Hamowanie i redukcja z międzygazem

Tematy nie związane bezpośrednio z Corsa. Zastosuj się do regulaminu działu.
Regulamin forum
Luźne rozmowy są "bonusowym" działem przeznaczonym dla uzytkowników CorsaSport.pl do dyskusji na tematy nie związane bezpośrednio z Corsą. Jakkolwiek zachęcamy do rozmów na każdy temat to forum to nie służy do pisania "o wszystkim i o niczym".Reguły forum obowiązują.
ODPOWIEDZ
Rays
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:19
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Hamowanie i redukcja z międzygazem

Post autor: Rays »

Cześć. Nie wiedziałem w jakim dziale zamieścić to pytanie.. mam nadzieję że trafiłem dobrze.. :) Otóż od pewnego czasu zastanawia mnie jedna rzecz, czy w corsie B na seryjnych pedałach da się zrobić podczas hamowania redukcję z międzygazem? Bo ja ilekroć razy próbowałem to zanim sięgnąłem drugą częścią stopy do pedału gazu to wcisnąłem już pedał hamulca do połowy.. :D Wie ktoś jak to ugryźć ? :) ćwiczyć czy raczej przy tym ustawieniu pedałów jest to niemożliwe? :D Pozdrawiam i dzięki z góry za udział w konwersacji :)
Awatar użytkownika
raf02
Nowy
Posty: 249
Rejestracja: 1 sty 2014, o 00:00
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: Saab B204 Turbo
Lokalizacja: Radzyń Podl.
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Hamowanie i redukcja z międzygazem

Post autor: raf02 »

A opanowałeś tą sztukę na innym sprzęcie czy symulatorze?
Też czasami próbuję robić międzygaz (przeważnie na swoim symulatorze) i mam tak samo że za mocno przyhamowuje i albo za mało albo za dużo gazu.
Dla mnie stanowczo jest to niewygodne takie wykręcanie stopy :grin: ale by być lepszym i oszczędzić układ napędowy to jest to mus w skrzyni manualnej.
Corsa B & Saab | 2.0 Turbo projekt
225HP / 347Nm
Rays
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:19
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hamowanie i redukcja z międzygazem

Post autor: Rays »

No właśnie, że nigdy jakoś nie było okazji się tego nauczyć.. przykładałem nogi u kolegi w BMW do tego manewru to wydaje się to znacznie łatwiejsze, a w corsie jednak ilość miejsca i te niewygodne wygięcie.. nie mogę tego przebić :D Dlatego właśnie założyłem ten temat, bo może są jakieś sposoby żeby sobie to ułatwić :D
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Hamowanie i redukcja z międzygazem

Post autor: Porszak »

Nie wiem jak w innych autach, ale w corsie pedał gazu może być za głęboko w stosunku do hamulca.
Jak chodzi Ci o hamowanie na torze ten miedzygaz nie jest aż tak potrzebny przecież, a na ulicy(jadąc bez napinki) zwyczajnie przekładam noge z hamulca na gaz.
JAk nie widzięliście, a nie zakładam tego, to poszukajcie pod hasłem foot work.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
raf02
Nowy
Posty: 249
Rejestracja: 1 sty 2014, o 00:00
Imię: Rafał
Model auta: Corsa B
Silnik: Saab B204 Turbo
Lokalizacja: Radzyń Podl.
Podziękował;: 5 razy
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Hamowanie i redukcja z międzygazem

Post autor: raf02 »

Porszak pisze: 18 lut 2019, o 18:46 Jak chodzi Ci o hamowanie na torze ten miedzygaz nie jest aż tak potrzebny przecież,
Z przednim napędem może i tak, ale jak jest napęd na tył to przy redukcji gdy będzie duża różnica obrotów tylna oś może zerwać przyczepność, szczególnie jak redukcja jest na jakimś zakręcie/łuku
Corsa B & Saab | 2.0 Turbo projekt
225HP / 347Nm
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Hamowanie i redukcja z międzygazem

Post autor: Porszak »

Zgadza sie, ale zawsze możesz sprzegło puszcząc delikatnie, a w zakręcie sie przecież nie hamuje max siłą, a tylko jakies drobne korekty robi.

moim zdaniem pedał jest za nisko, żeby wygodnie klepac gaz przy redukcjach.
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Rays
Świeżak
Posty: 65
Rejestracja: 24 lip 2018, o 22:19
Podziękował;: 4 razy
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Hamowanie i redukcja z międzygazem

Post autor: Rays »

No według mnie właśnie też jest za nisko, aczkolwiek pewnie po odpowiednim wytrenowaniu stopy do takiego wyginania szło by to robić.. tylko czy jest sens :D no jak macie większe doświadczenie z corsami ode mnie to nie będę się mądrował i po prostu będę starał się jeździć płynniej, bo nieraz przed zakrętami zdarzało mi się zredukować tak że koła się na moment blokowały :( ale to widocznie brak mojego ''ogaru'' :) myślę że temacik wyczerpany bo na yt też nie znalazłem nikogo kto by jeździł corsą z międzygazem :D Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy”