CB - oryginalny centralny zamek + dokładany alarm

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
SoJeR
Bez listowiec ;-)
Posty: 7
Rejestracja: 22 paź 2012, o 08:55
Imię: Tomek
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

CB - oryginalny centralny zamek + dokładany alarm

Post autor: SoJeR »

Witam
Na wstępie napisze gdzie znaleźć centralkę wielkości paczki fajek(bo wiele osób ma z tym problem i ja z resztą też miałem...)
Demontujemy prawy słupek od strony pasażera, odłączamy komputer, plastikowy uchwyt komputera unosimy ku górze(wysuwamy go) Zostaje nam osłona tekturowa którą odchylamy i tam znajduje się poszukiwany sterownik. Odkręcamy dwie śrubki (nasadka 7mm) i wyciągamy.

Obrazek Obrazek

Na moim zdjęciu akurat jej nie ma bo już ją miałem wyjętą
A to mój sterownik
Obrazek

Parę miesięcy temu dołożyłem alarm do mojej CB , a że ma on sterowanie centralnym to postanowiłem podłączyć go do centralki.

We wtyczce sterownika centralnego zamka szukamy dwóch kabli (dodam że sterownik w oplu ma sterowanie GND)
BRĄZOWO-BIAŁY (IMPULS OTWARCIA)
BRĄZOWO-CZERWONY (IMPULS ZAMKNIĘCIA)

Swój alarm umieściłem od strony kierowcy i pociągnąłem kabel dwużyłowy od centralki alarmu pod deską, aż do prawego słupka od strony pasażera do sterownika centralnego. Zmusi to was do wyjęcia radia. To ten złoty Oczywiście kabel po całości zabezpieczamy opaskami żeby nie spadł i nie stworzył zagrożenia..
Obrazek

Kable łączymy, a połączenia lutujemy i izolujemy (bądź przed połączeniem kabli zakładamy osłony termokurczliwe). Ja stosuje to ostatnie. Na kostki elektryczne u mnie nie patrzcie bo mam to do testu i nie mam dostępu na razie do garażu. Nie muszę dodawać co po pewnym czasie dzieje się z takimi kablami połączonymi kostką...)
Obrazek

Montujemy wszystko w odwrotnej kolejności i to cała filozofia.
Wszystko robisz na własną odpowiedzialność nie biorę odpowiedzialności za błędy popełnione przy pracy z układem elektrycznym.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”