Włącznik klimatyzacji : problem.

ODPOWIEDZ
Suchy22
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 29 lip 2012, o 12:47
Imię: Piotr
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Włącznik klimatyzacji : problem.

Post autor: Suchy22 »

Witam, mam taki problem. Kupiłem niedawno Corse B z 99r 1.2 16V i jest w niej klimatyzacja lecz nie działa. Pierwsze co sprawdziłem to czy jest napięcie w przewodzie do sprężarki i ... niema ;/ Rozkręciłem włącznik od klimy na desce i okazało się że jest pusty, niema żadnych przewodów czy jakichś urządzeń do sterowania, są tylko dwie linki do nawiewów i taka żaróweczka która zapala się jak się włącza klimę. I teraz pytanie, czy w każdym modelu tak jest czy poprzedni właściciel coś wymontował? A może tak powinno być ? A jeśli tak to jaka może być przyczyna braku napięcia w przewodzie ? :)
yosh
Nowy
Posty: 425
Rejestracja: 12 sty 2011, o 23:37
Imię: yosh
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Włącznik klimatyzacji : problem.

Post autor: yosh »

1.Klimę włącza się regulacją temperatury w taki sam sposób jak ogrzewanie tylnej szyby (wyciągając pokrętło do siebie).
2.Na obwodzie pokrętła temperatury od wewnętrznej strony jest tarcza której krawędź przylega do mikro styku , ten mikro styk po wyciągnięciu pokrętła przechodzi w stan przewodzenia i załącza klimę.
3.Klima nie załączy się jeśli czynnika będzie za mało
(czujnik ciśnienia na przewodzie klimy z lewej strony przy chłodnicy)
4.Klima nie załączy się jeśli obwód czujnika termicznego na chłodnicy będzie rozwarty ( czujnik znajduje się z prawej strony na chłodnicy)
Dodam tylko że na chłodnicy umieszczone są dwa czujniki, pierwszy dwu pinowy załącza wolne obroty wentylatora, drugi trzy pinowy załącza wysokie obroty a kolejny próg temperaturowy na tym czujniku odcina zasilanie do sprężarki klimy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja”