Automatyczne otwieranie bagażnika corsa b

ODPOWIEDZ
domonweb22
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2015, o 10:12
Imię: igor
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Automatyczne otwieranie bagażnika corsa b

Post autor: domonweb22 »

Witam jeśli ktoś jest zainteresowany co i jak zrobić żeby działało proszę pisać na pw wtedy dokładnie rozwinęła temat
Awatar użytkownika
STELMI
Moderatorzy
Moderatorzy
Posty: 1331
Rejestracja: 6 wrz 2006, o 22:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 3 razy
Kontakt:

Re: Automatyczne otwieranie bagażnika corsa b

Post autor: STELMI »

Wrzuć na forum krok po kroku jak zrobić i będzie to dodane do manuali
ziomas1233
Świeżak
Posty: 99
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 19:46
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Automatyczne otwieranie bagażnika corsa b

Post autor: ziomas1233 »

Omijałeś wkładkę i siłownik bezpośrednio do zamka z cofaniem przez założenie dodatkowej sprężyny i mocniejsze teleskopy lub sprężynowe ograniczniki jak do golfa 5?, lub mam lepszy patent otw\zamyk z pilota czy przycisku pod klapą gdy jest otwarta i samoczynne zamk. poprzez lekkie popchniecie klapy ręką gdy jest otwarta jak np. z vectrze c.
domonweb22
Bez listowiec ;-)
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2015, o 10:12
Imię: igor
Podziękował;: 0
Otrzymał podziękowań: 0

Re: Automatyczne otwieranie bagażnika corsa b

Post autor: domonweb22 »

Jest bardzo podobnie jak mówisz
1. Ominąłem wkładkę, użyłem uniwersalnego siłownika który przyczepił em bezpośrednio do zamka klapy niestety klapę da się otworzyć tylko automatycznie ale w razie jak by coś się zepsuło dołożył em niewielką zawleczkę od środka
2 otwiera się za pomocą centralnego zamka użyłem dość fajnego alarmu stinger 44 od firmy egrando jest on wyposażony w niezależny kanał do otwierania klapy o do tego ma scyzoryk i w zestawie
3. Do siłowników klapy (zamienników) dodałem sprężyny mniej więcej kolo 3 cm na siłownik.
Wszystko fajnie działa nie ma niestety powolnego i automatycznego zamykania stwierdziłem ze troszkę za dużo
Mam linki do alarmu i strony z sprężyna mi w sumie całość dość tania za sprężyny z przesyłką wyszło jakieś 30 zł a za siłownik 10 zł alarm razem z scyzoryk ami koło 100 zł
Do tego trzeba też doliczyć koszt kabli izolacji i cyny

Fotki i linki wstawię potem jak będę miał dostęp do laptopa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”