[CB] Wymiana foteli przednich

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rQs
Nowy
Posty: 382
Rejestracja: 13 gru 2008, o 20:21
Imię: Bartek
Lokalizacja: Kraków
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz
Kontakt:

[CB] Wymiana foteli przednich

Post autor: rQs »

Witam, będzie to mój pierwszy manual więc z góry przepraszam za wszelkie błędy które mogą się pojawić.

Tak, więc jakieś dwa tygodnie temu namierzyłem na allegro fotele od Kadeta GSI, udało się wygrać aukcje, a że dzisiaj miałem trochę więcej czasu i pogoda dopisała wziąłem się za wymianę.

Tak wygląda corsa z 6 fotelami na pokładzie, jakby wam ktoś nie wierzył, możecie pokazać im foto :-D
Obrazek

Przygotowałem sobie więcej narzędzi - okazało się, że wszystko można rozkręcić za pomocą grzechotki 13.

Zaczynamy
Obrazek
Ściągamy zaślepkę przy starym fotelu
Obrazek
I od wewnętrznej strony bierzemy się za wykręcanie 4 śrub,
proponuje zacząć od dwóch śrub z tyłu, wtedy fotel uniesie nam się trochę do góry i łatwiej nam będzie dostać się do przednich dwóch.
Następnie odchylamy fotel do tyłu i odcinamy opaskę zaciskową która trzyma linkę od napinacza
Obrazek
Obrazek
Wyciągamy spokojnie fotel i naszym oczom ukazuje się taki oto widok
Obrazek
Czerwonymi kółkami zaznaczyłem, 4 miejsca na których trzyma się fotel.
Obrazek
Wkładamy nowy fotel i przykręcamy z powrotem 4 śruby mocujące.

Wymiana fotela kierowcy jest analogiczna jak i pasażera.

Dla zainteresowanych dodaje zdjęcie dolnej strony foteli (po lewej oryginał po prawej kadet) - są one praktycznie identyczne.
Obrazek

No i na koniec tzw

BEFORE & AFTER
Obrazek
Obrazek

W razie jakiś pytań piszcie pw albo na maila.
Do sprzedania -
Obrazek
Granatowe x14sz by Bartek

I najważniejsze
PAMIĘTAJ, wymieniaj świece!
Awatar użytkownika
raffo
Świeżak
Posty: 72
Rejestracja: 22 mar 2008, o 14:00
Lokalizacja: WWL
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: [CB] Wymiana foteli przednich

Post autor: raffo »

Odkręcanie foteli od szyn W samochdozie to porażka :) z całym szacunkiem oczywiście dla tych, którzy to robią :)
Jako że wyjmowałem wielokrotnie fotele na zawody a także sam wymieniałem oryginalne fotele na inne, wiem coś o tym, i jak to szybko zrobić :)

jest dużo prostszy sposób :)

wystarczy odsunąć fotel maksymalne do przodu i wtedy w szynie od tylnej strony fotela ukazują się nam dwie śruby typu Torx (bodajże 40):
czerwonym kolorem zaznaczyłem miejsca przykręcenia śrub, a niebieskim zaczepy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

jak już je odkręcimy to fotel trzyma się tylko na zaczepach z przedniej strony.
odsuwamy fotel troszke do tyłu i cały fotel wraz z siedziskiem przechylamy ku przodowi a także przesuwamy cały fotel wraz z szynami w strone deski rozdzielczej - i JUŻ.

cały fotel wraz z szynami elegancko nam wychodzi.

wyjmujemy fotel i po jego odwórceniu do góry szynami mamy wszystko elegancko jak na dłoni. Ja montowałem fotele u siebie pod blokiem i po ciemku.

a tak wyglądają profile, któe sam dorabiałem do moich recaro :) nie jest to pierwsza klasa, ale jest to kwasówka, śruby są mocniejsze i wszystko super sie trzyma.
oczywiście trzeba je jeszcze pomalować czarnym sprayem :)
Obrazek
Obrazek

a tak wygląda kombinacja dla fotela kierowcy:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wnętrze”