Wygluszenie drzwi Corsa B

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: Mat »

Dzisiaj zabrałem się za to co od dawna planowałem, proszę mi wybaczyć ale starałem się i nie wyszło może mi to profi ale i tak jestem zadowolony z rezultatów. Dźwięk jest bardziej wyrazisty, słychać doskonale linie basu jak i syczki. Dzisiaj wytłumiłem tylko jedne drzwi bo mało czasu, dlatego mam porównanie przy wygłuszonych i nie. Do rzeczy...oto zestaw młodego technika:)

Obrazek

poniżej zaznaczyłem miejsca w których są śruby mocujące dolną część poszycia drzwi, zdejmując je należy odłączyć sterowanie szybami elektrycznymi.

Obrazek

na poniższym zdjęciu widać w których miejscach są śruby mocujące uchwyt drzwiowy, po jego odkręceniu należy odłączyć przewody od syczka. Manetkę od sterowania lusterkami należy wypchnąć w górę i wysunąć przewód przez szczelinę montażową.

Obrazek

w tym miejscu na zdjęciu poniżej widoczne jest miejsce w którym jest dodatkowy wkręt, miejsce jest to kolo zamka drzwi.

Obrazek

tutaj jeszcze jeden wkręt do odkręcenia.

Obrazek

tak wyglądały moje drzwi po zdjęciu tapicerki.

Obrazek

tutaj widzimy jak wyglądają drzwi pozbawione wszelakich folii ochronnych.

Obrazek

tutaj początek wygłuszania, korzystałem z mniejszych kawałków dlatego iż lepiej było mi to tam włożyć, do montażu maty odłączyłem cięgno zamka drzwi żeby było więcej miejsca.

Obrazek

tutaj zdjęcie gdy położyłem już parę kawałków maty

Obrazek

tutaj z małych kawałków oblepiona klamka, oczywiście opalarką trzeba odpowiednio rozgrzać mate żeby stała się plastyczna i ładnie łączyła się w miejscach styku

Obrazek

trochę niżej

Obrazek

to już po wygłuszeniu środka

Obrazek

zbliżenie na którym widać jak rozgrzane krawędzie maty łączyły się ze sobą

Obrazek

inne ujęcie środka drzwi

Obrazek


czarne miejsce to miejsce bez izolacji taśmy dekarskiej, robiłem tak żeby kawałki taśmy były ze sobą sklejone

Obrazek

w tym kierunku zostały przyklejone te kawałki

Obrazek

Obrazek

tutaj natomiast widać efekt końcowy

Obrazek

wszystko składamy oczywiście w odwrotnej kolejności, i to chyba na tyle, jeśli są jakieś pytania proszę pytać :) pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 31 paź 2008, o 16:10 przez Mat, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zioo
Nowy
Posty: 499
Rejestracja: 9 sie 2008, o 21:44
Imię: Adam
Lokalizacja: ŁDZ
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 3 razy

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: Zioo »

ja mam pytanie :D wazyles +/- ile wyszlo kg tych mat?? mam w planach wygluszenie takimi samymi matami i chcialbym wiedziec czy nie zbierac na lzejsze..

ps. PROFI ROBOTA !!
Morette bitch !! ZłooGarage - elektryka/mechanika pojazdowa 883 969 504
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: endo »

te zewnetrzne obstawiam, ze niestety poodpadaja.


ps. "Dźwięk jest jakby pozbawiony braku wyrazistości" - dlugo czytalem i chyba wystarczy odwrocic na "dzwiek jest bardziej wyrazisty" ;)
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
RotkiV
Swój
Posty: 522
Rejestracja: 27 lut 2008, o 13:38
Imię: Wiktor
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: RotkiV »

jak miejsce klejenia nie bylo tluste to nie odpadnie.. u mnie sie juz tak trzyma 4 miesiace, ja u siebie wygluszylem tylko od zewnatrz i juz bylo czuc roznice w dzwieku. mialem okazje sie przyjzec jak to robia ludzie robiacy to na codzien i oni NAJPIERW DOCINA ODPOWIENIE KAWALKI POZNIEJ PODGRZEWAJA I KLEJA DO DRZWI. tego chyba brakowalo w manalu.
Awatar użytkownika
endo
Post Mistrz
Posty: 2343
Rejestracja: 25 sie 2003, o 21:34
Lokalizacja: warszawa
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: endo »

RotkiV pisze:jak miejsce klejenia nie bylo tluste to nie odpadnie..
jesli sa to maty app (a tak wygladaja) to mroz im nie sluzy i potrafia troche popekac, tam gdzie sa male miejsca styku z blacha moze to powodowac odpadanie (moje maty sa na aucie dluzej niz 4 miesiace)
:)12 Blue Corsa :)12
:)7 koni kit on board
Obrazek
Awatar użytkownika
DaroXE
Nowy
Posty: 121
Rejestracja: 12 sie 2008, o 15:34
Imię: Darek
Lokalizacja: Rybnik
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: DaroXE »

No ładna ładna robota ;) czekałem na taki manual własnie :-D

powiedz jeszcze ile tych mat zużyłeś na jedne drzwi ;)
Czarnulka... troche koni już to ma pod maską... :lol:
Awatar użytkownika
Mat
Nowy
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 19:25
Lokalizacja: Lbt
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0
Kontakt:

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: Mat »

Zioo: nie ważyłem tego ile to waży ale sądze że nie tak dużo...

Endo: juz poprawilem :) dzień pełen wrażeń to można się pogubić w słownictwie :), powierchnie wczesniej umyłem i dokładnie odtłuściłem, mata była podgrzewana wcześniej żeby ja uplastycznić...

Gnejsik: na każde z drzwi poszło mi jakieś 5mat o wymiarach 25x50cm.
Marko
Nowy
Posty: 269
Rejestracja: 11 sie 2008, o 22:03
Lokalizacja: Gliwice
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: Marko »

W celu zapobiegnięcia odpadaniu mat, można blachę odtłuścić np. denaturatem :) , a przede wszystkim warto celem poprawienia przyczepności, podgrzać taśmę np. opalarką (jeśli takową posiadamy), wtedy taśma Soundal bo takową mam na myśli trzyma się zajebiście i nie ma mowy żeby coś odpadło. Sam nie dawno robiłem wygłuszenie, tylko zamiast mat APP od wewnętrznej strony drzwi zastosowałem również taśmę dekarską Soundal, ponieważ jak już Ktoś tutaj wspomniał maty lubią pękać w minusowych temp. no i ja mam taśmę na całej powierzchni wewnętrznej i zewnętrznej drzwi :grin: Pozdro
Awatar użytkownika
blood1989
Nowy
Posty: 178
Rejestracja: 2 lut 2009, o 09:10
Imię: Mateusz
Podziękował;: 1 raz
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Wygluszenie drzwi Corsa B

Post autor: blood1989 »

Jeśli mogę dodać od siebie 3 grosze :)
Wydaje mi się że trzeba zrobić najpierw podział co jest co:
1) Wytłumienie -> pozbycie się rezonansów blachy (pozbycie się odbicia fali generowanej przez tylną część membrany głośnika można zrobić inaczej ale o tym napiszę niedługo na swojej stronie). W tym przypadku (zdjęcia) częściowo to zrobiono ale źle gdyż:
a) na cięgna nakłada się rurki aby lekko pracowały;
b) zakryto miękkim materiałem otwory technologiczne co nie spełnia dobrze swojego zadania (choć to teoretycznie lepsze niż nic.
2) Wygłuszenie -> pozbycie się dźwięku przenikającego przez ścianki komory drzwi do środka samochody (aby dźwięk dla osób znajdujących się w samochodzie wydobywał się wyłącznie z przedniej strony membrany). Ponieważ tego nie robi się matami uznaję że tego tu nie zrobiono.
3) Tu nie zamontowano dystansów gdyż zastosowano oryginalne głośniki -> więc nie było takiej potrzeby;
4) Nie zastosowano osłony głośnika która może być również elementem tłumienia fali "tylnej" ale o tym później na mojej stronie.
PS
Ogólnie jest źle ale mogło by być gorzej jakby nic nie zostało zrobione.
Z drugiej strony dodam -> Jest w sieci multum zdjęć jak to całe wnętrze po zdjęciu tapicerki jest oklejane matami. Jest to dla mnie ... przejaw ... nazwę to ... przerostu formy nad treścią aby nikomu nie dopiec. Jeśli ktoś nie rozumie co, dlaczego, po co, gdzie i jakiej ilości się stosuje to okleja całość. Można zapłacić 700 zł za maty i 300 zł za robociznę ale ja wolę wziąć 300 zł za maty i 700 zł za robociznę i nie zrobię gorzej :hyhy: a samochód będzie lżejszy i będzie dzięki temu mniej palił więc klientowi się to opłaci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”