CD30 - moc wyjściowa

ODPOWIEDZ
dawidos160
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 15:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

CD30 - moc wyjściowa

Post autor: dawidos160 »

Na wstępie chce się przywitać bo jestem od wczoraj nowym posiadaczem Corsy C z 2005 roku. Wszystko fajnie ale w książeczce nie znalazłem nigdzie mocy wyjściowej radia, a auto sprowadzono z Niemiec z "bonusem" - dwoma 20cm głośnikami Pionnera każdy po 80 W RMS. Stąd moje pytanie odnośnie mocy radia CD30 gdyż nie chciałbym spalić końcówek mocy lub czegoś podobnego. Szukałem na necie jakichś info ale okazało się,że jest parę rodzai tych modeli i nie wiem teraz jaki mam w swojej Corsie. Jeśli ktoś miałby wiadomości ile RMS uciągnie radyjko byłbym wdzięczny.
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: [cC]CD30 - moc wyjściowa

Post autor: wolga85 »

Jeżlei tylko inpedancja głośników zgadza sie się z ta podana dla wzmacniacza (jeśli to są satandardowe głośniki 4 ohm tylko toche wiekszej mocy) to nic sie nie powinno stać jedynie jak podkręcisz radio na maxa to bedzie harczeć ( ale nie przez głośniki a przez radio i nigdy nie wykorzystasz potencjału tych głośników). Maxymalna moc jaką da sie wyciśnąc z wzmacniacza zasilnego 12 V (14 V przy zapalonyn silniku) to 22-26 W RMS (żeby było wiecej trzeba podnieść napiecie stąd przetwornice). Jeszcze poszukaj czy te głośniki mają faktycznie 80 W RMS czy tylko 80 W mocy muzycznej.

PS Liczy sie tylko RMS
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
dawidos160
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 15:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [cC]CD30 - moc wyjściowa

Post autor: dawidos160 »

wolga85 pisze: Jeszcze poszukaj czy te głośniki mają faktycznie 80 W RMS czy tylko 80 W mocy muzycznej.

PS Liczy sie tylko RMS

Dzięki za pomoc. Głośniki mają faktycznie 80W RMS. Szczytowo mają 350W. Czyli bez obaw podłączać i niech sobie hula. Jeszcze jedna rzecz - ciężko jest własnoręcznie podłączyć głośniki ? Trzeba wyciągać konsolę całą czy coś w tym guście ?
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: [cC]CD30 - moc wyjściowa

Post autor: wolga85 »

Nie wim jak w corsie C ale skoro masz fabryczne radio to instalacja powinna już być. To jest chyba radio z 4 koncówkami mocy. Tak że najlepiej byłoby zastąpic tylnie głośniki pionierkami (wpakowac je na półeczkę) albo dodatkowy wzmacniacz (2x60 wtedy wykorzystałbys wpełni potencjał głośników) tylko nie wiem czy to radio ma wyjście na wzmacniacz.
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
dawidos160
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 15:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [cC]CD30 - moc wyjściowa

Post autor: dawidos160 »

wolga85 pisze:Tak że najlepiej byłoby zastąpic tylnie głośniki pionierkami (wpakowac je na półeczkę)
Tak właśnie mam. Tylko te tylne głośniki Pionnera nie są podłączone i teraz muszę je podłączyć ale nie wiem jak :)
Awatar użytkownika
Tom
Nowy
Posty: 195
Rejestracja: 29 sty 2009, o 18:20
Lokalizacja: SJZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [cC]CD30 - moc wyjściowa

Post autor: Tom »

wypnij wtyczki z oryginalnych głośników i podepnij pionki...
CD30Mp3 nie ma wyjścia na wzmacniacz :)2
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kr3t
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 17 maja 2009, o 12:39
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [cC]CD30 - moc wyjściowa

Post autor: kr3t »

Nie wiem jak w CC ale w CB, jak podłączałem półkowe Hertzy to obyło się bez ciągnięcia kabli. Kable od konsoli były ciągnięte chyba fabrycznie i wychodziły tam gdzie są wnęki na światła w bagażniku :D
Poszukaj w CC, może też takowe znajdziesz :P Ja musiałem tylko walnąć przedłużki żeby półka się spokojnie podnosiła :oko:
dawidos160
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 19 wrz 2009, o 15:58
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: [cC]CD30 - moc wyjściowa

Post autor: dawidos160 »

Z tego co mi tata mówił, to nie ma kabli z tyłu poprowadzonych. Jest tylko jakaś kostka. Nie wie czy to do audio.

Naświetlę wam sytuację - nie mam w desce z tyłu oryginalnych głośników. Są już zamontowane dwa Pioneery ale nie podłączone. Nie ma z tyłu kabli. Tylko ta kostka, o której piszę powyżej.

Muszę więc podskoczyć do jakiegoś elektryka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”