Rozmiar głośnika w Corsie?

ODPOWIEDZ
PyRaX
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2005, o 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Rozmiar głośnika w Corsie?

Post autor: PyRaX »

Witam, jestem od niedawna posiadaczem Corsy A po lifcie 92 rok, i mam pytanko. Jaki rozmiar glosnika mozna wpasowac (bez wiekszych prezerobek) w seryjnie miejsce w desce rozdzielczej. Byl bym wdzieczny za podanie konkretnego rozmiaru, modelu glosnika i producenta. Z gory dzieki i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Sznaps
Nowy
Posty: 220
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:28
Lokalizacja: Warszawka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Sznaps »

hehe też się na początku nosilem z zamiarem wymiany ale wszyscy mi odradzili - poszukaj w archiwum. Z tego co pamiętam to w oryginale są to glośniki nokii 10 lub 13 cm. A wymiana na lepsze jest nieoplacalna bo : 1. cholernie trudno je wyciągnąć, 2. nawet super sprzęt da marny efekt ze względu na tandetne umiejscowienie głośników (brak miejsca na większy magnes i są przysłoniete). Lepiej kupić lepszy sprzęt i umieścić go w drzwiach. U mnie skończyło się na przeznaczeniu funduszy na co innego :-D
PyRaX
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2005, o 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: PyRaX »

Wszystko sie zgadza, jest tam malo miejsca i czesciowo glosnik bedzie przysloniety, tylko mam taki problem, ze w moim egzemplazu, wogole nie ma glosnikow, nawet nie ma poprowadzonej instalacji radiowej. Gdybym mial tam jakies glosniki to raczej bym nie bral na swoje barki roboty zwiazanej z wymiana. Jak mierzylem otwor zwykla miarka, wychodzilo okolo 80mm, ale takich malych glosnikow nie widzialem w sprzedarzy, ztad moje pytanie, o radzaj glosnikow pasujacych w owe otwory.
Awatar użytkownika
Sznaps
Nowy
Posty: 220
Rejestracja: 13 lis 2004, o 00:28
Lokalizacja: Warszawka
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Sznaps »

80 mm spokojnie na allegro dostaniesz np. Jest spory wybór.
PyRaX
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 24 mar 2005, o 21:09
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: PyRaX »

szukalem na allegro, najmniejsze glosniki jakie znalazlem maja 87mm, w VW sa wlasnie takie glosniki z przodu, W Oplach chyba zazwyczaj byly wstawiane 100mm ale wlasnie ten otwor nie wyglada jak by sie tam miala "dziesiatka" zmiescic :/
qomo
Post Mistrz
Posty: 2523
Rejestracja: 23 cze 2002, o 12:56
Lokalizacja: Legionowo
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: qomo »

do corsy a sa specjalne pierscienie do zalozenia glosnika

pozatym z dostepem nie jest wcale tak ciezko - wystarczy wyjac rurki ktorymi idzie cieple/zimnie powietrze do bocznych nawiewow
corsa A & Audi S3
Obrazek
Matys
Nowy
Posty: 183
Rejestracja: 13 lip 2004, o 00:35
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Matys »

Corsa A 1.4i C14NZ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Car-Audio, CB-Radio”