car-audio

azyl
Nowy
Posty: 131
Rejestracja: 22 lut 2003, o 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: azyl »

Te głośniki z tyłu to chyba alphardy bez skrzyni ani wzmaka . Same głośniki.
A apropo tych balupuntów to nie jestem pewien jaki model bo jest numer zamazany . W półce zamontowałem je za pomocą 2 srób na karzdy i dodatkowo wywiercilem w półkach otwory .
A z przodu to doładnie teraz nie mam tweeterów bo jakiś czas temu zdejmowałęm wywieytrzniki i pod nimi znalazlem male glosniki basowe wiec z przodu teraz sa 4 glosniki nisko tonowe :)
azyl
Nowy
Posty: 131
Rejestracja: 22 lut 2003, o 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: azyl »

kurde chyba mi sie skasowalo :(
Pisze jeszcze raz
Z tyło alphardy 20 cm bez skrzyni ani wzmaka, a blau sa montowane w sposob taki ze sa przekrecone do pulki na sruby.
Z p[rzodu jeszcze znalazlem dwie seryjne basowki ( byly ukryte pod wywietrznikami )
Budzio
Swój
Posty: 831
Rejestracja: 26 paź 2002, o 16:20
Lokalizacja: BYDGOSZCZ
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Budzio »

sorki ale w jakiej corsinie znalazles basowe pod nawiewami jak w b to nie wiem czemu u mnie i u znajomego czegos takiego nie ma
..::CTM#117::..
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

U mnie też nie ma, najwidoczniej poprzedni właściciel zamontował mu basówki, ja chyba tweeterki sobie włożę w nawiew na twarz, sprawdzi się to czy nie?
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

w corsie sa tylko 2 w miare dobre miejsca na tweetery: zrobic nowe slupki i w nie wlozyc glosniki, albo zamontowac na trojkatnych plastikach przy lusterkach (tylko elektryczne, bo z manualnym sterowaniem sie chyba nie da). ja mam w plastikach - wewnatrz plastikow sa nawet kolnierze do glosnikow. miejsce przy klamkach jest zupelnie bez sensu a zdaje sie, ze tam oryginalnie sa jakies byle jakie piszczalki. wazne jest dobre ukierunkowanie tweeterow (do srodka tak, zeby osie wyprowadzone z glosnikow przecinaly sie jakies 20cm przed waszymi nosami) :oko:
jak dorwe jakas cyfrowke, to wrzuce fotke
Obrazek
Awatar użytkownika
Szwagier
Weteran
Posty: 1053
Rejestracja: 15 lis 2002, o 09:13
Lokalizacja: Białystok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Szwagier »

azyl pisze:Te głośniki z tyłu to chyba alphardy bez skrzyni ani wzmaka . Same głośniki.
A apropo tych balupuntów to nie jestem pewien jaki model bo jest numer zamazany . W półce zamontowałem je za pomocą 2 srób na karzdy i dodatkowo wywiercilem w półkach otwory .
A z przodu to doładnie teraz nie mam tweeterów bo jakiś czas temu zdejmowałęm wywieytrzniki i pod nimi znalazlem male glosniki basowe wiec z przodu teraz sa 4 glosniki nisko tonowe :)
EEE to Stary ja nie wroze dobrego grania.Wiem ze juz tu pare osob wypowiadalo sie ze te glosniki dobrze graja,ale ja nie mam pozytywnych doswiadczen z Alphardem.No slyszalem ze elipsy jako tako graja.Ale jezeli to sa okragle glosniki,to polecalbym wlozyc je w pudlo.
Obrazek
Corsa odeszla...jak ja mowie zmienila miejsce zamieszkania
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

Szwagier, Ty siedź cicho, zobaczysz u mnie w sobotę jak graja te elipcy alpharda bo takie mam, jak je podłączyłem pod wierzę to zapierniczały świetnie, zobaczymy jak będzie w samochodzie, najwyzej bagażnik cały zapcham czymś :-P :-P :-P
Szwagier sobota u mnie :) Pozdrawiam
azyl
Nowy
Posty: 131
Rejestracja: 22 lut 2003, o 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: azyl »

Z tymi alphardami to jeszcze nie jest pewne czy zostana bo to jest okres probny ( testuje rozne glosniki )
A ktoś pytał z kad ja mam te glosniki pod nawiewami
Ta corsa jest sprowadzana z niemiec i tam standardowo byly z przodu takie basowki a z tylu blaupunkty
kristo
Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 22 sty 2003, o 22:22
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: kristo »

Ja też mam sprowadzoną z Dojczuch corse, a takich głośników nie mam :P
Obrazek
UcHO
Weteran
Posty: 1369
Rejestracja: 25 paź 2002, o 20:04
Lokalizacja: Białystok / Warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: UcHO »

ja też mam sprowadzoną i to na dodatek nie podstawową wersję, z przodu mam blaupunkty, z tyłu nie mam żadnych :(
Awatar użytkownika
Szwagier
Weteran
Posty: 1053
Rejestracja: 15 lis 2002, o 09:13
Lokalizacja: Białystok
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Szwagier »

gabson pisze: Moim zdaniem jst to bardzo dobra jakość do Ceny.
Nowe modele spisują się bardzo dobrze.
Zakładałem szwagrowi do jego ritmiaka na tylną półkę właśnie Elipsy Alpharda i szczrze mówiąc bardzo mile mnie zaskoczyły.
również do swojej corsinki wrzuciłem te alphardy i jak bedzie wszystko złożone to zapraszamdo posłuchania.....
Nie wykluczone że zmienisz zdanie co do tych głośników.......
A napisz mi jaka cena tych jajek(elips)??
Obrazek
Corsa odeszla...jak ja mowie zmienila miejsce zamieszkania
azyl
Nowy
Posty: 131
Rejestracja: 22 lut 2003, o 21:10
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: azyl »

Sory wiem ze ten temat juz dawno sie skonczyl ale nie chce rozpoczynac nowego ...
Mam jeszcze jedno pytenie odnośnie car-audio
Czy jeżeli w radiu nie ma wyjścia na wzmacniacz to moge go jednak jakos podlaczyc ? ( poprzedni wlasciciel chyba zrobil kabelek do wzmaka i podpial go do kostki ale radio nie ma na niego wyjscia ...
i czy nie dalo by sie podlaczys wzmaka do glosnikow ? ( czyli zeby kabelek wychadzacy z radia ( do glosnikow ) podlaczyc do wzmaka a z niego kabel do glosnika ? )
Awatar użytkownika
Hayabusa
Swój
Posty: 983
Rejestracja: 21 lut 2002, o 00:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Hayabusa »

- beny - pisze:
Fillip pisze:Ja jednak narazie nie chce montowac glosnika typowo basowego bo wyszedlem z zalozenia ze wlasnie elipsy na tyle daja dla mnie wystarczajacy bass.
Tak to mam zrobione. Na elipsach podlaczonych do wzmaka mam wieksza ilosc basu natomiast na glosniczkach z przodu wiecej tonow wysokich. Nawet fajna scena wyszla, a moje elipsy daja mi narazie wystarczajacy bass. Nie musi przeciez slyszec mnie cala okolica.
Scene moze i masz dobra, ale basu pelnego to na pewno nie masz. Wrzuc kiedyc dobra skrzynke do autka, pojezdzij z tydzien, a potem ja wyjmij.... uslyszysz ze czegos Ci tam jednak brakuje.
znam to uczucie :-? jak przez tydzień bez skrzynki różnica niebo, a ziemia :oko:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
corsa C 1.3 CDTI & Seat Leon 1M
- beny -
Nowy
Posty: 332
Rejestracja: 14 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Ślonsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: - beny - »

azyl pisze:Sory wiem ze ten temat juz dawno sie skonczyl ale nie chce rozpoczynac nowego ...
Mam jeszcze jedno pytenie odnośnie car-audio
Czy jeżeli w radiu nie ma wyjścia na wzmacniacz to moge go jednak jakos podlaczyc ? ( poprzedni wlasciciel chyba zrobil kabelek do wzmaka i podpial go do kostki ale radio nie ma na niego wyjscia ...
i czy nie dalo by sie podlaczys wzmaka do glosnikow ? ( czyli zeby kabelek wychadzacy z radia ( do glosnikow ) podlaczyc do wzmaka a z niego kabel do glosnika ? )
Jesli wzmak ma (procz wejsc 'preamp') wejscia linowe to na te wejscia mozesz spoko podac sygnal po wzmaku z radyjka... jesli zas takiego wejscia nie ma, to mozesz sprobowac wyciagnac sygnal 'preamp' z wnetrza radyjka... bedziesz do tego potrzebowal schemat radyjka, badz schemat jego koncowki mocy zeby okreslic, na ktorych nozkach jest sygnal z przedwzmacniacza. Slowem... do zrobienia.
Beny CTM #081
Masters
Nowy
Posty: 111
Rejestracja: 7 lut 2003, o 20:12
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Masters »

Ja mam LANZARY 250 wat :grin:
...:::GSI:::...
G.S.I 1.6 16v
RuLeZ PoVeR JaZdA
:grin: :grin: :grin: :grin:
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

beny pokreciles: wejscia liniowe (oznaczenia line) to wlasnie wejscia niskosygnalowe. na te wejscia podaje sie sygnal z przedwzmacniacza radia. wejscia wysokosygnalowe (najczesciej oznaczane speaker level) to wejscia, na ktore mozna podac sygnal bezposrednio z wyjscia wzmacniacza radia, czyli ten sam, ktory normalnie napedza glosniki. ten rodzaj wejscia maja tylko dosc tanie wzmacniacze. nie ma ich w sprzecie wyzszej klasy, bo z zalozenia forma sygnalu podawana na koncowke mocy jest JUZ znieksztalcona przez wzmacniacz z radia.
teraz mamy jasnosc? :oko:
Obrazek
- beny -
Nowy
Posty: 332
Rejestracja: 14 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Ślonsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: - beny - »

:oops: tia... no przeciez... zamotalem sie :oops:

mamy jasnosc... ale prawie... bo napisales
z zalozenia forma sygnalu podawana na koncowke mocy jest JUZ znieksztalcona przez wzmacniacz
a chodzilo Ci jak mniemam o przedwzmacniacz... okresleniem wzmacniacz nazywamy w radyjku IMO wlasnie koncowke mocy... :oko: :D
Beny CTM #081
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

nie, chodzilo mi wlasnie o wzmacniacz. nic innego. przeciez na wejscia wysokopoziomowe (zewnetrznego wzmacniacza) podajesz sygnal wlasnie z koncowki mocy radia, prawda? wiec podwojnie go znieksztalcasz. najpierw wzmacniaczem radia, potem konwersja sygnalu na niski wewnatrz zewnetrznego wzmacniacza i na koniec dodajesz znieksztalcenia generowane przez sama koncowke (zewnetrznego wzmacniacza) :oko:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”