[CORSA C] Galeria felg na CC + parametry (pokaż nam fele)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pedro86
Świeżak
Posty: 39
Rejestracja: 28 kwie 2012, o 20:55
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

[CORSA C] Galeria felg na CC + parametry (pokaż nam fele)

Post autor: pedro86 »

Nie łatwo znaleźć zdjęcia felg na CC wiedząc jednocześnie jakie dokładnie mają rozmiary, jakie obniżenie itp. Jest pewnie wiele osób jak ja, które zastanawiają się jakie felgi wybrać albo mają upatrzone jakieś ale nie wiedzą jak będą pasować.

Chciałbym stworzyć temat na jaki natknąłem się na jakimś forum astry. Każdy przedstawia kilka zdjęć z róznych kątów swojej CC skupiając się na kołach przednich i tylnych i podaje:
- markę felgi, opony, a PRZEDE WSZYSTKIM DOKŁADNE ICH ROZMIARY z ET włącznie
- informacje o zawieszeniu - jaka firma, JAKIE OBNIŻENIE
- modyfikacje - np: dystanse (ile mm), konieczność wypychania nadkoli itp.
- uwagi - np: obciera przy dużym obciążeniu na tylnej kanapie albo "można jeździć tylko w przód i tył" ;)


W ten sposób galeria spowoduje, że zamiast pisać podobne posty z pytaniami czy 7 mi spasuje a czy 6,5 też to tutaj ktoś może znajdzie odpowiedź na zdjęciu, przy okazji zobaczy jak się to prezentuje.

TO SAMO MOŻNA (a nawet trzeba) ZROBIĆ ODNOŚNIE POZOSTAŁYCH MODELI CORSY :D

Ja mam np dylemat:
Aro pisze:...Pirat ma 16" i ET bodajże 35 i sporo rzeźbienia w plastikach miał...
-=m&m=- pisze: Wchodzi praktycznie to samo co do corsy b no moze minimalnie wiecej 7" et 37 zarówno w przypadku 15 jak i 16".
A jakby wsadzić 15 cali nieco węższe (6,5``) ale i nieco mniejsze ET (35) bo takie mi wpadły w oko?
http://www.ladnefelgi.pl/product-pol-21 ... ancer.html

Wyjdzie podobny efekt jak 7`` ET 37? Na chłopski rozum o pół cala (12,7 mm) koło będzie węższe a ET 35 względem 37 to 2 mm różnicy.
2 - 12,7 = - 10,7mm - o tyle mm koło bedzie bardziej schowane niż 7``ET37 czyli różnica mała. Dobrze kombinuje? Tylko jak wyglądać będzie? nie wiem nawet za bardzo jak 7 cali z ET37 wygląda w CC.

Myślę, że galeria taka przyda się aby uniknąć takich wywodów :-P

MAŁY PRZYKŁAD

CORSA C 1.0
1. Oryginalna felga stalowa 13x5 et43, opony 155/80 r13 Hankook
2. Zawieszenie seryjne (z corsy 1.0)
3. Modyfikacji brak
4. Uwagi: seria czyli nic nieobcierający traktorek ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


EDIT:
Można też śmiało podawać wysokość przedniego zderzaka/dokładki od ziemi :)
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, o 14:05 przez pedro86, łącznie zmieniany 1 raz.
BREWKOM, LEXUS LOOK`OM, KARYKATURALNYM DOKŁADKOM MÓWIĘ STANOWCZE NIE. Toleruję tylko oryginalne zamienniki zderzaków (lub do złudzenia przypominające oryginalne)... z małymi wyjątkami odnośnie Corsy B.
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: [CORSA C] Galeria felg na CC + parametry (pokaż nam fele

Post autor: mehes »

W tym temacie dodajemy tylko foto +opis
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
Cz@rek
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2009, o 09:49
Lokalizacja: Opole
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [CORSA C] Galeria felg na CC + parametry (pokaż nam fele

Post autor: Cz@rek »

- Felga: MAK Corsa 15x6,5 ET 40
- Opona 195/50
- Obniżenie, dystanse i inne mody brak
- Przytarło mi raz może dwa z tyłu ale przy mocno załadowanym aucie 3 dorosłe osoby z tyłu i małe co nieco w bagażniku
Foty:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Felgi i Opony”