Mój wywód na temat 18" w CC...

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: Tom »

Jako że jest masa pytań jakie ET, jaki największy rozmiar wchodzi, jakie opony etc, zrobiłem dobry uczynek i poświęciłem kilka minut na stworzenie tego tematu i zamianę kółek pomiędzy moją AH a CC... oto co z tego wyszło:
Zacznijmy od suchych faktów:

Felga OPC z Astry H rozmiar 8x18 ET 35 z oponą 225/40/18, czyli nie rozmiar do Corsy, ale się popieści to się zmieści :-D

Na początku zebrałem obie moje pacjentki do kupy:
Obrazek

Potem chwilka roboty i było już:
Obrazek
Obrazek

Ku zdziwieniu gromady ludzi, którzy na spotach twierdzili że chyba mnie porąbało i ta felga się nie zmieści do CC śmiem twierdzić, że byli oni w błędzie...
Fakt, różowo nie jest, ale wchodzi bez problemu, nie trze o amortyzator, chociaż brakuje 3mm, ale o tym poniżej.

Te foto przedstawia ileż to miejsca zostało w jakże pojemnym nadkolu CC:
Z przodu:
Obrazek

Z tyłu koła:
Obrazek

8xXX ET 35 bez problemu można zakładać ponieważ nie wystają poza obrys auta jak to niektórzy panikują:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ktoś powie: no dobra, ale jeździłeś tym??? Na to ja odpowiem: TAK! jeździłem!!! :-D ale tylko do przodu i do tyłu :grin: oto powód:
Obrazek
Obrazek


Niestety nieodpowiedni rozmiar opony (225/40/18) uniemożliwił skręcanie... :lol:

Podsumowanie:

Gdyby na feldze z mojej astry była guma np. 205/35/18 lub 205/30/18 bez problemu dałoby się autem jeździć ponieważ naprawdę niewiele brakuje żeby opona przeskoczyła przez nadkole, no a wiadomo że ta guma nie pasuje do corsy. Mógłbym bardziej skręcic ale nie chciałem wyrwać nadkola.
Czyli: bez problemu można wsadzić do CC felgę 8 cali szeroką z ET 35 pod warunkiem że będzie odpowiedni rozmiar opon. Oczywiście, większośc tak samo jak ja, będzie twierdzic że na takich kołach nie będzie jazdy po polskich drogach, ale ja poprostu chciałem udowodnic że się da.

A tak oto wygląda 185/55/15 ET49 czyli oryginalny rozmiar kół do CC, które po prostu utopiło się w nadkolu mojej astry, po spuszczeniu lewarka do końca nawet nie mogłem go wyjąć bo auto spadło tak nisko, wygląda jak dojazdówka w stosunku do 18":
Obrazek
Obrazek



dziękuję za uwagę, mam nadzieję że ten temat rozwieje wszystkim wątpliwości co do ET i rozmiaru felgi w CC :)2 i nie będą 30 razy pytac czy felga 7x16 ET35 będzie pasowac do CC czy nie.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
czester 1
Weteran
Posty: 1911
Rejestracja: 5 sty 2004, o 13:15
Lokalizacja: zabrze
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: czester 1 »

Tom pisze: Gdyby na feldze z mojej astry była guma np. 205/35/18 lub 205/30/18 bez problemu dałoby się autem jeździć ponieważ naprawdę niewiele brakuje żeby opona przeskoczyła przez nadkole, no a wiadomo że ta guma nie pasuje do corsy. Mógłbym bardziej skręcic ale nie chciałem wyrwać nadkola.
Czyli: bez problemu można wsadzić do CC felgę 8 cali szeroką z ET 35 pod warunkiem że będzie odpowiedni rozmiar opon.
Tom jeszcze wieksze kola wejda do CC :grin: , ale pojezdzisz tylko na seryjnym zawiasie :twisted: a corsa wyglada jak Jeep :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Aro
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 18 mar 2004, o 19:03
Imię: Arek
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: Aro »

szkoda, że nie zmieniłeś wszystkich czterech i nie przejechałeś się dłużej, chociażby do przodu i do tyłu - ciekawe jak by było z obcieraniem ;)
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: pirat »

moim zdaniem 17" to max do CC. Na 18" wyglada komicznie.

moim zdaniem optimum dla CC to 16".
Awatar użytkownika
rQs
Nowy
Posty: 382
Rejestracja: 13 gru 2008, o 20:21
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: rQs »

pirat pisze:moim zdaniem 17" to max do CC. Na 18" wyglada komicznie.

moim zdaniem optimum dla CC to 16".
Polać temu Panu, mądrze prawi.
Do sprzedania -
Obrazek
Granatowe x14sz by Bartek

I najważniejsze
PAMIĘTAJ, wymieniaj świece!
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: Tom »

Dobrze mówicie, według mnie 16" to optymalne rozwiązanie, przy tworzeniu tego tematu chodziło mi raczej o szerokośc i ET, a to że wsadziłem 18" to akurat dla tego że takie mam w AH.
Jeszcze raz napiszę, że np. felga 8xXX ET 35 nie będzie obcierała, ani wystawała poza obrys auta i o to mi głównie chodziło :)2
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
marmi
Nowy
Posty: 245
Rejestracja: 19 mar 2008, o 00:26
Lokalizacja: K-ce
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: marmi »

Zaraz się zapewne znajda tacy co będą chcieli pakować taka wielkośc felgi do corsy :D

Ja też popieram tezę że 16' i troszkę niższy zawias i nic więcej w cc nie trzeba...
Corsa C 1,7CDTI Z17DTH 101PS
Obrazek
Awatar użytkownika
pirat
Forum Master
Posty: 3105
Rejestracja: 8 gru 2002, o 22:24
Imię: Paweł
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Mój wywód na temat 18" w CC...

Post autor: pirat »

a ja wczoraj widzialem CD na seryjnych 17" Opla, seryjnym zawiasie i powiem szczerze, ze wygladala akuratnie.
Bez przesadyzmu, z gustem - wypasik :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i Opony”