Podnośnik do silnika

Tematy nie związane bezpośrednio z Corsa. Zastosuj się do regulaminu działu.
Regulamin forum
Luźne rozmowy są "bonusowym" działem przeznaczonym dla uzytkowników CorsaSport.pl do dyskusji na tematy nie związane bezpośrednio z Corsą. Jakkolwiek zachęcamy do rozmów na każdy temat to forum to nie służy do pisania "o wszystkim i o niczym".Reguły forum obowiązują.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Podnośnik do silnika

Post autor: Mat »

Siema
Nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanko więc wylądowało ono tutaj, powiedzcie mi czy taki podnośnik:

http://www.motointegrator.motoforum.pl/ ... -profitool

teoretycznie udźwig do 450kg (podejrzewam że spokojnie 300kg utrzyma), czy ten podnośnik wytrzyma mi c20xe z głowicą i osprzętem? potrzebuję na czas modyfikacji (2-3 miesiące) mieć silnik w górze, jak myślicie da rade ?:D

Pozdro i dzieki za rady :D
Awatar użytkownika
Wlasny
Świeżak
Posty: 70
Rejestracja: 22 mar 2012, o 15:50
Imię: Artur
Lokalizacja: Jelenia Góra
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: Wlasny »

A nie mozesz go pozostawic np. na palecie na tak dlugi okres czasu, niz trzymac na marnym stojaku?
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: Mat »

Właśnie nie mogę:/ potrzebuję silnika na wysokości i dostępu dobrego od dołu i z innych stron i z tego co widzę wujek google pokazuje w grafice ze czasem widać że ludzie silniki trzymają na takim czymś. Jakby ktoś posiadał takie coś proszę o opinię :D
szymi870
Nowy
Posty: 238
Rejestracja: 2 lis 2008, o 10:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: szymi870 »

Ten jest nawet zbyt wytrzymały, do 300zł kupisz wystarczający ,a wygoda jest olbrzymia :D
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: Zioo »

tak kupować takie cudo na raz może dwa to chyba szkoda... jak ma wisieć i dostęp mieć od dołu, to może na zwykłym rukcugu podwiesić ? przy okazji bedzie sprzęt do wsadzenia silnika do auta
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: Fifo »

Stojak jak stojak, bezproblemowo utrzyma. Mam 4 takie w firmie, permanentnie coś cos na nich wisi i daja rade ładnych kilka lat. Tak, jak ktos napisał, nie potrzebny Ci taki, moze byc tańszy, jak do domowych zastosowań. Tym bardziej, ze c20xe, nawet z kompletnym osprzetem nie wazy 300kg. Tyle to wazy uzbrojony 6-cio cylindrowy 2JZ Toyoty z dwiema sprezarkami. Polecam, zadne palety, czy inne patenty nie zastapia takiego stojaka, z możliwościa obracania silnika w kazda strone. Wygoda pracy nieoceniona.
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: Mat »

Okej dziękuję wszystkim za opinie, kupie taki tańszy do 250zł, pewnie wytrzyma tylko że kupie chyba na 4ry kółka bo chyba stabilniejszy od trajki :D i wiem że będzie to zakup przyszłościowy bo nie skończy się na jednym silniku i w każdym następnym aucie będzie coś robione. Tak więc kupie tańszy a czy się nie połamie zobaczymy, w razie co umieszczę wrażenia dla potomnych co by mieli odpowiedź na pytanie "Czy taki stojak wytrzyma ciężar c20xe" :D Pooooozdro :D
Awatar użytkownika
Peter
Nowy
Posty: 351
Rejestracja: 20 gru 2012, o 22:44
Imię: Piotr
Lokalizacja: Nowy Sącz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: Peter »

szymi870
Nowy
Posty: 238
Rejestracja: 2 lis 2008, o 10:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: szymi870 »

Dodam tylko ,że zrobiłem sam taki podnośnik za 150zł i spokojnie mogę wieszać na nim 500kg , to nie jest skomplikowane urządzenie więc nie wiem czy warto przepłacać :oko:
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Podnośnik do silnika

Post autor: Mat »

Mnie tutaj boli to że nie mam dostępu technicznego do spawarki i nie umiem spawać jeszcze więc to by było marnotrastwo materiału i czasu :d zakupie jakiś na alledrogo i później zdam relację :d
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy”