Ciężko zapala po zgaszeniu na LPG

ODPOWIEDZ
Zbychusz
Bez listowiec ;-)
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2011, o 17:34
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Ciężko zapala po zgaszeniu na LPG

Post autor: Zbychusz »

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem Opla Corsy od 2002r. Jest to Corsa 3-drzwiowa z silnikiem 1,2 45KM z przebiegiem 145000 km z czego około 90000 km na gazie.
Przeszukując forum nie znalazłem czegoś co by mi pomogło. Pojawiły się problemy. Po skończonej jeździe na LPG wyłączam auto i potem nie mogę go uruchomić. Nie jest ważne czy auto stało długo czy krótko, trzeba się sporo okręcić.
Auto zapala zawsze na benzynie a po osiągnięciu określonych obrotów przełącza się na gaz. Nie ma problemu z zapaleniem gdy auto zostanie zgaszone na benzynie. Wcześniej tego nie było.
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Ciężko zapala po zgaszeniu na LPG

Post autor: -=m&m=- »

wygląda jakby gaz "zalewał" fure, jedź do gazownika pewnie jakiś zaworek puszcza
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Ciężko zapala po zgaszeniu na LPG

Post autor: wolga85 »

Reduktor do sprawdzenia (i pewno już do regeneracji lub wymiany).
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
pba
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 7 maja 2009, o 00:26
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Ciężko zapala po zgaszeniu na LPG

Post autor: pba »

Moim zdaniem nie ma to związku z instalacją LPG,
Sprawdź czy jest tak samo jak wyłączysz silnik rozgrzany i zimny.

Sprawdź szczelność układu paliwowego, przewody, obejmy, szczególnie okolice regulatora ciśnienia wtrysku(jest pod puszką chytu powietrza nad przepustnicą, przy okazji sptawdz czy tamta wtyczka jest zapięta), okolice filtra paiwa, itd....
Wygląda jakby coś z pompą paliwa, lub po nagrzaniu się paliwa w układzie pojawiają się tam jakieś powietrze i najpierw musi uciec przez wtryskiwacz, albo być przepłukane przez paliwo pompowane przez pompę paliwa.

To może być jeszcze coś z przekaźnikiem w centralce LPG , odłanczającej wtrysk.
Posłuchałbym jak pracuje pompa paliwa i i zmierzył co się dzieje na przewodach wtryskiwacza.

Profilaktycznie możesz odpiąć klemę z akumulatora i zresetować kompa, czasem zła emulacja potrafi go skutecznie rozregulować - ale nie powinno to tak się objawiać jak to opisałeś.
ptaku
Nowy
Posty: 256
Rejestracja: 10 lut 2008, o 08:05
Imię: Tomek
Lokalizacja: SPS
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Ciężko zapala po zgaszeniu na LPG

Post autor: ptaku »

miałem taki sam problem w 1.4 i winny był reduktor gazu zalewał silnik zacznij od gazownika przy okazji regulacji niech sprawdzi reduktor :)
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacje LPG”