Problem z radiem Pioneer Deh-7400

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ryth
Świeżak
Posty: 30
Rejestracja: 8 cze 2012, o 09:15
Imię: Marcin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Problem z radiem Pioneer Deh-7400

Post autor: ryth »

Witajcie,
Mam mały problem z w/w radiem. Dzisiaj walczyłem z jego podłączeniem. Wszystko pięknie tylko stacyjka nie odłącza mi radia a poprzednie odłączała (Oba radia na kostkach iso). Do tego radio nie wzbudza mi wzmacniacza. Teoretycznie odpowiedzialny jest za to kabelek niebiesko biały ale gdy podepnę pod niego remote radio się mutuje... Nie wiem czy ktoś nie rzeźbił w tych kostkach od Pionka. Poprzednie radio sony - wszystko grało pięknie, i po wyjęciu kluczyków ze stacyjki wszystko gasło...
Może macie jakieś sugestie ?

Pzdr!

Marcin
Awatar użytkownika
koza149
Nowy
Posty: 420
Rejestracja: 4 maja 2010, o 19:20
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Szczerców/Bełchatów
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 6 razy
Kontakt:

Re: Problem z radiem Pioneer Deh-7400

Post autor: koza149 »

Witam, wystarczy wziąć miernik i sprawdzić na którym przewodzie (żółty , czerwony) jest prąd stały, a na którym po przekręceniu zapłonu. Potem spiąć tak, żeby żółty był na prądzie stałym, bo to podtrzymanie pamięci radia , a czerwony dostawał prąd po zapłonie. Bądź na odwrót, musisz sprawdzić po spięciu przewodów. Po tym zabiegu radio będzie się włączało tylko na przekręconym kluczyku i trzymało wszystkie zapisane ustawienia.

Co do wzbudzania wzmacniacza, też miernik w rękę i sprawdź czy na niebiesko-białym przewodzie (remote control) po włączeniu radioodtwarzacza pokazuję się jakiś prąd ? Być może, ktoś zamienił z wyciszaniem do zestawów głośnomówiących. Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”