Corsa A GSi&KJS

Tuning Corsy - To forum ma na celu prezentację Waszych projektów, modyfikacji i tego wszystkiego co zrobiliście przy swoich Corsach aby poprawić fabrykę.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
many
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 16:46
Imię: Many
Lokalizacja: Rzeszów-Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Corsa A GSi&KJS

Post autor: many »

Witam tak to sie stało ze młodziencza milosc do corsy sie nawrocila i kupiełem sobie spowrotem corse z mysla o Kjs a ze nadazyla sie okazja to dlugo sie nei zastanawialem . Corsa gsi skladaczek przywieziony z niemiec w 1996r z z certyfikatem FISA .Jednym z mankamentów autka był silniczek Brak kompresji na 1 cylindrze po puzniejszym sciagnieciu głowicy okazało sie ze tłok nie wytrzymał presji a luzy na tulejach były takie ze mozna było sprawdzic czy sa pierscienie .Reanimacja silniczka okazała sie nie opłacalna a ze posiadałem silnik z poprzedniej mojej corsy ktora kolega rozbił;( na latarni zdecydowałem sie na swapa c20seh Silniczek 8v o mocy 130ps .Ile pozostało to nie wiem ale corsa sobie radzi .Juz chwilke jezdzi na tym silniczku Nie jest jeszce dopracowane w 100% ale to tylko z przyczyny braku czasu pracuje w krk a mieszkam w rzeszowie wiec zostaja mi tylko wekndy .
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
z czasem wszystko sie zmieniło oraz i silniczek w corsie zdecydowałem sie na xe wiekszy potencjal do szukania mocy .I dalatego kupiłem całego dawce vectre 2000 silniczek 2.5 motronic głowcia ks700 niestety zagazowana ale w bardzo dobrej kondycji kompresja od 14.5 do 14.7 i na jednym 14.2 wiec nei jest tak zle . Przy tym swapie postanowiłem ze byedzie zrobiony tak jak bog przykazał czyli przygotowanie komory obspawanie kielicho i podluznic bo wczesniej byly tylko punktowo kilka fotek z prac i koncowego efektu .
Prace przy wyciagnieciu seha .
Ale nie obyło sie bez przygód złapała mnie policja i chciala ukarac mnie mandatem ze prace przy corsie ida strasznie wolno . O to i ona :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
KIlka fotek przy pracy dawcy :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
rece ktore lecza wizja wyciagniecia silnika coraz blizsza
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I prace juz przy corsie przygotowanie pod xe i przymiarka:)
Kilka foteczekz przymiarki :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zakonczenie prac blacharsko lakierniczych :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I to co najlepsze koncowy efekt duzo czasu i posiwecen ale sie udało :)
eszcze pozostało do porobienie zeby to ładnie wygladało ale jak narazie brak czasu koniec urlopu ale dziewczyna sie postarała i ładnie wypolerowała dekiel na silniku z własnej inicjatywy :) tez byłem w szoku a teraz ma zamiar pokrywe wypolerowac \ :mrgreen:
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: -=m&m=- »

Gratulacje udanego swapu :)2 Cieszy oko Corsa A bo niewiele ich na tym forum sie prezentuje :(

Ps. Gdzie taka miła Policja daje mandaty :grin:
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
-=kLaRi=-
Support Team
Support Team
Posty: 3290
Rejestracja: 23 lip 2004, o 10:49
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: -=kLaRi=- »

Super, jak ja lubie patrzeć na swapy w stodole :D aż pozazdrościć tyle miejsca :D hyhy
Niech służy!!
Kiedyś CORSCHE :) Corsa B 1994 c20xe... :)
Teraz Audi A3 Sportback S-Line 2012 2.0TDI CR 170->210KM , Pakiet zderzaków S3, 19" + gwint i czerwone pasy :D
https://www.facebook.com/KolorowePasy/
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: Porszak »

fajny kolorek. skoro xe bo wiekszy potencjal, to jakie sa plany na przyszlosc?
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
many
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 16:46
Imię: Many
Lokalizacja: Rzeszów-Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: many »

dzisiaj mierzylem cisnienie na listwie i na wolnych obrotach wychodzi 0.22 Mpa a z zaslepionym podcisnieniem 0.29Mpa troszke malo wymienielem regulator ale nei mialem juz czym pomierzyc.Zrobiłem juz zacinajaca sie przepustnice przyczyna bylo brak luzu pomiedzy mala a duza przepustnica jezdzeli delikatnie dotkneło sie pedał gazu to wczesniej rownomiernie otwierała sie duza i mała a powino byc ze pierw małą delikatnie sie otwiera a pozniej dopiero duza.I czujnik tpsa jest teraz ok.
Ale niestety dalej jezeli wcisne pedał gazu intensywnie do dołu przepustnica otwiera sie na ful i nie zaleznie na jakim biegu i na jakiej predkosci obrotowej silnika sekunde jedzie a za chwilke brak mocy a za chwilke magiczne powrocenie .I o co tu chodzi:(

a co do dalscych modyfikacji albo wałeczki ostre bo autkiem i tak jezdze na wekendach zeby poszalec albo uturbienie oraz malowanie autka bo wczesniejszy wlasciciel pomalowal dzwi pedzlem co mnie bradzo boli .Ale tak naprawde czas pokaze jak to bedzie finansowo :(

-- 18 kwi 2010, o 20:28 --

W miedzy czasie w listopadzie miałem stłuczke i na moje nieszczescie trafiło mi sie ubezpiecczenie w Ptu sprawcy i na wypąłte czekałem 3 miesiace:(
URL=http://img265.imageshack.us/i/dsc01110y.jpg/]Obrazek[/URL]Obrazek
ObrazekObrazek
ale juz sprawa prawie ogarnieta
Obrazek
Obrazek[/
Gdzie niegdzie pokazywał sie juz orginalny lakier corsy wiec postanowiłem u znajomego lakiernika pomalowac cała corse plan juz prawie wykonany zostałą tylko do pomalowania karoseria autka ktora jest juz prawie przygotowana :) moze w tym roku uda mi sie cos wkoncu pojezdzic Corsa :)
[url=http://img192.imageshack.us/i/20100412178.jpg/]Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nie cały tydzien pracy i jest efekt pomalowane sa wszystkie eleemnty nadwozia zostanie jeszcze buda i srodek :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
many
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 16:46
Imię: Many
Lokalizacja: Rzeszów-Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: many »

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Niestety corsa zmienia właściciela i zaczynam kolejny wymarzony projekcik .:)
Oczywiście będzie to też Corsa tylko tym razem mało widoczna na polskich drogach wersja Tr z bardzo poważnym silniczkiem:)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: Zioo »

zapowiada sie ciekawie :)
a ta w sedanie nie jest moze do sprzedania ??:> szukam wlasnie takiej 2d :>
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
many
Świeżak
Posty: 81
Rejestracja: 7 wrz 2009, o 16:46
Imię: Many
Lokalizacja: Rzeszów-Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: many »

Ta w sedanie to własnie Corsa A TR(trój bryłowa):d autko na mój kolejny projekcik :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Corsa A GSi&KJS

Post autor: Porszak »

mam nadzieje ze pojawi sie w naszych projektach. fajne coupe :oko:
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasze Projekty”