klimatyzacja corsa B

ODPOWIEDZ
lisek82
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2007, o 12:11
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

klimatyzacja corsa B

Post autor: lisek82 »

witam

taka sprawa, kupilem jakis czas temu corse B 1.4 97r. okazalo sie ze wentylator od klimatyzacji jest spalony, kupilem nowy zamontowalem i teraz:

jak jest wylaczona klimatyzacja to standart - wentylator od chlodnicy zalancza sie przy 90 stopniach z kawalkiem a gdy wlacze klimatyzacje to oba wentylatory zalaczaja sie od razu niezaleznie jaka jest temperatura silnika

i teraz moje pytanie: czy tak powinny sie zachowywac te wentylatory i wszystko jest okej i moge spac spokojnie :-D
czy cos jest nie tak z nimi bo wg mnie to wentylator od chlodnicy powinien sie zalaczac przy pewnej temp i tak samo wentylator od klimy gdy jest ona wlaczona

moze ktos ma corse B z klima i sprawdzi u siebie :D

z gory dziekuje i pozdrawiam
lisek82
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2007, o 12:11
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: lisek82 »

nikt nic nie wie w tym temacie??
Metju
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 10:14
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Metju »

U mnie wentylator od klimy załącza się odrazu po włączeniu klimy i pracuje cały czas jak klima działa, a jak jest z drugim wentylatorem tym od chłodzenia silnika to szczerze powiedziawszy nie wiem. Ale dzisiaj sprawawdzę i dam znać
Corsarz jest jak Media-Markt - Nie dla idiotów :)
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

tak powinno byc. w wiekszosci samochodow tak jest. dodatkowo z tego co sie orientuje, wentylator do klimy (albo ten od wody, nie pamietam ktory) ma 2 predkosci.
Obrazek
lisek82
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2007, o 12:11
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: lisek82 »

Metju pisze:U mnie wentylator od klimy załącza się odrazu po włączeniu klimy i pracuje cały czas jak klima działa, a jak jest z drugim wentylatorem tym od chłodzenia silnika to szczerze powiedziawszy nie wiem. Ale dzisiaj sprawawdzę i dam znać
mam nadzieje ze o mnie nie zapomnisz :grin:
Awatar użytkownika
Sław
Nowy
Posty: 286
Rejestracja: 2 paź 2006, o 12:44
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Sław »

Jeden i drugi ma dwie prędkości. U mnie po włączeniu klimy obydwa wentylatory kręcą się "na pół gwizdka". Gdy ciśnienie w układzie klimatyzacji za bardzo wzrośnie lub temperatura cieczy chłodzącej przekroczy ileś tam stopni to włącza się drugi bieg i obydwa wentylatory zasuwają z max obrotami.

Gdy klima jest wyłączona wentylatory stoją. Jak temperatura cieczy chłodzącej przekroczy pierwszy próg włączają się obydwa wentylatory na "pół gwizdka". Jak to nie zdoła schłodzić cieczy i temperatura przekroczy drugi próg włącza się drugi bieg wentylatorów.

Tak to wygląda u mnie, w chłodnicy cieczy są dwa termowłączniki wentylatorów (pierwszy i drugi próg temperatury). Jak też masz dwa u siebie to powinno działać wszystko w taki sam sposób jak u mnie.
Metju
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 7 wrz 2005, o 10:14
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Metju »

Sprawdziłem - po włączeniu klimy ten drugi wentylator tez się załącza. Dodatkowo tak jak pisał Sław, oba mają 2 biegi
Corsarz jest jak Media-Markt - Nie dla idiotów :)
lisek82
Bez listowiec ;-)
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2007, o 12:11
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: lisek82 »

dzieki chlopaki :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja”