Jaki router ADSL?

Tematy nie związane bezpośrednio z Corsa. Zastosuj się do regulaminu działu.
Regulamin forum
Luźne rozmowy są "bonusowym" działem przeznaczonym dla uzytkowników CorsaSport.pl do dyskusji na tematy nie związane bezpośrednio z Corsą. Jakkolwiek zachęcamy do rozmów na każdy temat to forum to nie służy do pisania "o wszystkim i o niczym".Reguły forum obowiązują.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Jaki router ADSL?

Post autor: -=m&m=- »

Provider to Netia. Łączę jakie zostało wykupione to MAX 20. W standardzie dostarczony router netiaspot, który ma wbudowane anteny wewnętrzne i tak sobie radzi z zasiegiem w piętrowym domku jednorodzinnym. W ramach testów podłączyłem TPLINKa TD-W8961ND w nadziei, że zewnętrzne anteny poprawią sygnał, no ale na niewiele się to zdało. Macie jakieś sprawdzone rozwiązanie? czy pozostaje mi zabawa z access pointami?
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
master1201
Nowy
Posty: 166
Rejestracja: 4 sie 2010, o 13:43
Imię: Maciej
Lokalizacja: Śląsk - Strzyżowice !
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: master1201 »

Dosc duzo zalezy tez od karty sieciowej, przy komputerze mam jakas usb po taniosci to duzo slabszy zasieg niz np na laptopie badz telefonie ktory ustawiam w takiej samej odleglosci.

Co do routera mam jakis najprostszy Netgear niestety bez mozliowsci wymiany anten nie ingerujac w obudowe.

Kuzyn obok dom pomiedzy ktorymi jest przestrzen z 20 metrow ma Netgear jakis z 2 antenami i czasami uda mi sie chycic u mnie w domu jego sygnal. U niego w domu nie ma problemow z zasiegiem a jest to dom "kwadraciak" stare budownictwo ,pietrowy, grube sciany.
Jak dobrze pamietam to takie cos:
http://allegro.pl/netgear-dgn2000-adsl- ... 27408.html
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: -=m&m=- »

może coś faktycznie w tym jest bo komputer stacjonarny jest wyposażony w karte wifi TP-Linka TL-WN751ND na Pci i praktycznie nie widzi sieci, natomiast laptop, który leży na biurku tuż obok radzi sobie zdecydowanie lepiej ... czas pomyśleć nad wymianą tej TPLINKowej anteny na jakąś stojącą obok :oko:

Pewnie sporo zależy od samej budowy stropu ale jeśli możesz to spytaj się kuzyna jak wygląda sygnał na kondygnacji, na której nie stoi router.
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
wolga85
Weteran
Posty: 1035
Rejestracja: 12 sty 2009, o 21:03
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gdów (na południe od Krakowa)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 22 razy

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: wolga85 »

Wszystko zależy od anten zarówno karty jak i routera. Dużo też zależy od kąta pod jakim sygnał atakuje ścianę ( najmniejsze straty pod kątem prostym). Osobiście mam router pentagram cerberus z anteną do-okólną 35 cm na poddaszu i sygnał dociera bez problemu na parter przez pierwsze piętro .
6 do 100 czy 6 na 100. Oto jest pytanie
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: !rafi »

Przeciez TPlink to chinszczyzna, ktora dziala wg wlasnych regul.
Proponuje router linksys, z zewnetrznymi antenami oraz mozliwoscia wgrania DDWRT(poszukam na alledrogo i Ci podesle) oraz porzadna karta wifi.
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: -=m&m=- »

!rafi pisze:Przeciez TPlink to chinszczyzna, ktora dziala wg wlasnych regul.
Przesadzasz :oko: w swojej klasie cenowej daje rade
!rafi pisze: Proponuje router linksys, z zewnetrznymi antenami oraz mozliwoscia wgrania DDWRT(poszukam na alledrogo i Ci podesle) oraz porzadna karta wifi.
Z tego co wiem to nie wyszło ani tomato ani DDWRT na jakikolwiek adsl'owy router (w chwili obecnej nie biorę pod uwagę osobnego modemu i osobnego dslowego routera)

Ps. Z linksysa osobiście sam korzystałem i byłem zadowolony do czasu kiedy sie spalił ... poza tym za dużo ostatnio każą sobie płacić za powered by cisco :oko:
Ps2. Aby niepotrzebnie nie iść w koszty spróbujemy na razie zostawić dostarczony przez Netie router a do karty wifi w stacjonarnym kompie dokupię antenę dookólną i zobaczymy co z tego wyjdzie :oko:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: !rafi »

-=m&m=- pisze: Przesadzasz :oko: w swojej klasie cenowej daje rade
Miałem nieprzyjemność konfigurować dwa egzemplarze, z których żaden nie był wstanie dogadać się z komputerami po ustawieniu WPA/WPA2, jedyny protokół zabezpieczeń jaki działał to WEP.
Zdecydowanie lepszym wyborem jest D-Link, którego osobiście używałem przez kilka dobrych lata :-D
-=m&m=- pisze: Z tego co wiem to nie wyszło ani tomato ani DDWRT do jakikolwiek adsl'owy router (w chwili obecnej nie biorę pod uwagę osobnego modemu i osobnego dslowego routera)
A to nawet nie wiedziałem, dobrze wiedzieć na przyszłość :)

A czy nie lepiej zamiast wydawać kase na antene, zakupić karte wifi jakieś lepsiejszej firmy ?

aaaa i jeszcze jedno, czy ten router Netii przypadkiem nie posiada zabezpieczeń, typu maksymalnie dwa podłączone komputery ? Ja osobiście posiadałem router bezprzewodowy z kablówki Vectra, wszystko pięknie ładnie ale jednocześnie mogły być podłączone dwa komputery, dodatkowo router pamiętał adres MAC i jeśli chciało się podpiąć nowe urządzenie np. PS3 to trzeba było dziada restartować. Niestety nie było różnicy czy podłączenie do routera było poprzez kabel czy wifi.
Awatar użytkownika
master1201
Nowy
Posty: 166
Rejestracja: 4 sie 2010, o 13:43
Imię: Maciej
Lokalizacja: Śląsk - Strzyżowice !
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: master1201 »

-=m&m=- pisze:

Pewnie sporo zależy od samej budowy stropu ale jeśli możesz to spytaj się kuzyna jak wygląda sygnał na kondygnacji, na której nie stoi router.
Ruter na 1 pietrze, a uzywany na parterze i 0 problemow.

U mnie po polowie skosu :pig: budynku ktory mozna przyjac ze jest kwadratem 10x10 . To bedzie gdzies mysle ze 12-13 m w lini prostej. Z 1 pietra ruter na wysokosci 2 metrow na szafce, a ja stojacy przed domem z telefonem (po drodze troche scian w tym 1 strop) i czasami jak sie dobrze stanie to chwyci :P
http://imageshack.us/a/img209/7866/domfe.jpg - nie patrzec na umiejetnosci painta, wymiary w m :grin: :twisted:
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: !rafi »

master1201 pisze: http://imageshack.us/a/img209/7866/domfe.jpg - nie patrzec na umiejetnosci painta, wymiary w m :grin: :twisted:
Stary git rysunek :) corel sie chowa :D
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Jaki router ADSL?

Post autor: -=m&m=- »

Dzięki za rysunek i objaśnienie, dzisiaj kupiłem z możliwością oddania dwie anteny dookólne. Jedna 5 dBi a druga 8dBi. Po podłączeniu do karty sieciowej w stacjonarnym komputerze różnicy w łapanym zasięgu pomiędzy nimi nie zauważyłem więcej dało chyba wyniesienie samej anteny z okolic podłogi :oko: Największy zysk zauważyłem po przestawieniu za namowa wolgi routera tak aby był jak najbardziej "w pionie" W chwili obecnej udało mi się osiągnąć RSSI na poziomie 67 dBm co nie jest jakimś super wynikiem ale pozwala na stabilne korzystanie z internetu

Ps. bardziej dokładne pomiary wykazały jednak większą aniżeli zakładałem różnicę pomiędzy antenami. Po zamontowaniu anteny z mniejszym wzmocnieniem (5dBi) RSSI wynosi 76 dBm
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy”