Większe hamulce w Corsie

Rozmowy o Corsie. Tematy zwiazane z Klubem CorsaSport.pl. Dyskusje nie związane z Corsą umieszczamy w Luźnych Rozmowach!
Regulamin forum
PRZECZYTAJ: Główne Reguły CorsaSport.pl
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
K12Rally
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 13 lis 2008, o 17:35
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Większe hamulce w Corsie

Post autor: K12Rally »

Witam, chcialbym załozyć większe hamulce z przeodu w Corsie B GSi, z jakiego modelu mogą to być hamulce( Vectra, Calibra) ? Czy wiążą się z tym jakies przeróbki? Czy jest to rozwiązanie typu plug&play ? Widzialem, że parę osób ma u siebie takie hamulce, czy moglibyscie się podzielić wiedzą jak sie do tego zabrać? Dodam, że hamulce bedą używane w sporcie (KJS, rallyspirnty) jak i do jazdy na codzień. Z góry dzięki za wszystkie informacje na ten temat :)
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: fotograf »

CB GSi ma z przodu już 256mm wentylowane ale 20mm grube, z Calibry, Kadetta big block, astry big block, vectry bigblock możesz założyć kompletne zaciski z jarzmami i tarczami 256mm ale gr 24mm, nie wiem czy będzie duża różnica w hamowaniu na samej tylko większej wentylacji tarczy, innym rozwiązaniem są hamulce z calibry Turbo 288mm 25mm grube, ale w oryginale tarcze są na 5 śrub i trzeba zamawiać te tarcze specjalnie na 4 śruby np we firmie Mikoda, ale wtedy wchodzą już tylko felgi min 15 cali. Same zaciski zestaw 256/24 jest plug&play a 288/25 również jeśli kupi się tarcze na 4 śruby :oko:
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
Cyna
Nowy
Posty: 165
Rejestracja: 3 gru 2008, o 18:53
Imię: Marek
Lokalizacja: Wągrowiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: Cyna »

a serwo od corsy będzie dobrze się sprawowało przy takich hamulcach czy konieczna jest wymiana na jakieś z Cali itp.?? chodzi mi o 256/24?
DTM corsa:)
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: fotograf »

Da radę :oko: a w przyszłym tygodniu sam się przekonam :-D Od biedy można założyć serwo z nubiry, ma średnicę 220mm i wejścia takie jak ta z corsy, nie wiem tylko czy corsowa ma średnicę 200 czy 220
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
Awatar użytkownika
K12Rally
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 13 lis 2008, o 17:35
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: K12Rally »

Chyba musze zmierzyc u siebie te tarcze :) Rozumiem ze takie dadzą radę: http://www.motoallegro.pl/item610029965 ... a_2_0.html ?? :) Zastanawiam się tylko czemu prawie nie ma nacinanych i czy te nacięcia naprawde są warte dodatkowych ok. 100zł bo znalazłem cos takiego:
http://www.motoallegro.pl/item608687796 ... o_max.html 139zł/szt
do tego klocki np. http://www.motoallegro.pl/item616534787 ... tra_b.html 124zł/komplet. Wychodzi 139x2+124= 402zł. Zastanawiam się czy jest sens wydawac te dodatkowe 100zł co o tym myslicie?
Awatar użytkownika
cwirus88
Nowy
Posty: 320
Rejestracja: 22 cze 2008, o 07:38
Imię: Michał
Lokalizacja: Świętochłowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: cwirus88 »

Nie chce powodować wojny, ale w seryjnych cheblach jakimi są Brembo Max te nacięcia to raczej bajer :oko: nacięcia i wiercenia są przydatne dopiero wtedy kiedy masz super wypas hamulce i chcesz jeszcze tych kilku procent na poprawę skuteczności hamowania (nacięcia mają odprowadzać niby pył i ciepło podczas hamowania).

Ja bynajmniej śmigam teraz na brembo max, co prawda 236x13 i jakoś specjalnie nie widze superaśnego hamowania, zatem pakuje 256 też :-D

Zatem moim zdaniem nie warto przepłacać tych 100 zł. Kup gładkie tarcze, a jak masz budżet to zainwestuj w lepsze kloce :)2
Wylyź.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: !markos »

hamuje sie srednica i klockiem, a nie nacieciami na tarczy. najlepsze co mozna kupic to brembo oro, ale jesli przegladasz komplety za 3 stowki, to chyba nie ten budzet...

kup jakakolwiek przyzwoita gladka tarcze i porzadny klocek. nizej niz ds performance raczej nie schodz.
Obrazek
Awatar użytkownika
K12Rally
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 13 lis 2008, o 17:35
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: K12Rally »

Własnie tak gdzieś słyszałem, ze te nacięcia to naciągane jakieś, także gładka tarcza jest jasna. Teraz sprawa klocków, szczerze mowiąc nie myślałem o zakupie jakiś super sportowych i że mają one aż takie znaczenie :) ale może się zastanowie :) Akurat ds performance nie znalazłem do opla na allegro, moznaby sprobowac w hurtowni zapytac, jakie jeszcze ewentualnie sportowe klocki polecacie/uzywacie?
Awatar użytkownika
cwirus88
Nowy
Posty: 320
Rejestracja: 22 cze 2008, o 07:38
Imię: Michał
Lokalizacja: Świętochłowice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: cwirus88 »

!markos pisze:nizej niz ds performance raczej nie schodz.
a ferodziaki premier dają radę przy seryjnych brembo?
Wylyź.
Awatar użytkownika
!markos
M A S T E R
Posty: 7632
Rejestracja: 13 paź 2002, o 23:55
Imię: mihau
Lokalizacja: waw
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: !markos »

co rozumiesz pod pojeciem "daja rade"? czy zatrzymaja samochod kilka razy z 200 do 50 w ciagu 2 minut, czy raczej chodzi o jedno hamowanie ze 100 do 50 i kolejne kilkaset metrow spokojnej jazdy? bo wiesz.. to duza roznica.

do dupowozu to nadaje sie wszystko co nazywa sie klocek hamulcowy. do czegos wiecej juz niekoniecznie.

ds performance jest normalnie dostepny do 256/24, numer czesci FDS584, w intercarsie jest 6 kompletow, 397pln w detalu.
Obrazek
Awatar użytkownika
corse
Świeżak
Posty: 30
Rejestracja: 31 gru 2011, o 12:41
Imię: Kuba
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: corse »

Czy każda tigra miała tarcze 256mm
sview
Świeżak
Posty: 99
Rejestracja: 23 lip 2013, o 13:25
Imię: Radek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: sview »

Z tego co wiem to tigry miały 236 chyba wszystkie
Awatar użytkownika
Zynio
Swój
Posty: 529
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:32
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Miasto smoka (Kraków)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: Zynio »

sview pisze:Z tego co wiem to tigry miały 236 chyba wszystkie
Tigra A miała:
256/20mm
corsy B miały:
236/12,7mm
236/20mm
256/20mm
Awatar użytkownika
chudy
Świeżak
Posty: 18
Rejestracja: 2 lut 2010, o 23:58
Imię: Paweł
Lokalizacja: SRB
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: chudy »

wracajac do wczesniejszych postow to mozna pokombinowac z tarczami z corsy d 1,3cdti 90km bo mają 284mm i rozstaw 4x100
a co do serwa to po małych przeróbkach wchodzi do corsy podwojne serwo z omegi:)
Awatar użytkownika
mehes
Moderator Leader
Moderator Leader
Posty: 1535
Rejestracja: 4 gru 2009, o 23:10
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 14 razy
Kontakt:

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: mehes »

poczytaj TU
[album]3178[/album]
Pomogłem postaw +
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Awatar użytkownika
Zynio
Swój
Posty: 529
Rejestracja: 5 maja 2003, o 19:32
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Miasto smoka (Kraków)
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 7 razy
Kontakt:

Re: Większe hamulce w Corsie

Post autor: Zynio »

chudy pisze:wracajac do wczesniejszych postow to mozna pokombinowac z tarczami z corsy d 1,3cdti 90km bo mają 284mm i rozstaw 4x100
a co do serwa to po małych przeróbkach wchodzi do corsy podwojne serwo z omegi:)
Nie wiem czy sprawdzałeś, ale te tarcze są za wąskie do zacisków ze starej calibry/vectry A które miały 284x24 i wysokość tarczy 41mm, corsa D miała tarcze 284x22 43,5mm wysokości to takie info zanim coś napiszesz!!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Corsa Klub”