie ma :D

expert to moim zdaniem najlepszy kubel jaki mozna kupic w przyzwoitej cenie. jedyna jedo wada jest trudne jezdzenie w kasku - ma zle wyprofilowany "zaglowek". reszta na swiatowym poziomie, dodam, ze expert jest 99% wierna kopia innego kubla sparco :oko:

co do komfortu w trasie - najdalej zajechalem 200km i nie wysiadlem polamany, ale poprawialem sie w fotelu z 50 razy po drodze :lol:
ostateczny test przed i po swapie, mam do przejechania warszawa - ruda slaska - warszawa. jak wroce z nowym silnikiem to opowiem jak czuja sie moje plecy i dupa :-D
Obrazek
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

rewelacja! mam nadzieje ze nie zapomnisz... no mi wlasnie expert przypomina jednego sparco ktory kosztuje hmmm 3x tyle stad wlasnie pytanie o bimarco... najtanszy Sparco wyglada tak i za "wygodnie" to nie wyglada... a corsa chcialbym smigac na ulicach a nie tylko po torze :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

nie daj sie oszukac wygladem - moj poprzedni kubel (taki jak to sparco, tylko, ze omp - eco) byl ZAJEBISCIE wygodny. powod? to proste - konstukcja z rurek pomiedzy ktorymi rozciagniete sa szerokie gumowe pasy i na nich bardzo gruba warstwa gabki - zero zmeczenia, a kubel byl duzo wygodniejszy niz seryjne fotele!
(pomijajac fakt, ze byl dla mnie nieco za maly)

expert to takie jakby kosztujace ok 2000pln sparco evo.

wydawalo mi sie, ze sprint utracil homologacje.. aktualnego katalogu sparco niestety nie posiadam. kristo? cos wiesz na ten temat? :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

no z tego co widze to ma FIA

BTW: rozmawialem z Kristo i mi mowil wlasnie ze konstrukcja rurkowa jest wygodniejsza. Zna ktos tego Sprinta?
Obrazek
PETERS
Swój
Posty: 571
Rejestracja: 23 lis 2004, o 20:59
Lokalizacja: Sanok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: PETERS »

Miałem okazję pojeździć (posiedzieć :grin: ) kilka dni w kuble....... 8-) :-D

Ale wydaje mi się, że przy zwykłym zawieszeniu fotel to tylko taki bajer - bo praktycznie nie spełnia swojej roli. Jeżeli chodzi o komfort i praktyczność to wole standardowe. Chociaż pewnie tak jak pisał !markos to zależy od $$$ takiego fotelika.
Corsa A 1.2i 93r.

Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

rurki sa wygodniejsze, przy okazji sa tez niestety dosc niebezpieczne... :-?
wole trzepnac glowa w miekkie dosc grube obicie laminatu niz w ledwo pociagnieta cienkim materialem stalowa rurke :zakrecony:

m.in. z tego powodu wybralbym experta.. jest w podobnej cenie, a moim zdaniem duzo lepszy :oko:

sprint bedzie troche wiekszy niz omp eco, poszukaj wymiarow, powinny byc gdzies w necie - zmierz mniej wiecej siebie jak siedzisz, da ci to pojecie o dopasowaniu kubla :oko:

@ peters
kubel do seryjnego zawiasu rzeczywiscie nie ma sensu, ale jakos nie podejrzewam, zeby juhol jezdzil na serii :oko:
komfort w fotelu skorupowym to pojecie wzgledne. wg mnie jest, inni mowia, ze nie istnieje. to pewnie zalezy od punktu widzenia :)
to nie zalezy od ceny, a od dopasowania. tani, a dobrze dopasowany zadziala lepiej niz superdrogi, ale zle dobrany..
Obrazek
Awatar użytkownika
wow
Post Mistrz
Posty: 2636
Rejestracja: 22 sty 2002, o 00:00
Lokalizacja: Skądinąd
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: wow »

ja jezdze absolutnie na codzien w expercie... przejezdzilem w nim juz jakies 20tysiecy kilometrow i nigdy nie mialem go dosc... dosc regularnie robie w nim trasy po 150km i zero problemow (mam pompowana podusie gdyby mnie cos zabolalo), a ostatnio prawie 400km tez nie zrobilo na mnie zadnego wrazenia. ja osobiscie bez dwoch zdan polecam!
c20rsa, czlowieku meeen!
radzio_gsi
Nowy
Posty: 403
Rejestracja: 14 sty 2005, o 19:33
Lokalizacja: 4turbo.pl
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: radzio_gsi »

fotele rurkowe szybko sie odksztalcaja i jest efekt tak jak w wiklinowym fotelu babci dlatego wole wlonko szklane z dodatkowa gabka pod ledzwie i jest git
sponsorzy zalogi radecki & boczek:
http://www.wulkan.net.pl
http://www.balansbieli.pl
http://www.futura.pl

http://www.4turbo.pl - po to by szybkie auta byly jeszcze szybsze
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

radzio_gsi pisze:fotele rurkowe szybko sie odksztalcaja i jest efekt tak jak w wiklinowym fotelu babci dlatego wole wlonko szklane z dodatkowa gabka pod ledzwie i jest git
Ciekawe, bardzo ciekawe- jakiś dowód potwierdzający tą teze??
Obrazek
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

!markos pisze:nie daj sie oszukac wygladem - moj poprzedni kubel (taki jak to sparco, tylko, ze omp - eco) byl ZAJEBISCIE wygodny.
Potwierdzam, chociaż przy dłuższych trasach boli mnie prawa łopadka :oko: Fotel zajebiście wygodny i moja dupa idealnie się w niego wpasowywuje :grin: :grin: :grin:
!markos pisze: wydawalo mi sie, ze sprint utracil homologacje.. aktualnego katalogu sparco niestety nie posiadam. kristo? cos wiesz na ten temat? :oko:
Tak- zdadza się, sprint nie ma już homologacji tak samo jak Ultra. Reszta tak.

Ekspert jest zajebisty- też go polecam ( warto dokupić dodatkową poduszkę pod odcinek lędzwiowy)


Napewno nie kupuj tego chłamu z allegro- to są jakieś niewiadomo co homestyropioprodukcionen.... fajnie się oparcie odgina do tyłu przy opieraniu.. :lol:
Obrazek
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

kubel zajebista sprawa, ponad pol roku jezdze sobie w bimarco tyle ze w mniejszym bracie :oko: i nie ma problemu ze cos boli czy cus ....moze tylko wsiadanie i wysiadanie jest mniej wygodne :-( ale za to w zakretach trzymanie jest zajebiste. Pamietaj zeby kubel dobierac do wzrostu i wagi :-P
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

ale to sa rozne wymiary kubelkow? przy zakupie beda mnie pytac ile waze i moj wzrost? :0 :0 :0 chiba nie co?

powiem ze nie chce wydac wiecej jak 800-900pln na fotelik... teraz tylko czy rurkowy czy kompozytowy? o jakich poduszkach mowicie?
Obrazek
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

nie beda cie pytali, poprostu jedne modele sa wieksze inne mniejsze. trzeba dobrac ten wlasciwy.

wszyscy zgodnie polecamy experta!
dakara (taki mniejszy expert) sobie odpusc, bo to dla dzieci rozmiar, no nie arts? :lol:

poduszki fotela sa zamykane na rzepy i mozna w nich wymieniac srodki, albo dokladac gabki tam, gdzie jest jej za malo. mozna sobie dociac gabke samemu - ja tak zrobilem i zdaje egzamin :oko:
Obrazek
Awatar użytkownika
=JUHol=
Weteran
Posty: 1387
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: =JUHol= »

no spoko! dzieki bardzo za info!
Obrazek
radzio_gsi
Nowy
Posty: 403
Rejestracja: 14 sty 2005, o 19:33
Lokalizacja: 4turbo.pl
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: radzio_gsi »

mam duzo znajomych rajdowcow co jezdza furami po ulicach i w rprintach rurki po jakims czasie sie odginaja i sie wzynaja w dupe, wiem bo jezdzilem,

a wlasnie ma ktos tanio sprzedac experta ewentualnie dakara? sory ze tu i chyba pewnie dostane za to zjebke ale ogloszenie w kupie/sprzedam nie dziala
sponsorzy zalogi radecki & boczek:
http://www.wulkan.net.pl
http://www.balansbieli.pl
http://www.futura.pl

http://www.4turbo.pl - po to by szybkie auta byly jeszcze szybsze
Kurbat
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 9 maja 2004, o 22:35
Lokalizacja: Śląskie
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kurbat »

!markos pisze: mam do przejechania warszawa - ruda slaska - warszawa
OT : w Katowicach przystanek zrobisz :oko:
arts
Forum Master
Posty: 4329
Rejestracja: 9 cze 2001, o 02:00
Lokalizacja: WPR ............
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: arts »

wiekszych kublow nie zaloze, taka miarka na laske czy trzyma odpowiednie wymiary :-P
a tak serio co komu pasuje, mi tak sie fajnei jezdzi
ps. markos zeczywiscie smiesznie wygladal w moim kuble .. zdecydowanie nie trzyma lini :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

LOL!!!! :lol: :lol: :lol:

@ kurbat
czasu nie bedzie.. na miejscu mam byc juz o 7 rano, a potem pol dnia (albo i wiecej) roboty :oko:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”