Wymiana pompy paliwa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
fotograf
Swój
Posty: 852
Rejestracja: 12 lip 2007, o 20:41
Lokalizacja: Środa Wlkp.
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Wymiana pompy paliwa

Post autor: fotograf »

Wymiana pompy paliwa w Corsie jest bardzo prosta – jeśli się kupiło całą pompę razem z koszem , jeśli sam wkład to jest trochę więcej do rozbierania.
Ja akurat mam kompletną i wymianę takiej opisze:

WAŻNE !!!
Należy otworzyć w samochodzie bagażnik i drzwi żeby byłą dobra wentylacja, nie używać ognia przy pracy, nie halucynować się oparami paliwa :-P i zanim zacznie się pracę odłączyć akumulator !!!

Najpierw rozkładamy tylne siedzenie :

Obrazek

Teraz stanowczym ruchem podnosimy wykładzinę i widzimy czarną zaślepkę pod którą znajduje się dojście do baku paliwa :

Obrazek

Podważamy ją śrubokrętem tak żeby nie porysować lakieru (mimo że jest go tam niewiele) i zdejmujemy :

Obrazek

Rozłączamy kostkę z przewodami, rozpinamy zapinki na wężach i je zdejmujemy (wyciekną śladowe ilości paliwa) Następnie płaskim śrubokrętem zahaczamy o zaznaczony punkt i po kawałku w każdym miejscu odkręcamy zabezpieczający pierścień :

Obrazek

I zdejmujemy go :

Obrazek

Zdecydowanym ruchem pociągamy pompę do siebie tak żeby wyskoczyła z zatrzasków znajdujących się na dnie baku i wyciągamy :

Obrazek

Naszym oczom ukaże się skarbiec pełen złotego i cholernie drogiego płynu :-D :

Obrazek

Teraz wkładamy nową pompe do baku, staramy się trafić w ww zatrzaski widoczne na powyższym zdjęciu, kiedy trafimy, składamy wszystko do kupy w odwrotnej kolejności.
Proponuję zamiast tych oryginalnych zacisków na wężach zastosować normalne takie skręcane na śrubokręt bo zapiąć tamte to istny koszmar :bardzozly:

EDIT:
Tutaj inny manual jak wymienić pompę ale sam wkład bez kosza :

http://forum.opel24.com/printview.php?t=5417&start=9
X12SZ+miniLambda ;-/
X12SZ+C16NZ+C18NZ+BLOS
X12SZ+13NB+13S+C14NZ+C14SE+C16SE+X16SZ+A15SMS= moje C14XE 8V :-D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”