Nie mogę uruchomić klimy Corsa D 1.2 ben.

ODPOWIEDZ
wall
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 9 kwie 2009, o 14:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Nie mogę uruchomić klimy Corsa D 1.2 ben.

Post autor: wall »

Witam!

Mam problem z uruchomieniem manualnej klimy w Corsie 2007 1.2 89KM bez komputera 5 drzwi.
Sprowadziłem auto z uszkodzonym zderzakiem i chłodnicą - kompresor był nienaruszony. Dokupiłem zderzak i chłodnicę, napełniłem nie działa tj, nie startuje ani wentylator (choć działa kiedy wzrośnie tempetatura silnika) ani kompresor. Sprawdziłem bezpieczniki, bo są opisane w intrukcji i niby ok, ale w skrzynce był jeden nie wpięty przekaźnik 12V 20A. Pomyślałem, że przy stłuczce ktoś wyjął przekaźnik, żeby przypadkiem nie uruchomić klimy. Teraz nie jestem pewnien, w które gniazdo go włożyć i czy to on jest przyczyną?

Przekaźniki są w gniazdach:
3, 6, 7, 12, 15, 16, 18, 21, 22, 23.

Wolne gniazda przekaźników to:
11, 13, 14, 17, 19, 30.

Fotki skrzynki są tu:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e4 ... 9a100.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/389 ... 7b62c.html

Jakby ktoś miał taką wersję i zrobił zdjęcie skrzynki bezpieczników to będe wdzięczny!!!
A może przyczyna tkwi gdzie indziej?
Dodam, że napełniałem w "autoryzowanej stacji", gdzie powiedzano mi, że mechanicznie wszystko jest OK, tylko brak sterowania eletrycznego. Przy uruchomieniu oczywiście włączam nawiew.
Słyszałem też, że do klimy jesy oddzielny czujnik temperatury i jesłi jest padnięty to się nie uruchomi. Tylko nie wiem, gdzie go szukać?
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Nie mogę uruchomić klimy Corsa D 1.2 ben.

Post autor: Porszak »

ja bym podjechal do aso czy innego warsztatu. niech cos zaproponuja, nie musisz sie zgadzac. a na wymiane czujnika umowilbym sie wten spoosb ze jak go wymienia i dalej nic to niech sobie zabieraja nowy, a kasa zostaje u Ciebie.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
Sław
Nowy
Posty: 286
Rejestracja: 2 paź 2006, o 12:44
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Nie mogę uruchomić klimy Corsa D 1.2 ben.

Post autor: Sław »

Klima ma sporo czujników, nie tylko od temperatury. Jeśli czujnik ciśnienia w układzie jest padnięty to klima też się nie włączy (zabezpieczenie przed zatarciem sprężarki).
Samemu raczej będzie ciężko Ci to ogarnąć, podjedź do jakiegoś speca od klimy (niekoniecznie do ASO i nie do "napełniacza układów" tylko gościa, który zna się na układach od a do z).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja”