Wybór operatora telefonii komórkowej

Tematy nie związane bezpośrednio z Corsa. Zastosuj się do regulaminu działu.
Regulamin forum
Luźne rozmowy są "bonusowym" działem przeznaczonym dla uzytkowników CorsaSport.pl do dyskusji na tematy nie związane bezpośrednio z Corsą. Jakkolwiek zachęcamy do rozmów na każdy temat to forum to nie służy do pisania "o wszystkim i o niczym".Reguły forum obowiązują.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Wybór operatora telefonii komórkowej

Post autor: -=m&m=- »

Od jakiegoś czasu można przenosić bez problemu numer telefonu pomiędzy operatorami. Wraz z całym dobrodziejstwem tego rozwiązania pojawił się problem braku możliwości identyfikacji sieci do jakiej się dzwoni po prefiksie numeru telefonu. W moim przypadku spowodowało to znaczny wzrost kosztów.
W chwili obecnej jestem użytkownikiem simplusa i zastanawiam się nad zmianą taryfy na taką, w której nie ma różnicy do jakiego operatora się dzwoni.
Z mojego punktu widzenia Plus nie przedstawia żadnej interesującej oferty nawet po przejściu na abonament.
Szybkim okiem spojrzałem na dwie promocje innych sieci:
Play http://www.play.pl/oferta/kampanie/simsms-promo.html
Heyah http://www.heyah.pl/abonament/non-stop4
i zastanawiam się nad zmianą operatora. Macie jakieś doświadczenie z w/w operatorami? Jak z zasiegiem itp.
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
szymi870
Nowy
Posty: 238
Rejestracja: 2 lis 2008, o 10:48
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy

Re: Wybór operatora telefonii komórkowej

Post autor: szymi870 »

Play,po przełączeniu na zasięg plusa znikają wszystkie problemy. :oko:
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wybór operatora telefonii komórkowej

Post autor: !rafi »

Ja korzystam z Nju mobile z rachunkiem. Min. opłata miesięczna 9zł, max 57zł razem z internetem(1GB limitu).

Ogólnie Heyah non stop, Nju mobile z rachunkiem oraz Red Bull mobile mają bliźniacze oferty, 29zł za rozmowy no limit, 9zł za sms no limit, jedynie różnice są w opłacie za internet i limicie danych.

A co najważniejsze 1 miesiąc wypowiedzenia umowy, więc jak nie odpowiada to można raz dwa przenieść się do konkurencji.
Awatar użytkownika
Konik
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 957
Rejestracja: 28 maja 2009, o 23:49
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków, spotkać można wszędzie:)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wybór operatora telefonii komórkowej

Post autor: Konik »

Mike ja polecam Play z zasięgiem ok jak przełącze na inną siec...
ale teraz NJU wyszedł z dobra ofertą z rachunkiem ;)
Obrazek
"Nigdy nie lekceważ corsy" ;D
c16xe --> ... ;)

Pamiętaj, wymień świece.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

A tak zasadniczo to po co Ci prepaid?

Pytanie ile rozmawiasz, ile wysylasz smsow i ile potrzebujesz dostepu do sieci. Oferty sa porownywalne, pozostaje tez kwestia jakosci uslug..

PS.
Po przedluzeniu umowy w T-mobile mam nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci krajowych, nielimitowane smsy/mmsy i 2GB netu. Place za to 50 zlotych. Aha - nigdy nie biore oferty z telefonem, bo to sie nigdy nie oplaca.
Obrazek
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re:

Post autor: -=m&m=- »

!markos pisze:A tak zasadniczo to po co Ci prepaid?

Pytanie ile rozmawiasz, ile wysylasz smsow i ile potrzebujesz dostepu do sieci. Oferty sa porownywalne, pozostaje tez kwestia jakosci uslug..

PS.
Po przedluzeniu umowy w T-mobile mam nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci krajowych, nielimitowane smsy/mmsy i 2GB netu. Place za to 50 zlotych. Aha - nigdy nie biore oferty z telefonem, bo to sie nigdy nie oplaca.
nie upieram się przy prepaid, dotychczas miałem i nie widziałem potrzeby zmiany.
Większość numerów, z którymi prowadzę dłuższe i częstsze rozmowy jest w Plusie. Kilka osób, z którymi chciałbym utrzymać kontakt telefoniczny poprzenosiło numery i są w T-mobile lub Play. Pakiet internetowy 1GB mi wystarcza. Sms/mms śle kilkanaście w miesiącu. Telefon w ofercie nie jest mi potrzebny. W miejscach, w których przebywam zdecydowaną większość czasu w Plusie nigdy nie miałem problemów z zasięgiem.
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Skoro juz zdecydowales, to po co pytasz :grin:
Obrazek
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Wybór operatora telefonii komórkowej

Post autor: -=m&m=- »

no właśnie nie zdecydowałem. W Plusie za podobną ofertę do Twojej muszę zapłacić 2 razy więcej http://www.plus.pl/indywidualna/Aboname ... /TylkoSIM/
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
!rafi
Nowy
Posty: 366
Rejestracja: 30 lis 2008, o 16:50
Imię: Rafał
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 5 razy

Re: Wybór operatora telefonii komórkowej

Post autor: !rafi »

Dlatego bierz Nju(orange) albo Heyah(T-mobile) i z bańki.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Post autor: !markos »

Oferta dla stalych abonentow w T-mobile jest taka sama jak dla tych, ktorzy przenosza numer i wyglada tak: http://www.t-mobile.pl/pl/indywidualni/ ... efonu-nowa

..wiec jak tam sobie chcesz Michciu, wybieraj :grin:

Swoja droga niezle z dupy te ceny w Plusie, spojrzalem i maja sie troche nijak do tego co oferuje konkurencja :zakrecony:
Obrazek
makram
Świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 13 kwie 2012, o 15:19
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wybór operatora telefonii komórkowej

Post autor: makram »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy”