Przerywa na gazie

ODPOWIEDZ
Rakoś
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 6 mar 2003, o 09:49
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Przerywa na gazie

Post autor: Rakoś »

Witam wszystkich. Mam taki problem jak zapalę samochód (corsa a 92 r.) to na paliwie chodzi normalnie a jak się przełączy na gaz to zaczyna szarpać i na wolnych obrotach wgóle gaśnie. Po przejechaniu ok. 5 km. samochód się rozgrzeje i jest ok.ale to chyba niejest normalne że muszę jechać 5 km. na bęzynie żeby dopiero włączyć sobie gaz.Może ktoś wie czym to jest spowodowane, i jak temu zaradzić. Za pomoc dziękuje. (instalacja gazowa to Zavoli)
Feliks
Nowy
Posty: 418
Rejestracja: 10 sie 2002, o 12:01
Lokalizacja: Knurów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Feliks »

To jest normalne . Gaz musi miec odpowiednia temperature i osiaga ją dzieki pracujacemu silnikowi .Dlatego na zimnym silniku skoro od razu przelaczasz na gaz moze byc taki efekt.
boxer
Nowy
Posty: 377
Rejestracja: 3 gru 2002, o 19:41
Lokalizacja: Cracovia
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: boxer »

Feliks pisze:To jest normalne . Gaz musi miec odpowiednia temperature i osiaga ją dzieki pracujacemu silnikowi .Dlatego na zimnym silniku skoro od razu przelaczasz na gaz moze byc taki efekt.

W życiu!!! Miałem 2 samochody w gazie Vectra A z gaźnikiem -zapalana na gazie prawie caly rok - 0 podawanych objawów- w zimie trochę ospała . Fiat UNO monowtrysk - nic podobnego . Odpał na Pb przegazówka i rura. Co to za interes mieć gaz który chodzi dopiero po 5 km. ??? Jedź do gazowników. Może membrana już nie halo?
HUURRRAAA SPRZEDANA !!!! Corsa A 91 1.2i gaz
Obrazek
Feliks
Nowy
Posty: 418
Rejestracja: 10 sie 2002, o 12:01
Lokalizacja: Knurów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Feliks »

No nie mow mi ze w zime odpalasz na pb i odrazu rzucasz na lpg bez zadnej dluzszej jazdy.Po za tym skad wiesz jak Rakos jezdzi tobie moze wystarczy kilka minut a inni potrzebują tego czasu wiecej nie kazdy od razu paluje zimny silnik :D . Mi tez sie wydaje to troche dlugo ale u mojego kumpla jest taka instalacja ze tez musi dluzej przejechac na pb bo jemu sie przelacza lpg dopiero jak silnik osiagnie okreslana temp a nie tak jak u mnie ze powyzej 2300 obrotow chocby bylo - 30 to mi i tak przechodzi na lpg
Rakoś
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 6 mar 2003, o 09:49
Lokalizacja: Toruń
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Post autor: Rakoś »

Mnie też to wydaje się przynajmniej podejżana, a napewno denerwujące, bo do pracy mam ok. 5 km. i interes to lichy.To jest też monowtrysk i po przegazówce się przełącza na gaz i wtedy się zaczyna przerywanie.Koledzy mają p[odobne samochody i u nich tego niema, na gaz i rura.Instalację mam od około roku to czy to możliwe żeby już poszły membrany?, a wogóle to odkąd pamiętam to przerywało. Pojadę do gazowników i zobaczę co oni stwierdzą.
Kamyk2
Świeżak
Posty: 40
Rejestracja: 1 lip 2003, o 22:53
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Post autor: Kamyk2 »

Nie wiem czy wam pomogę ale miałem to w Nexii i jest to typowy obiaw rozregulowanego kompa od gazu (jeśli instalka jest z kompem), podjedź do gazownika, podłączy tester i w 10 minut załatwi sprawę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”