Swap na c20LET(c20xe, c20ne i in. 2.0). jakie półosie?

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gsimaniac
Bez listowiec ;-)
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2009, o 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Swap na c20LET(c20xe, c20ne i in. 2.0). jakie półosie?

Post autor: gsimaniac »

Nabyłem już serduszko i powoli bede zabierał się do roboty. nie wiem co robić z półsiami. Znajomy poradził mi żeby je ciąć i spawać ale wedłóg mnie to takie "zmotane" półosie nie ogarną nawet 1.0 12v przy wyjeździe z garażu.
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Swap na LET co z półosiami?

Post autor: Porszak »

dorobic na zamowienie, sprawdzic w naszej szukajce lub przejrzec w projektach auta z c20xe, moze jest tam cos nt polosi. jesli pamietam to na jakiejs stronce zach byla mowa o polosiach z ascony 1.6D
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
prognet3
Świeżak
Posty: 50
Rejestracja: 13 mar 2008, o 02:39
Lokalizacja: Wawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Swap na LET co z półosiami?

Post autor: prognet3 »

Z tego co mi wiadomo a wiem ze mocno zzmodyfikowany Let smiga u Alla z corsa A wystarczy dać polosie z kadeta gsi, calibry,astry gsi. Ja u siebie w c20xe mam prawą polos lamana z calibry, pasuje plug&play natomiast lewa skracana z calibry(jest za dluga o jakies min 3cm). Co dziwne miala pasowac prawa polos z kadeta i w momi przypadku byla za krotka. Silnk powieszony na patencie prawie M-tech. Skracana oska robiona przez kolege który ogarnaial polosie do corsy Alla. W przypadku zmiany polosi na wieksze(calibra astra kadet) trzeba zmieniac piaste, toczyc piaste (astra,kadet,calibra)na wymiar korsy.
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Swap na LET co z półosiami?

Post autor: Fifo »

Wystarczy max 10min w internecie, żeby uzyskac odpowiedź na to pytanie zamiast kombinować kto, co i gdzie słyszał/czytał. Jak ktoś twierdzi, że wchodzą bezproblemowo półosie z Vectry A to niech się jednak zastanowi czy Vectra A i Corsa A czy B ma taki sam rozstaw kół...
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
Porszak
Support Team Leader
Support Team Leader
Posty: 5671
Rejestracja: 30 lis 2003, o 22:27
Imię: Marcin
Lokalizacja: EBE-Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy
Kontakt:

Re: Swap na LET co z półosiami?

Post autor: Porszak »

Fifo 10 min to pewnie dla tych, ktorzy wiedza dokladnie czago szukac :oko: .
po tym jak zwrociles uwage na te polosie (swoja droga to z doswiadczenia jednej osoby wiem ze polos z VA nie pracuje dobrze w calym zakresie skoku zawieszenia, jesli dobrze pamietam) przypomnialo mi sie ze na tej zach stronie bylo o polosiach i o przegubach
ten linku juz jest na forum, trzeb atylko szukac http://www.corsa-novatuning.nl/uk/PartsA.htm
Obrazek
C16XE stage 0.5 158KM/195Nm
stage 0.75 :) 176KM/187Nm
Awatar użytkownika
-=m&m=-
Website Admin
Website Admin
Posty: 4925
Rejestracja: 25 kwie 2004, o 17:33
Imię: Michał
Lokalizacja: Wrocław/Ziemia Obiecana
Podziękował;: 7 razy
Otrzymał podziękowań: 12 razy
Kontakt:

Re: Swap na LET co z półosiami?

Post autor: -=m&m=- »

Jest również na forum temat traktujący o swapie silnika :oko: W moim przypadku (zastosowanie kopii kitu m-techa) prawa półos pasowała idealnie, natomiast lewa była zbyt długa ( pozostaje jazda bez zabezpieczeń na przegubach-srednio dobry pomysł, lub minimalne skrócenie półosi)

Foty oryginalnej i skróconej półosi
[album]2506[/album] [album]2507[/album]
"Wszyscy wiedzą, że coś nie da się zrobić. I wtedy pojawia się ten jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to coś robi."- Einstein Albert
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Swap na LET co z półosiami?

Post autor: Fifo »

W tym linku który podałeś Porszak jest 80% informacji potrzebnych do swapa. Skoro jest on na forum to nawet dla osoby nie wiedzącej czego dokładnie szuka 10min to wystarczający czas aby ta informację znaleźć. Dokładnie jest tak jak piszecie, jedną półoś trzeba dac krótszą bo inaczej będą trzaskac przeguby az miło ;)
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
szczygielek
Świeżak
Posty: 45
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 22:26
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Jaka długość polosi do c20xe(i in 2.0) w cb

Post autor: szczygielek »

Witam.
Mam pytanie.
Wie ktoś może jakie są długości półosi w corsa b. obojętnie czy to 1,2 1,4 1,6.
Interesuje mnie konkretnie ile ma sam "pręt" bez przegubów.
Mam już wszystko przygotowane na swap tylko pozostały mi półosie.
Nie chcę kombinować troszkę od astry,kadeta i vectry.
po prostu mam jakieś półosie na big block i kilka sztuk z corsy a.
wiem że corsa a ma troszkę krótsze.tylko nie wiem ile to jest to troszkę??
mając konkretną długość mogę sobie zrobić z resztek jakieś ośki i nie stać z rozebranym autem nie wiadomo ile i dopiero załatwiać osprzęt.
Więc taka prośba.ma ktoś może takie coś porozbierane albo czy ktoś mierzył??
Za pomoc będę dozgonnie wdzięczny.
pozdrawiam :)9
W planach....
CB c20ne supercharger
110KW +++
Na chwilę obecną c20ne + sterowanie c12nz :)
Nie znam się na diwajsach typu:
żarówki,lampki,breloczki,uchwyciki,pierdołki,guziczki i takie tam....najlepsze rozwiązanie to sprawdzone rozwiązanie ;)
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: STELMI »

corsa a z tego co pamiętam ma o 3cm na stronę krótsze półosie. Jaki chcesz robić swap? Jeżeli na 2.0 to ja bym wolał przerobić piasty kół, żeby dać w całości półosie (ew. lekko skrócone) od dawcy, łącznie z przegubami. Jakoś kombinacje: dam trochę od corsy, trochę od dawcy do mnie nie przemawiają, bo zostaje słabe ogniwo, które prędzej czy później może się wysrać, bo jednak przeguby w corsie zostały przewidziane na o wiele mniejsze moce.
Jeżeli chcesz dać profi przerobić półosie to najlepsza firma w PL od tego typu podzespołów mieści się w Toruniu:
http://www.motomax.pl/

EDIT: doczytałem, że masz w profilu napisane c20ne, więc powyższe info jak najbardziej powinno ci się przydać.
Awatar użytkownika
szczygielek
Świeżak
Posty: 45
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 22:26
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: szczygielek »

STELMI pisze:corsa a z tego co pamiętam ma o 3cm na stronę krótsze półosie. Jaki chcesz robić swap? Jeżeli na 2.0 to ja bym wolał przerobić piasty kół, żeby dać w całości półosie (ew. lekko skrócone) od dawcy, łącznie z przegubami. Jakoś kombinacje: dam trochę od corsy, trochę od dawcy do mnie nie przemawiają, bo zostaje słabe ogniwo, które prędzej czy później może się wysrać, bo jednak przeguby w corsie zostały przewidziane na o wiele mniejsze moce.
Jeżeli chcesz dać profi przerobić półosie to najlepsza firma w PL od tego typu podzespołów mieści się w Toruniu:
http://www.motomax.pl/

EDIT: doczytałem, że masz w profilu napisane c20ne, więc powyższe info jak najbardziej powinno ci się przydać.

No tak.
piasta sie nie sprawdza....
niestety pękła po jakimś czasie.
a na spawanych dawałem rade z xe i z ne turbo.
tylko że to miałem w CA.
Podobno.....ale to podobno sa dłuższe z Cb o 33mm?????????
teraz nie wiem.
pozdrawiam
W planach....
CB c20ne supercharger
110KW +++
Na chwilę obecną c20ne + sterowanie c12nz :)
Nie znam się na diwajsach typu:
żarówki,lampki,breloczki,uchwyciki,pierdołki,guziczki i takie tam....najlepsze rozwiązanie to sprawdzone rozwiązanie ;)
Awatar użytkownika
cursor
Nowy
Posty: 218
Rejestracja: 7 maja 2006, o 11:14
Lokalizacja: Racibórz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: cursor »

A to ciekawe, jeździ kilka cors turbo(a i b) na toczonych piastach i jakoś nic się nie dzieje.
M.in. kumpel tak ma w corsie B. Najpierw miał c20xe, teraz ma c20let i nic się piastom nie dzieje.


Co do półosii to na pewno pasują półosie z vectry A i calibry. Niestety nie mam wymiarów półosii.
Jeden lubi słuchać, drugi jak go słyszą , ot taka sobie różnica .....
Awatar użytkownika
pajak2444
Świeżak
Posty: 88
Rejestracja: 7 lut 2009, o 12:02
Lokalizacja: Długołęka/Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: pajak2444 »

Na 100% nie są p&p, zwóćcie uwagę, że CB ma mniejszy rozstaw kół niż cali czy vectra a.
Czemu wszyscy tak strzegą tej tajemnicy?
Jeżdzi tych cb z c20 conajmniej 10 w klubie i nikt nic nie wie......
Awatar użytkownika
szczygielek
Świeżak
Posty: 45
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 22:26
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: szczygielek »

pajak2444 pisze:Długość całkowita CB :
Lewa: 590mm
Prawa: 940mm
oba wymiary od czoła piasty do czoła piasty

Kolego Pająk2444
Dokładnie takie jak napisałeś.
poszukałem w ofercie intercars i to jest dokładnie taki wymiar jak podałeś.

Myślałem że na forum ktoś bardziej będzie chętny do pomocy(mówię tu od swaperach).Tak czy inaczej długość już mam.Dzięki wielkie i pozdrawiam :pig:

vectra to 965mm długa i krótka to 618mm
W planach....
CB c20ne supercharger
110KW +++
Na chwilę obecną c20ne + sterowanie c12nz :)
Nie znam się na diwajsach typu:
żarówki,lampki,breloczki,uchwyciki,pierdołki,guziczki i takie tam....najlepsze rozwiązanie to sprawdzone rozwiązanie ;)
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: Fifo »

Panowie, temat półosi do CB z 2.0 powraca jak boomerang, a znalezienie odpowiedzi na to pytanie zajmuje około 2-3 min szukania w necie, a żeby było śmieszniej to link był podawany na forum kiedyś, tak więc jest nawet do znalezienia w szukajce na tym forum. Dla leniwych jeszcze raz: http://www.corsa-novatuning.nl/uk/PartsB.htm

Półosie z VA na 100% nie pasuja bez przerabiania, CB ma mniejszy rozstaw kół...to jak moga pasować??? Oczywiście da się je włozyć, ale przeguby pożyja bardzo krótko!!!

I bynajmniej nie chodzi o niechęc do pomocy tylko tak jak niektórym nie chce się poszukać, tak niektórym może się nie chcieć n-ty raz tego samego pisać!
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
pajak2444
Świeżak
Posty: 88
Rejestracja: 7 lut 2009, o 12:02
Lokalizacja: Długołęka/Wrocław
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: pajak2444 »

Dla porównania
VECTRA I CALIBRA
krótka 618mm
długa łamana 965mm

wynik:
Lewa CALI: -28mm >590
Prawa CALI : -25mm > 940

Końcówki można skrócić o 5mm na strone, więc tak czy owak zabraknie nam jeszcze 15 i 18mm

Ciąć czy napawać ??

Ile CB jeżdździ tutaj na toczonych piastach, a ile na spawanych półosiach?
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: Fifo »

szczygielek pisze:
dzięki kolego za odpowiedź.te stone juz widziałem dawno,słuzyła mi jako podkładka do mojego pierwszego swapa na 2,0 do CA.
Jednak nie za bardzo umiem po angielsku i było mi ciężko to rozszyfrować.
Jest tam podane ale do CA a do CB podobno sie robi minimalnie dłuższe.
W wyszukiwarce forum odnalazłem tylko tematy z odpowiedzią że mam wsadzać od viki lub toczyć piasty-czego nie chciałem robic.
dzięki i pozdrawiam
Nie kolego, w linku który wkleiłem jest podany wymiar półosi do CB. Na stronie jest i to i to i nie trzeba być orłem z angielskiego, żeby na głównej stronie wybrać do CA: Nova -> conversion to 2.0 16V lub analogicznie dla CB: Corsa -> conversion to 2.0 16V. Poza tym tekst jest tak krótki, ze na pewno znalazłby się ktoś w Twoim otoczeniu kto spokojnie przełożyłby Ci te kilka zdań na polski.
pajak2444 pisze:Ile CB jeżdździ tutaj na toczonych piastach, a ile na spawanych półosiach?
Ja jeżdże na skracanych półosiach i toczonych piastach, robię tak w każdym aucie, w którym swapuje silnik i nie ma z tym najmniejszego problem. Warunek jest oczywiście jeden, ze wszystko zostanie wykonane z głową!
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: Fifo »

Panowie, w skrócie: jest CB i silnik 2.0 16V ze skrzynią np F20, sa kompletne półosie do tej skrzyni razem z przegubami. Należy rozebrac półosie z przegubów, skrócić do wymiaru podanego w linku wyżej, zamontowac przeguby. Wziąść piastę z dawcy, ztoczyc na odpowiedni wymiar, przeprasować piastę z nowym łożyskiem do zwrotnicy z CB i złożyć do kupy. Tyle całej filozofii!
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
szczygielek
Świeżak
Posty: 45
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 22:26
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: szczygielek »

RotkiV pisze:mi ojciec powiedział (spawacz z dostepem do wielu fajnych obrabiarek) ze spawanie połosiek ktore maja przeniesc takie siły to bezsensu pomysł.... zadnym problemem jest skrocenie połosi nafrezowanie rowków i wytocznie rowka pod pierscien zabezpieczajacy. wiec nie wiem czy warto sie pchac w spawanie i pozniejsze awarie

Miałem już spawane! :)23
wytrzymały bez problemu c20xe-karcone jak diabli
wytrzymały bez problemu c20ne +turbo koników pewnie nie było więcej niz w xe ale za to moment był na pewno większy :-D
działały,przyjmowały strzały ze sprzęgła,ostre ruszanie spod świateł itd.
Nie jest to spawanie kija do kija.Tylko nabicie w tuleje długości 60mm średnicy 40mm
Frezowanie?toczenie itd?
Jakoś to do mnie nie przemawia,tak samo jak przedłużanie wahaczy,zmiana mocowania amortyzatora u góry,toczenie piast,podkładanie żyletek pod panewki i innego tego typu rodzaje tuningu.
Fakt że jak zespawasz kij do kija to szybciutko spaw sie zerwie.ale tylko nabij na tuleje i będzie nie do zerwania.
W planach....
CB c20ne supercharger
110KW +++
Na chwilę obecną c20ne + sterowanie c12nz :)
Nie znam się na diwajsach typu:
żarówki,lampki,breloczki,uchwyciki,pierdołki,guziczki i takie tam....najlepsze rozwiązanie to sprawdzone rozwiązanie ;)
Awatar użytkownika
Cyna
Nowy
Posty: 165
Rejestracja: 3 gru 2008, o 18:53
Imię: Marek
Lokalizacja: Wągrowiec
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

półośki CB - C20XE

Post autor: Cyna »

siema. mam pytanie, zna ktoś lub ma namiar w WLKP na kogoś kto by Mi dorobił półośki pod duży blok? tokarze w moim mieście mówią "Nie". P.s. czy takie rozwiązanie z półośkami ma sens? Obrazek czy lepiej przedłużyć frez i uciąć o odpowiednim miejscu? jak ktoś ma jakieś info w tym temacie to proszę o PW:)
DTM corsa:)
Awatar użytkownika
kamiloooo
Post Mistrz
Posty: 2168
Rejestracja: 11 lip 2004, o 17:45
Imię: Kamil
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: kamiloooo »

Fifo pisze: Półosie z VA na 100% nie pasuja bez przerabiania, CB ma mniejszy rozstaw kół...to jak moga pasować??? Oczywiście da się je włozyć, ale przeguby pożyja bardzo krótko!!!

I bynajmniej nie chodzi o niechęc do pomocy tylko tak jak niektórym nie chce się poszukać, tak niektórym może się nie chcieć n-ty raz tego samego pisać!
a jak to sie stalo ze u mnie przy xe byly polosie od vectry nie skracane, nie spawane????
jezdzilem 2 lata i ani razu przeguby sie nie wysraly
Obrazek
Awatar użytkownika
kamiloooo
Post Mistrz
Posty: 2168
Rejestracja: 11 lip 2004, o 17:45
Imię: Kamil
Lokalizacja: Koszalin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: kamiloooo »

-=m&m=- pisze: nie miałeś wsadzonych zabezpieczeń na przegubach ...
michal wiem o tym :oko:
i twierdze ze mozna jezdzic na polosiach oryginalnych z vectry i nic sie nie dzieje 8)
Obrazek
Awatar użytkownika
Fifo
Swój
Posty: 811
Rejestracja: 14 lut 2002, o 00:00
Imię: Marcin
Lokalizacja: Krakooff
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 2 razy
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: Fifo »

Wiesz, półosie się skraca, nawet wały napędowe sie przerabia, skraca, naprawia. Wiadomo, że metalu nie skleja się ślina tylko spawa, więc nie widze żadnego problemu w przerabianiu półosi. Jak mi pęknie moja spawana półos to porpostu strace napęd. Jak tobie rozpieprzy się przegub i zblokuje koło to po prostu bedziesz miał dzwona...Twój wybór. No offence :)
CB 2.0 16V Turbo powered by ProjectXs 292PS 404Nm 1,05bar --> corsa-fifo-2-0-turbo-1-05-bar-292km-404nm-t66331.html
www.ProjectXs.pl
www.EcuMaster.com

Meet Us on Facebook: http://www.facebook.com/ProjectXs
Awatar użytkownika
szczygielek
Świeżak
Posty: 45
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 22:26
Lokalizacja: Poznań
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: szczygielek »

Fifo pisze:No to ameryki nie odkryłeś, bo ta informacja tez jest ogólnie znana i zawarta w linku, który podałem na poprzedniej stronie. Twoje rozwiązanie ma jednak jedna wadę, szczególnie dla tych co chcieliby połaczyć swoje 2 litry ze skrzynia np F20. Otóz jest kompatybilne z F16. Ów link podany przeze mnie na poprzedniej stronie zawiera także info odnosnie długości półosi jeżeli idziemy w F20. Ludzie czytać, czytac i jeszcze raz czytać.

Hallo....Tam jest na obrazku spawane na tulejce!!A jak ktoś nie rozumie po "amerykańskiemu" jak ja to nie będzie wiedział zbytnio o co chodzi.A ten program co tłumaczy przez google jest tak wypasiony że nic z niego nie rozumiem.
A Ja podałem sposób na robienie półosiek bez spawania i zbytniego problemu w "dorabianiu" frezu.
Na wszystkich forach opli wieje gdzieś tekstem że pasują przeguby wewnętrzne od 1,6d ale tak na końcu nikt nie wiedział czy to działa i z czym to się je!
Wiem że usilnie się upierasz nad swoim że skracane,frezowane blablabla najlepsze.....możliwe ale ja pokazuję tani sposób na przerobienie swoich półosiek i latanie do bólu.Jeżeli ktoś nie ma "znajomości" i sobie nie poukłada frezowania to zedrą z niego niemożliwe pieniądze.Tak na końcu to można sobie zamówić we firmie i być o parę setek lżejszym.
A Jak nie masz możliwości,dużo kasy,układów ani cnc w piwnicy to proponuje mój sposób.
Koszty różne,jak trafisz dobry szrot to za flaszkę wyciągniesz co potrzebujesz jak i ja zrobiłem.
Teraz każdy patrzy na nowatuning i mówi qrwa jakie to proste ale jak pytałem niedawno to nikt nic nie wiedział....czeski film i miałem jakieś frezy robić(nie mówię że są złe)ale to koszta były za duże. :lol:
W planach....
CB c20ne supercharger
110KW +++
Na chwilę obecną c20ne + sterowanie c12nz :)
Nie znam się na diwajsach typu:
żarówki,lampki,breloczki,uchwyciki,pierdołki,guziczki i takie tam....najlepsze rozwiązanie to sprawdzone rozwiązanie ;)
Awatar użytkownika
RotkiV
Swój
Posty: 522
Rejestracja: 27 lut 2008, o 13:38
Imię: Wiktor
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Jaka długość półosi CB??

Post autor: RotkiV »

dzis ja dostałem swoja połoske (jutro druga)
skrocona +wytoczony rowek pod pierscien ... calosc zrobiona na dlugosc 340mm
tu seryjna
Obrazek
a tu moja wersja skrocona

Obrazek
Obrazek

w moim przypadku koszt 0zł.
pisałem rowniez do firmy z Torunia MOTOMAX koszt zrobienia nowych połosi to 190zl szt.
xsenshix
Bez listowiec ;-)
Posty: 5
Rejestracja: 20 maja 2016, o 14:06
Imię: Kamil
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Swap na c20LET(c20xe, c20ne i in. 2.0). jakie półosie?

Post autor: xsenshix »

Witam wszystkich. Koledzy potrzebuje podpowiedzi.
Chodzi o Corse A C20xe ukreciłem prawa półoś i zmieliłem wew.przegub.
Problem jest taki ze kupilem gotowe auto i nie wiem dokladnie jak było to wszystko skladane.
Udalo mi sie ustalić ze był zamontowany przegub wewnetrzny "zintegrowany"z półosia z Ascony 1.6D a przegub zewnetrzny jest orginal z corsy.
Doradźcie co teraz tam mozna zastosowac zeby to poskładać
Awatar użytkownika
ja37
Support Team
Support Team
Posty: 2071
Rejestracja: 2 lut 2007, o 01:12
Imię: Grzesiek
Model auta: Astra H GTC
Silnik: Z20LEH
Lokalizacja: Łódź
Podziękował;: 3 razy
Otrzymał podziękowań: 25 razy

Re: Swap na c20LET(c20xe, c20ne i in. 2.0). jakie półosie?

Post autor: ja37 »

Może strzelam kulą w płot, ale półoś z nexia/lanos nie rozwiązała by problemu?
Tam jest duzy przegub do skrzyni i mały do piasty.
Jaca.
Nowy
Posty: 170
Rejestracja: 26 wrz 2009, o 13:45
Model auta: Corsa A
Silnik: 20XE
Lokalizacja: Szczecin
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 4 razy

Re: Swap na c20LET(c20xe, c20ne i in. 2.0). jakie półosie?

Post autor: Jaca. »

Corsa A
wewnętrzne przeguby z Ascona C /Kadett E silnik 1,6 Diesel/Benzyna
półosie Corsa A GSi/Turbo Diesel
zewnętrzne przeguby Corsa A GSi/ Turbo Diesel
trzeba tylko uważać bo są dwa rodzaje półosi 22/28 oraz 22/22 obie wersje zamiennie stosowano w GSi/Turbo Diesel

z nowszy bardziej dostępnych przegubów wewnętrznych
jeśli masz półosie 22/22
Nexia i chyba Lanos
musisz szukać żeby miał 33/22
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik i Napęd”